Jump to content

2017.09.27. *Dom omladine, Beograd* Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso U.F.O.


VoivodBG

Recommended Posts

Japanski bogovi psihodelije, Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso U.F.O. održaće koncert 27. septembra u Domu omladine Beograda u organizaciji koncertne agencije Rock svirke sa početkom u 21 čas.

Ulaznice se mogu kupiti od sutra po promotivnoj ceni od 700 dinara (ograničen kontigent!) na prodajnim mestima Eventim Serbia-a, GIGS TIX-a, DD Tickets-a i u FELIX Shop, TC Sremska. Kada se rasprodaju promotivne ulaznice, regularna pretprodajna cena do dana koncerta iznosiće 900, a na sam dan za ulaznicu je potrebno izdvojiti 1100 dinara.

 

** PROSTOR JE KLIMATIZOVAN **

 

Acid Mothers Temple još od 90-ih, kao samoprozvana hippy grupa, putuje svetom predstavljajući svoj spoj psihodelije, bučnih gitara i moćnog ritma. Okupljeni oko masterminda benda, gitariste Kavabata Makoto (Kawabata Makoto), rad su počeli pod uticajem progresivnog roka, da bi nastavili sa džez primesama u svojoj muzici, dodajući psihodelične elemente i improvizaciju.

Nazivajući sebe kozmičkim trubadurima, uz vođstvo spomenutog Makotoa koji veruje da komunicira sa kosmosom, Acid Mothers Temple je trenutno kolektiv od tridesetak muzičara, umetnika i performera kojima je muzika samo jedan od polja interesa.

 

S gotovo 90 izdanja, kao i činjenice da godišnje znaju objaviti i po neverovatnih deset albuma, njima ideja i inspiracije jednostavno ne ponestaje, pa su polagano dosegli zvezdani status. Oni su grupa koja je na scenu vratila interes za psihodeliju, kraut rok i progresivni rok i koja se smatra jednim od najboljih japanskih bendova u istoriji, a njihov rad je muzika uz koju putujete, prisećate se i prepuštate haosu.

http://acidmothers.com/

https://www.facebook...templeofficial/

http://www.deezer.com/us/artist/301690

https://play.spotify...LTN0EjjdAogOCE1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dva sata sjajne energije i na bini i u publici!

Bili smo sareni i bili smo srecni i nasmejani i bilo je super.

Zamerka je na zvuk, retko los susret sa malom salom, nekako se cudno stapase kanali jedni u druge - daleko od neslusljivog ali se desilo, jebes ga.

Takodje, ovo je drugi jebeni koncert u jebenih dve nedelje da kasni po vise nego sto mi se svidja i to mi ide na kurac - Red Snapper sa sat i deset (hajde, razumem, srbi kó srbi, ostali napolju da piju) i ovo sa 45ish bez ikakvog posebnog razloga, ljudi su bili tu i spremni, ne vidim poentu kasnjenja.

Elem, dobili smo da slusamo poslednji Ulver pred koncert sto je, naravno, svojevrsna uzivancija.

AMT na-cemu-sve-ne pokusava da prodaje merch i nadje bar u isto vreme :haha: sjajne stvari

I onaj prokleti gitarista sa zelenom glavom, dozivljaj sam za sebe, tacno da ga pustis sam da se zajebava sa onim lepezama i sranjima pa da ti ne bude dosadno.

Set poceo sjajno pa negde na dve trecine ode i setlista u kurac na jedno pola sata. Samo cudan pad u atmosferi, no, sta sad, barem bi zavrseno bombasticno.

Pozdrav za drugare sa Rtnja, uvek je zadovoljstvo videti vas!

 

Ovim putem takodje zelim da pozdravim izvesnog Nikolu iz izvesnog benda po imenu The Cyclist Conspiracy na sledeci nacin:

Tvoja muzika je smece, tvoj bend je smece, a ti si ponajvece smece od tri.

Svaki put kada imam prilike da slusam tvoj bend, ne mogu jebeno da verujem da imas onaj jezivi hor i pitam se koji su kriterijumi bili da se taj hor sastoji od bas te tri ribe.

Sa druge strane, pomalo mi je i jasno, buduci da nemaju kurceva dara za pevanje, a ti nimalo stvaralackog talenta, dolazim do toga da imaju sirok krug drugarica koje dolaze na tvoje jebene koncerte, koje bivaju propracene gomilom pickopacenika, pa na taj nacin punis prostorije.

Razlog iz kojeg ti ovo pisem sada, Nikola, a ne bih ti napisala nikada pre, je taj sto, iako se meni mozda ne dopada tvoja jebena muzika, smatram da svako ima pravo na izrazavanje samog sebe kroz svoju umetnost.

Ti, sa druge strane jebeno (dokazano) nisi u stanju da jebeno cutis i jebeno slusas muziku i eventualno ne ometas krug od tri metra oko sebe, posto jebeno nisi tih, Nikola.

I tacno mi se jebe sta imas da kazes vezano za svuk i tacno mi puca kurac sto si nasao za shodno da se zalis na sred jebene sale kako ti se nesto ne svidja, izadji, jebote, napolje.

 

Muka mi je vise od vas govnara sto niste u stanju da se ponasate kao ljudska jebena bica.

 

Kako ti mislis da neko tebe postuje u jebenom zivotu ako ti nisi u stanju da ispostujes nekog drugog, i kako te, bre, nije sramota.

 

Da citiram

"Duh se bogati tako što činiš neke konkretne, jednostavne i plemenite stvari, a ne tako što smlatiš pola kila mudrijaških knjiga. Uostalom, sve te knjige mogu da se se svedu na jednu rečenicu, koje se sticajem okolnosti sećam iz neke Hamvaševe. “Živeti čistim i svetim životom”."

Koji ti je bre moj?

 

Ne pricam ovde samo o AMT, ovde pricam o xy koncertu na kojem si glasniji od benda.

Ovde pricam o Foie Gras koja svira unplugged pred 150 ljudi i svi je jebeno slusaju, osim tebe, Nikola, ti sedis za sankom i dernjas se kao manijak.

 

Dozovi se pameti, covece.

Edited by Хавочка
  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da je poseta bila dobra i da su matorani dobro izvozali. Žao mi što nisam bio, ali nije bilo šansone da menjam smenu. Neki drugi put se niz put vidimo.

 

Havočka, ako si mu rekla za priču, meni nikada neće biti jasno kako sebi neki ljudi dozvoljavaju takvu transgresiju tokom koncerata. Primera radi, išli smo u Zagreb na koncert Earth, koji je isto poprilično meditativan i cela publika od 200 duša ispoštovala, niko tokom nastupa nije zucnuo. Čak i na Swansima u Budimpešti, ako se tu i tamo neko čuo, malo morgen hoće to od zujanja. :meshuggah:

 

A Beogradska publika je posebna priča, ili su se pojavili da budu viđeni jer im je neko predočio događaj kao nešto kul i za nepropustiti i stvarno su retki ti koncerti gde svi điraju i uživaju u nastupu. (Red Snapper je bio takav i voleo bih da ima više takvih koncerata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje najjači utisak da je koncert (skoro) sold out. Mada, kad pogledam koja se ekipa sve skupila :bigblue: i nije čudno...

Odličan bio koncert, možda bih uživao još više da nije bilo toliko puno, da negde posle sat nisu ljudi počeli da izlaze i da su isti malo manje mleli.

Zvuk bio super, ništa ja tu ne bih dirao.

By the way, ako će ovaj prostor da bude i za Myrkur i ekipu ( a hoće) već mi se ne dolazi. :mad: I onaj jebeni šank bi mogao da se oplemeni još nekim pivom osim propalog zaječarca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa druge strane, pomalo mi je i jasno, buduci da nemaju kurceva dara za pevanje, a ti nimalo stvaralackog talenta, dolazim do toga da imaju sirok krug drugarica koje dolaze na tvoje jebene koncerte, koje bivaju propracene gomilom pickopacenika, pa na taj nacin punis prostorije.

 

Hahaha ovo sam i ja primetio kad sam ih gledao, msm da se jedna riba iz publike popela da peva u toku koncerta..

 

Zao mi sto nisam dosao jbg da je bilo koju nedelju kasnije dosao bih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...