Jump to content

Gitare, oprema

• This topic is locked This topic is locked
10388 replies to this topic

#10381 Ancalagon

Ancalagon

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 516 posts

Posted 17 februar 2016 - 00:02

Jel imao neko iskustva sa AMT pedalama, prvenstveno P1, P2 i R1,R2? Na osnovu onoga što sam čuo poprilično dobro reprodukuju 5150 i Dual Rec u recording mixu, ali da zvuče poprilično sranje ispred pojačala (sem ako pojačalo ima FX loop).

#10382 METAL Man

METAL Man

Priest of Metal

• Moderatori
  • 5113 posts

Posted 19 mart 2016 - 14:35

Zamolio bih clanove da ovde ne kace oglase za prodaju instrumenata, imate temu za to.
Da nam ovde ostane cista diskusija / pitanja / odgovori / zelje / pozdravi.
Hvala :)

#10383 Ancalagon

Ancalagon

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 516 posts

Posted 28 mart 2016 - 21:13

Šta mislite, menjati LTD MH2015 40th anniversary  (Mahagoni telo, maple set thru vrat, quilted maple top, abonos fingerboard, emg 57 i 66) sa koferom  za Aztec LP Custom sa EMG 81/60 (set neck, japanac, vrvtno fujigen, 77 godište, u dobrom stanju generalno)?

Imam kompleks oću da posedujem kvalitetnog Japanskog LPja a nemam kešovine da ispljunem da kupim, pa stalno sa menjanjem petljam. Pre svega me brine da neću sa finansijske strane ispasti budala, s obzirom da o Aztecu kao firmi ima jako malo na netu, a ono što ima ne otkriva vrednost njihovih LP kopija (samo generalno dobar kvalitet, navodnu istu fabriku, izradu, specifikaciju kao Greco EG1000).

#10384 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 13406 posts

Posted 06 novembar 2016 - 10:21

Radi li neka radnja s muzičkom opremom nedeljom u bgu?
If it itches, play it.

#10385 PajatheTrut

PajatheTrut

Dzoni Racq of Metal

• iskreni članovi
  • 2422 posts

Posted 15 juli 2017 - 01:35

ovaj lik je zanimljiv bas
super skida bendove, kapiram da je cimanje veliko napraviti sve ovo

HeLLsarma said:

АЛИ МЕНИ БИ ТО ЗНАЧИЛО !

ПУЦАЈ ПИЧКО БРЕ !
СВИ СУ ЗАНАС САМО АМАТЕРИ МИСМОНОЋАСГЛАВНИ АКТЕРИ

#10386 PajatheTrut

PajatheTrut

Dzoni Racq of Metal

• iskreni članovi
  • 2422 posts

Posted 17 juli 2017 - 00:32

Cao svima sto snimate preko kompa
ja sam retardiran i imam jedno pitanje
na skali od 1-10
koliku ce mi razliku napraviti u zvuku gitare kupovina interfejsa u odnosu na koriscenje obicnog Line-in na integrisanoj zvucnoj kartici ( preko obicnog prelaza sa 6.3mm na 3.5mm)

kad upalim amplitube 4, treba bas da se potrudim dabih dobio neki pristojan ton, a i mnogo mi nabija nize frekvencije nesto, hoce li to bolje i prisotjnije da zvuci ako uzmem focusrite scarlett ?

tj koliko bolje i pristojnije ?

Edited by PajatheTrut, 17 juli 2017 - 00:32.

HeLLsarma said:

АЛИ МЕНИ БИ ТО ЗНАЧИЛО !

ПУЦАЈ ПИЧКО БРЕ !

#10387 obsessed by cruelty

obsessed by cruelty

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 2238 posts

Posted 17 juli 2017 - 01:20

onako mega laicki:
ja koristim Steinberg UR12, imas i UR22 za koji evro vise (moj nema midi out ali trebalo bi da se obnovim nekad uskoro, pa da bodem i klavijaturu ko covek), novi su negde 110-130 evara valjda, nemam iskustvo s polovnima tako da ne znam kako se krecu cene itd.. kazu ljudi i da su Presonus Audiobox modeli u tom cenovnom rangu isto super, doduse nisam koristio, kao ni taj Focusrite
e sad, ja sam pre nekih 5,6 godina probao direktno u line in i zvucalo mi je katastrofalno bas, od tad nisam pokusavao a eksternom sam zadovoljan do jaja, naravno bolji zvuk i minimalno kasnjenje, kao na yt tutorialima

ima i ko bolje da ti objasni i ko se vise razume ali meni je prakticno to bio upgrade s 1 na 10 sto se kompa tice jer sam svirao iskljucivo na pojacalu do tad, mnogo mi mucno bilo sa line in-om
stavise toliko mi dobro da se uopste i ne akam previse oko podesavanja (za snimanje vec druga prica naravno), amplitube>roknem neki dobar Orange OR50 ili koji vec ima preset i udri, razumes jebiga kurac...

#10388 Vuk

Vuk

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 6096 posts

Posted 17 juli 2017 - 10:01

Neuporedivo je bolji zvuk sa bilo kakve eksterne, a o latenciji da ne prichamo.

Nezeljene frekvencije iseci uz pomoc nekog eq-a, bilo u amplitube-u, bilo korishcenjem nekog eksternog uz pomoc DAW-a preko koga snimash. Generalno pravilo za elektrichne gitare je da one nemaju shta da traze ispod 100-120 Hz i iznad 10 kHz, a ostalo radish po ukusu. Ja lichno low pass stavljam na 6-7 kHz jer mrzim '80s zujku.

Inache, ne volim gitarske interfejse jer treba mnogo da se kopa i minca, ali kad ne mogu da ozvuchavam svoja pojachala na gajbi, prihvatam sintetiku.

Prince of Darkness said:

Kiša je jedna od najinspirativnijih pojava... ne može dobra pesma da nastane, ako nema kiše.

Trne-svetska-mega-faca said:

onda grbave tange rade sve pesme u pustinjama gde nije pala kap kise godinama...

"Universal" nam skinuo demo, radi "Soundcloud" :D

#10389 PajatheTrut

PajatheTrut

Dzoni Racq of Metal

• iskreni članovi
  • 2422 posts

Posted 17 juli 2017 - 17:27

E hvala puno obojici, to sam hteo da cujem

HeLLsarma said:

АЛИ МЕНИ БИ ТО ЗНАЧИЛО !

ПУЦАЈ ПИЧКО БРЕ !

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )