Jump to content

Europe


B.A.D.

Recommended Posts

Švedski bend nastao(prvi put pod imenom Europe) 1982.Svirali su nešto između nekog progresiv roka na početku,hard rocka,glam rock-metala... Svetski su poznati po svom megahitu iz '86 ''The final countdown'' i baladi ''Carrie''. Europe iz 83. 180px-Europe_the_band_1983.jpg Europe iz Final Countdown perioda Europe_the_band_1986.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ih nisam volio ali sam naučio da ih slušam iz zajebancije (onih par ultra hitova)... Odlično je za slaganje faca.

 

Ovo novo što sviraju - dva albuma što su se ponovo okupili, ne znam koji je to k.

 

Ipak oni su mi definicija jedne ere. Kad pričam o zvuku bubnja često ih spomenem, "kompresor k'o kod Wagenera na Europe - The Final Countdown, onomatopeja: tpš!"

 

Michael Wagener i Europe - nigdje veze, ali volim to tako reći.

:D

Zanimljivo mi je da je kao autor dobrog dijela njihovih najvećih hitova potpisan sam Joey Tempest. Svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album The Final Countdown se dosta razlikuje od ostalih Europe albuma. Mnogo je komercijalniji, ali nekazem da su lose pesme. Mnogi su culi samo par hitova od Europe i misle da su sve pesme takve. Ali treba poslusati albume Wings of Tomorrow, Out of This World, Europe i Prisoners in Paradise ako se zeli cuti dobar hard n' heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, jedan od najboljih hard rock bendova svih vremena. U stvari, oni su u jednom periodu bili više progressive rock. Zeznuli su se malo sa ovim novim albumom, nije to onaj stari zvuk. Njihov najbolji album je Europe 1989, a na njemu pesma Seven Doors Hotel. The Final Countdown je znatno slabiji od njega, i na njemu se po kvalitetu izdvaja jedino naslovna pesma. Je li slušao neko solo abume John-a Norum-a? Ima i on fenomenalne stvari. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam gledao Europe 90` live in Chile. Nisam stigao ni do pola posto mi se spavalo. Pevac je uzas nad uzasima... puko mu glas na pocetku koncerta tako da visoke deonice nije mogao da peva.

I to se desava velikanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti Ruski ili Bugarski diskovi video sam dosta smešnih poput Metallika ili Panthera. Nisu znali korektno napisati ime grupe a kamoli pesme i ostalo.

 

Pa 86 te kada je izašao the final countdown ta pesma je sjebao sve hitove na top listama

kod nas su to puštali po disko klubovima i narod je plesao na to isto kao na ostalim disko hitovima tada. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre sam odgledao Koncert iz 1987. Kee Marcelo je na gitari.

Kad sam ga vec pomenu. Koja verzija pesme "Opem Your Heart" vam se vise svidja, ona iz 1984 sa albuma "Winfgs of tomorrow na kojoj gitaru svira Norum ili iz 1988 sa albuma "Out of this world" sa Marcelom na gitari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre sam odgledao Koncert iz 1987. Kee Marcelo je na gitari.

Kad sam ga vec pomenu. Koja verzija pesme "Opem Your Heart" vam se vise svidja, ona iz 1984 sa albuma "Winfgs of tomorrow na kojoj gitaru svira Norum ili iz 1988 sa albuma "Out of this world" sa Marcelom na gitari?

 

Ja više volim verziju sa "Wings of tommorow".

A nijedan njihov koncert nisam gledala......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta reci o prvom skandinavskom bendu koji je u americi napravio bolesno veliki uspeh. a najaci su mi oni americki zatucani glupsoni poput Rickija Rckmana koji su ih pljuvali jer su iz svedske i nisu true. usrali se jebeni ameri kad su videli i culi Europe ,kad su im Tempest i ostali ocitali lekciju ,,teorija muzike,, marka tajcevica. Naravno ov se ne odnosi na sve americke bendove i muzicare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...