Jump to content

Igračke iz vašeg detinjstva


shtuckensyglieben

Recommended Posts

cekaj moram da pokazem moju ponos i diku :)

6286-1.1105127505.jpg

900 delova :rockdevil:

 

 

Brate! Ovo mi je bolna rana detinjstva! Ja mislim da ne postoji lego igracka koju sam vise zeleo od crnog broda.Ni onaj crveni iz '91 ni onaj sivi (Brod duhova) iz '97.Jedan dan cu da ga posedujem!

Inace ovaj brod je proglasen za lego "millenium" i idalje se prodaje.

Nego moram da pocnem oped da kupujem lego i transformerse.Ima u Kozmu.Sad mogu da ih sebi priustim.Nema vise onog rezona iz teskih vremena tipa: "Nema mama para,sine!"

 

Najveca lego igracka koju sam posedovao je crni lego zamak.Doneo mi tata iz inostranstva pre rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeсу ли Hot Wheels беше она два аутића са управљачима у облику пиштоља + делови за стазе по којима они иду?

E bas to! To sam obozavao! Imao sam, ja mislim, dva seta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеа, ја још увек имам један у којем су црвени Ферари и црни Порше, а највећа стаза је у облику осмице, а има и надвожњак! Идем да нађем то!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Познато ми је, чак мислим да сам нешто слично видео у Телешопу. Никад нисам имао то.

 

Наравно, мени је омиљена играчка била и остала лопта. Дан без малог фудбала / баскета je није дан него је срање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate! Ovo mi je bolna rana detinjstva! Ja mislim da ne postoji lego igracka koju sam vise zeleo od crnog broda.Ni onaj crveni iz '91 ni onaj sivi (Brod duhova) iz '97.Jedan dan cu da ga posedujem!

Inace ovaj brod je proglasen za lego "millenium" i idalje se prodaje.

Nego moram da pocnem oped da kupujem lego i transformerse.Ima u Kozmu.Sad mogu da ih sebi priustim.Nema vise onog rezona iz teskih vremena tipa: "Nema mama para,sine!"

 

Najveca lego igracka koju sam posedovao je crni lego zamak.Doneo mi tata iz inostranstva pre rata.

a vidis ja sam uvek hteo da imam zamak :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi smo u kraju leti, kredom crtali duuugacke staze za autice po betonu. imali smo posebna pravila.

 

organizovali turnire. ma skroz je bilo super. :D

 

osim autica moje detinjstvo su obelezile i Lego kocke, Barbike, Puzzle i Nindza kornjace. Jos uvek imam Mikelandjela tu negde...

 

a Puzzle volim da slazem i sada :D

 

p.s. umalo da zaboravim neprevazidjeni Commodore 64

320px-Commodore64.jpg

Edited by Dark Sonja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Познато ми је, чак мислим да сам нешто слично видео у Телешопу. Никад нисам имао то.Наравно, мени је омиљена играчка била и остала лопта. Дан без малог фудбала / баскета je није дан него је срање.
Dobro,lopta je :rockdevil:
a vidis ja sam uvek hteo da imam zamak :) :) :)
Ironija :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад Соња спомену Комодор, могу и ја најквлтнију конзолу код нас: Терминатор! Копија Sega Mega Drive 2, која је копија оригиналне Sega - e. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lego naravno.. I Matchbox auticje, tata ih je stalno kupovao u Free shopu, imala sam citavu kolekciju, obozaval sam da se igram auticjima! ... Dok buraz nije sve sjebao.

 

Roboti i bilo sta s mehanizmom bi bili odmah rastavljeni na cinioce :)

 

Lutke nisam volela , mada mi je tata kupio i jednu Barbiku, onu sa kosom do kolena, nju sam cuvala i mislim da je jos uvek imam negde.

 

Prilicno sam cuvalal igracke i tiho sam se igrala, a buraz je bio audioterorista.

 

Obozavala sam da igram lastish iako nisam bas nestobila umesna u tome.

 

I omiljena igra - ratovanje, macevi, motke i slicno :) uvek sam bila general :D

 

Mog medu cuvam i dan danas, one je samom skoro 'od pocetka' :)

 

Ih br eljudi, raznezila me tema najstrashnije...

 

E da... Boljka mog detinjstva.. Oduvek sam zelela da imam onaj komplet 'mali hemicar' ali su se moji plasili da ne spalim kucju tako da nista od toga .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matchbox auticje, tata ih je stalno kupovao u Free shopu, imala sam citavu kolekciju, obozaval sam da se igram auticjima! ...

Ja sam imao BRDO Majorette i Bburago modela, ali sam ih skoro sve razdelio mlađoj braći od raznih ujaka i tetaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

јој, ја сам у своје време имо ЛЕГО свемирску станицу из увоза. то нико није имо. данас дан сам мишљења да је ексклузивност исте заслужан за први сехуални сношај. женске се никад неће променити. можда се зато зове ''ЛЕГО''...

 

лм, мисим да би било добро да се скине софтвер за прављење виртуелних лего коцкица. имате СВЕ на располагање.

 

Лего Диџитал Дизајнер 2.0 (фајл сајз 20МБ, селфекстректинг)

http://ldd.lego.com/download/

 

СПЕЦИЈАЛНА НАПОМЕНА: мени ова варијанта не шљака, нешто је тромо, кочи, заза, прави срања. инсталира се лепо, ал једноставно нам није суџено.

 

зато постоји

Лего Диџитал Дизајнер 1.6 (фајл сајз 20МБ, селфекстректинг)

http://ldd.lego.com/download/archive.aspx

 

е, ова варијанта већ ради без проблема, тек сам је инсталирао и већ можете видети пример илегалне српске градње на:

 

Пример

 

начи, има све. и сеља у мајици на бретеле, и комшика у изазовној одежди и опека у розле боји ако гајите тај специјални ''јајинци'' лук. начи, саћу му бем мајку.

Share this post


Link to post
Share on other sites

јој, ја сам у своје време имо ЛЕГО свемирску станицу из увоза. то нико није имо. данас дан сам мишљења да је ексклузивност исте заслужан за први сехуални сношај. женске се никад неће променити. можда се зато зове ''ЛЕГО''...

 

лм, мисим да би било добро да се скине софтвер за прављење виртуелних лего коцкица. имате СВЕ на располагање.

 

Лего Диџитал Дизајнер 2.0 (фајл сајз 20МБ, селфекстректинг)

http://ldd.lego.com/download/

 

СПЕЦИЈАЛНА НАПОМЕНА: мени ова варијанта не шљака, нешто је тромо, кочи, заза, прави срања. инсталира се лепо, ал једноставно нам није суџено.

 

зато постоји

Лего Диџитал Дизајнер 1.6 (фајл сајз 20МБ, селфекстректинг)

http://ldd.lego.com/download/archive.aspx

 

е, ова варијанта већ ради без проблема, тек сам је инсталирао и већ можете видети пример илегалне српске градње на:

 

Пример

 

начи, има све. и сеља у мајици на бретеле, и комшика у изазовној одежди и опека у розле боји ако гајите тај специјални ''јајинци'' лук. начи, саћу му бем мајку.

joooooooooooooojjj skidam odmah!

 

samo da znas da ce moja kuca biti veca i lepsa od tvoje! :razz: :srpskiseljackikomplex:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Lego

-dziajdzojci

-nindza kornjace

-mastersi

 

Jel posedovao neko?Sta je vama bila omiljena igracka?

joj...mom ortaku u osnovnoj je cale bio svercer

pa smo mu narucivali igracke iz malih kataloga (koje dobijes uz Masterse i GIJOE)

uz ovo treba dodati i MASK Toys

a burazer je imam i bukvalno sve SW figurice

 

sada mi je zao bacenih para...mada mi je zao i sto nesto od toga nisam sacuvao ;

pre svega nekog zeca iz TMNT,Ken Mastersa iz SF-GIJOE i naravno Skeletora :)

 

 

 

 

 

 

 

razmisljam da stavim GI JOE Complete Pack da se skida :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barbika koju sam stavila da se sunca ispod lampe a ona se istopila

Druga barbika je prosla nesto bolje, osisala sam je...

 

Mama je često išla za Italiju kada sam bila mala. Imala sm 13 Barbika, ali nijedna nije trajala duže od dva dana. Uživala sam da im prvo izgrizem stopala, ošišam na kratko, skroz iskrivim i savijem gumene noge i onda ih bacim preko balkona. U to vrijeme sam mrzila dječake, pa sam se tukla sa istim u vrtiću po vas dan. Posle bi dolazili njihovi roditelji kod nas kući, da bi se žalili mojima o brutalnim povredama koje nanosim njihovim sinovima :) Kasnije sam se smirila, ali sam i dalje voljela da uništavam igračke. Sjećam se da sam u vrtiću najviše voljela da se igram sa bockalicama. Ne znam da li se toga iko sjeća: mala, šupljikava tabla sa figuricama raznih boja koje bodeš u tablu i stvaraš svašta nešto :D

 

 

Dok buraz nije sve sjebao.

 

Brat je imao naviku da čim dobije novu igračku, krijući uzme čekić i razbije je odma'. Zapravo, to je bila jedina čar novih stvar: dok su nove, razbiti ih što brže u param parčad.

 

Obozavala sam da igram lastish iako nisam bas nesto bila umesna u tome.

Uuuu, ja sam rasturala u lastišu :) Ko god je bio u mojoj grupi, pobijeđivao je :da:

 

Voljela sam i kockice, između dvije vatre, mape... Kad sam kod mape, uvijek sam imala najbolji plan za skrivanje :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам волео да правим мачеве од дрвета. Наравно, обожавао сам и Јенки зулу - оно кад на врх гранчице неког еластичног дрвета ставите обликовану гомилицу блата и гађате комшилук. :rockdevil:

 

@Гроф Дробикус

Ми смо имали још руралнију забаву - качење за шпедитере којима пук вози млеко у задругу. :rockdevil:

 

Нико није споменуо кликере, срам вас било! Обожавао сам порцуланце, био сам власник једина два црна порцуланера у селу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...