Jump to content

Turbonegro


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Odlicna stvar, nego sta smile.gifsmile.gifsmile.gif

Inace, ako medju vama (?!) ima onih sa viskom slobodnog vremena preporucujem da sledece stvarcice potraze preko Kazaa ili neceg drugog: Denim Demon, Just Flesh, Get It On, Prince Of The Rodeo i Fuck The World (za pocetak)... Te bi stvari trebalu ukazati na versatilnost ovog benda i laganu transformaciju od garaznog pank/rok benda do ultra zajebanog hard rok benda... (To sto na nekim sajtovima mozete procitati da oni sviraju deathpunk neka vas ne zbunjuje, to je njihova izmisljotina - tvrde da su izmislili novi stil...)

Inace, ne zaobici www.turbojugend.com odakle vam poklanjam jednu slicicu koja ce sigurno privuci zenske fanove:

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej Turbo su super! Za njih sam cuo prije nekolike godine i jedva sam nabavio "Apocalypse Dudes"! BAnd je bruka dobar iako nisam neki punk fan. Vazda kad cujem "Get it on" moram popit nesto! "Are you ready for some darkness?"

 

Gimme deathpunk babe! -And I like it!

GET IT ON BABE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Like it? LOVE IT! Like it? LOVE IT! Like it? LOVE IT! Like it? LOVE IT!

GET IT ON!!!

Definitivno himna, a inace taj album je, po meni, vise rock nego punk (albumi prije toga su vise punk nego rock), a 'Ass Cobra' je isto fenomenalan album sa hitovima kao sto su 'I Got Erection', 'Sailor Man', 'Deathtime' i drugim... Preporucujem (all hail Kazaa!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ih gleda ko sinoc na Vivi?!!! Bili su kod Charlotte na Fast Forwardu i emisija je trajala cijelih sat vremena! Bili su i spotovi !!! Get it on, Denim Demon i Fuck the World! Nisam znao da su bili prestali sa radom. Kazu da su prestali zato sto svako od njih radi(??!!) u nekoj kancelariji i da im je bilo cimanje da idu na turneje i da se poslije toga vracaju u smrdljivi office!!! biggrin.gif Bilo je kul. Ovo je cini mi se treca emisija koju Charlotte pravi o njima. Izgleda da je i ona Turbojugend! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach ja, sie ist auch eine Turbojugenderin... Definitiv!

Nazalost bio sam vani pa nisam gledao, ali sam gledao prije mjesec dana Fast Forward sa Turbonegrom, mislim da je to ista emisija - samo repriza da je bila...

Inace, bili su se raspali krajem 1998. a okupili se (prvobitno samo radi par festivala) 2003. i vidjevsi potraznju za njima napravili trijumfalnu Res-Erection turneju a poslije nje i album 'Scandinavian Leather'... Navodno je jedan od razloga za razlaz bio sukob izmedju Happy Toma i Hanka, koji je nastao zbog Hankove ekscesivne upotrebe heroina... To je i veoma slikovito opisano u nekim pjesmama:

 

Once upon a time -

I thought that I'd go far -

Pictured myself -

Getting blowed in a company car -

But now those days are over -

And the well is dry -

I sit around getting high -

Contemplating suicide -

...

Let's face the facts -

My fate is sealed -

Leather straps tight around my flesh -

Down on my hands and knees -

Now I face the final curtain -

 

(stihovi iz 'Just Flesh' - album Ass Cobra)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

... Niko sem mene.

Nego, sam intro na Scandinavian Leather je takav da bi Queensryche svoju dušu prodali đavolu da sad mogu tako nešto skovati... POTRAŽITE makar taj intro preko Kazaae da čujete, ako već ne čitav album. (Ja sam tako skinuo čitav album, mp3 je na 192, i u id tagu stoji oznaka 'sdr - rough mixes: not for distribution', ali zvuči jako dobro, završni miksovi ne mogu biti daleko od onoga...)

U suštini to je malo mekši album od prethodnih sa standardnom dozom normalnih i nenormalnih stvari, s tim da je ovaj put u produkciju uloženo znatno više pažnje (producent je Euroboy), i ima nekih finih aranžmanskih proširenja (što se može čuti i na 'Fuck The World' singlu)...

 

Are you ready for some darkness? It is still there!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

zar nisu turbonegro homici?

 

snimio sam davno davno (96-97) neki njihov koncert (tu su svurali tu ludu stvar I got Erection) i pevac je ladno skinuo gace, naguzio se i gurnuo upaljenu prskalicu u bulju....

 

a posle sam u nekom fanzinu (mislim da je onaj beograde dobro jutro) procitao o tome da su oni zaista deklarisani pesovani....

 

tako da su mi malo cudne te izjave da se ovaj lik ozenio...

 

nevermind... originalan bend, ali nista wow-wow....

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ako se za neki band moze reci da NIJE pederski onda je to Turbonegro! Mislim da ne postoji nijedan band koji ima toliko pjesama u cast penisa i njegove pravilne uporebe nad zenama! To sto se tako oblace je parodija na Raeggare. Raeggare su likovi koji slusaju kantri, Elvisa i neki evergreen, oblace se u jeans ili kozu, voze nekog raspalog Volvo-a ili Chevy-ja, nacisti su i mrze punkere iz dna duse (kao i ovi njih). Cesto su organizovani u bande i tada se tuku sa punkerima ili maltretiraju ljude po ulica. Specificna su pojava za Svedsku ili Norvesku. Poslusaj "Raeggare is a bunch of Motherfuckers". I poslusaj "Get It On" ili "I Fucked Betty Page" i bice ti jasno da li su pederi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je TAKO JAKO

icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

 

elem, turbonegro. majku mu:)

 

imam kompilaciju

slushala sam neki od poslednjih albuma

ima neshto

give me just a minute

while i fuck the world

 

mislim gotivni su

ali chemu tolika opsesija tim bednom koja je izgleda... zarazna icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ja nisam.

Čuo sam da su na samom početku svirali grandž?

Nisam ni ja (sto bi rekli englezi "layed my filthy paws on it") pa reko' da vidim eventualne utiske. Kapiram da su "svirali" neki najgori noise, cisto iz tehnickih nemogucnosti i da je te rane radove samo hardcore turbojugend u stanju da slusa icon_smile.gif. Hvala bogu te se pojavio Mr.Knut Schreiner (Euroboy)...mada ga ipak nema na Ass Cobri.

 

Ima neka fora (kad spomenu grunge) kao da je Kobejn bio na nekoj njihovoj svirci i svo vreme stajao drzeci ruke na usima icon_smile.gif posle toga je Happy Tom pozvao na bojkot Nirvane i Alice In Chains. rece covek nesto tipa: "When you buy Nirvana or Alice in chains record - one dollar of gold goes to CIA." Uostalom evo sjajnog stiva za potencijani Turbojugend - http://home.t-online.de/home/trbarkiv

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala bogu te se pojavio Mr.Knut Schreiner (Euroboy)...mada ga ipak nema na Ass Cobri.

Euroboy je fakat glavni.

Jebote, on je sam uradio onu orkestraciju za 'Fuck the World'... A tek onaj intro, Queensryche bi se ubili da sad mogu napraviti onako nešto...

 

Bio sam na ovom sajtu, stvarno je jedan od najjačih, ako nešto volim naći, to su intervjui... icon_mrgreen.gif

 

Ne znam za ovaj bojkot, ali je u pravu mornar.

Edited by Borislav M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...