Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

@Ćazim:

 

You must feel frustration

Cause your mind feels such temptation

And your ways appear a total lack of faith

 

--------

 

Are you forever loss of purpose in a passive life

Are you forever pale, regarded as a waste of time

 

 

Why do you hide that glance

Girl in the quiet dusk

As you stride by the river

With a sad shadow on your face

And gentle hair

 

 

 

I wander, search for promised happiness

Like a wind through autumn nights

You said to me ''Look me up sometimes''

There, in shade where chestnuts rustle (il' bolje na spejsbuku)

 

 

 

Je l' moguće da treba da se crta razlika u ideologiji i ostalom što nabrajaš? :D

 

Da li osećaš (miris istoka) nagli prelaz gde počinje Vajtsnejk?

 

 

Da poštedim brta Descendera xD

 

Jebalo me kopiranje bez remove format

 

 

Font:Vedrana

 

Hair blue as flax :D

 

Djevojko u sukobu s Titom

Pokraj reke što povraćaš

 

Now I must escape into the nebula

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da poštedim brta Descendera xD

 

Fala brt . :bigblue:

 

Al uzalud, jbg u pravu je brat Kazim, đe ti vidiš razliku u stilu ili pristupu, sve je to isti kurac. Neistreniranom oku / uhu bi se moglo učiniti i da je isti bend u pitanju.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=0-s6rHNsRK4

 

Al da se ne zajebavamo, ovo je klasa

 

Donekle se slažem, možda ne klasa, ali svakako najbliže pjesmi što su Jagode ikad prišle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zajebavam se ja. Nego kako se postaje Petar Janjatovic, Peca Popovic ili Zikica Simic, to mene zanima? Mislim, kako moze da se zaradi od rok kritike? Mogu da mislim za koje pare rade ti forumasi profesionalci i poluprofesionalci, ali ovi matoraci zive od toga i to dosta solidno, rekao bih.

 

Ne vjerujem da oni danas zarađuju neke ekstra pare od rok kritike. A i ako zarade nešto više od mlađih i anonimnih kritičara koji pišu po portalima i blogovima, to je mislim dosta što na račun stare slave mogu da dobiju neku tezgu negdje, odnosno neki honorar za nešto što će negdje napisati, negdje nešto odraditi, a da je u vezi sa muzikom i kritikom. Pretpostavljam da ti ljudi imaju više, najčešće povremenih i neredovnih, izvora primanja, pa tako krpe. Ilustracije radi, znam da je Janjatović prije 10 i više godina bio na Radio Pančevu, onda je dugo zastupao Dallas Records za Srbiju (ne znam da li i dalje to radi), bio je promoter koncerta INXS koji je održan u bašti SKC-a, itd, itd. Žikica Simić je, kad je jednom gostovao kod Velje u emisiji Nivo 23 na Studiju B, spomenuo da radi čini mi se u "Lazi Lazareviću" ili tako nekoj ustanovi za mentalno zdravlje. Dugo je imao onu emisiju na radiju B92. Za Pecu Popovića ne znam, kapiram da čovjek ima penziju. :)

Tako da ono... izgradili su reputaciju u vrijeme kad je konkurencija bila manja i kad se od svega što ima veze sa muzikom mogla uzeti neka kinta i sada i dalje jašu na toj reputaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sceo reci da prva pesma govori o nihilizmu (kao da se o tome nie govorilo par vekova pre nove ere, negoe neki tamo doom metal oktrio toplu vodu i krasnopis lirika)

 

U drugoi i trecoi o klasicnom pickopacenistvu, a kao da i 70% pesama ne govore o istom...a i tako kace prevedu na engleski, zvuce kao standardne doom/goth lirike mnogih bendova koi su vise ili manje uspeli...i generalno ne mislim da su uopste nesto precerano ocaine, gomile stvari koe su nam davali da citamo u lektiri su tog nekog sadrzaia, mozda malo bolje oblikovane forme, ali sustina ista

 

Cetvrta pesma, da Brus Springstin ili Tom Vaits ubace u svoe lirike (kao npr potonji u San Diego Serenade) - naravno niko ne bi primetio, niti raspravljao o tome

 

Zasto e toliko velika razlika kad lik prica kako e tuzan, niko ga ne voli, sredina ga ne razume od price kako neki lik stvarno pati za ribom ili samo se folira i glea na nailjigavii nacin dobie picke od nje? :D

 

Ovde se pravi situacia kao da se porede necii rad na bazi astrofizike i saopstenja Zeljka Mitrovica u koima se naistrasnie ulizue vladaucoi kamarili :bigblue: Samo na to reaguem, na sama instrumentalna poredzenja ne bih se obazirao, otici ce se nasiroko :)

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vudune, care, gdje ovo iskopa!? :mrgreen:

Cijeli stadion igra uz Carobnjake. Iako sam gledao ove sletove, ovoga se ne sjećam.

 

1984, pokrovitelj je tad već bio mrtav.

 

на јутјубу, где другде, драги господине.

 

ти ћеш мени друга тита да поредиш са црним врагом. повуци реч да не бих повукао обарач.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...