Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

"]Album je jebeno dobar!!!!!!!!

 

Ne mogu jos da ga poredim sa nekim starijim jer mi nije jos prirastao za srce kao Divine ili Twiglight... jedino je mozda malko previse agresivan...

da da definitivno......

samo neznam bas ovo za agresivnost,pa moguce malo ali je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Odyssey..pa..sta da kazem album je odlican imam ga 6 dana a preslusao sam ga oko 30 puta ali...nesto ipak nedostaje

1.Pesme su na istu foru kao i pre samo su malo tvrdje

2.sve solaze su trka gitara-klavijatura-gitara

3.S-X je sve manje progresivan(kao sto je Romeo(a i Julija) i izjavio(la)

nije da se zalim album je super ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Accolade II pardon....

 

1. nije tacno,oni su se toliko prosirili muzicki toliko su im bogatije pesme,iako obozavam i ranije albume

 

2.nije trka vec nadovezivanje kako je kod njih uvek bilo kad se klavijature isticu onda Romeo pumpa rifove...

 

3.ne vidim sta je tu manje progresivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je svirka sve vise progresivna....

 

stvarno ima nekih bolestnih ritmova na ovom albumu....ali tako su lepo uklopili da ti se cini da je jednostavno....

 

pazi glavni riff u pesmi "Wicked"....cini me se da sviraju u ritmu 13/4 a riff ima tako jednostavan i mocan groove da ti se cini da je prost...al kad sednes i probas da brojis jebe keve i nemozes da ga provalis....

 

 

isto King of Terrors...riff koji je u sustini dva akorda....ali tako slozi gitaru da je tesko pohvatati ritam...mislim da je bubanj u 6/4 a gitara preko njega 4/4

 

totalno ludilo.

 

I prosto nemogu da nabrojim koliko zanimljivih stvari ima u Awakenings i The Odyssey...prava progressiva...prve klase.

 

I ako su pesme uglavnom krace i tvrdje mislim da im je ovo naj progresivniji po svirci i uopste mentalitetu....

 

nema mnogo klasike kao ranije....Bach i taj rad...sto iako je zajebano svirati, ne daje muzicarima mnogo mesta da promene stil i ritam.

 

A kad se pojavi klasika....kao na pocetku "The Odyssey" cujese da su vise krenuli u neki contemporary stil....kao Stravinsky....

 

meni je album remek delo....e nesto najbolje sto postoji u heavy muzici......nema mane.

 

 

 

Azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazario sam ovaj novi, ne da je dobar nego mi je ulepsao dan. Stvarno sam maksimalno razdusevljen. Najbolja mi je 'Accolade', mada su i ostale odlicne. Od starijih njihovih albuma mi je najdrazi prvi, ne znam ni ja zasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...