Jump to content

The Cult


WS

Recommended Posts

Secam se, bila je nekad tema o The Cult, ali je izbrisana. Slusate li ih? Mene je najbolji drug navukao na njih (hvala, Katana! :wink: ) i sto ih vise slusam sve su mi gotivniji. Prva cetiri albuma su posebni svaki na svoj nacin, dok se kod "Ceremony" primecuje ponavljanje, mada je i dalje jebacki album. "Cult" iz 1996. mi nije legao, nesto tu ne stima, ne znam... E, sad, "Beyond Good And Evil" je nesto dosta bolje, ne kao oni raniji albumi, ali opet mnogo dobar album. I za kraj, moj top 5:

 

Ressurection Joe

Brother Wolf Sister Moon

Spiritwalker

Sweet Soul Sister

Bad Fun

 

No, to se uvek moze promeniti.

Vasa misljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,zahvaljujuci sestri koja ih je obozavala, i dalje ih obozava(svojevremeno smrtno zaljubljena u Iana) , znam gotovo ceo opus. Mislim,PASIVNO sam ZESCE naslusan Culta! smile.gif

Al,usput sam ih strasno zagotivio!

 

Eddie(fenomenalna i akusticna verzija)

Witch

Sweet Soul Sister

Star

Sacred Life !!!

Fire Woman,Heart of Soul,Love Removal Machine....ZAUSTAVITE MEEEE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, posjedujem 3 albuma: Electric, Sonic Temple i Beyond Good & Evil (i još Pure Cult kompilaciju), tako da samo njima mogu govoriti, i reći ću nešto što bi trebali zvučati čudno: Beyond Good & Evil mi je najbolji od svega toga. Da. Sonic Temple, svaka čast, legendarni hitovi '80-ih, 'Sweet Soul Sister', 'Fire Woman' (prije svih), a i ostali, Electric - siroviji hard rock pristup ('Lil Devil', 'Love Removal Machine'), ali Beyond Good & Evil mi ubija od početka do kraja. 12 hitova, rifologija najbolja dosad, neočekivano garažna produkcija od strane Bob Rocka, i što se tiče njih, neviđena 'ljutina'...

Izuzetno moćan bend, samo im treba puno da se natjeraju pa da sviraju kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boro, sto se tice one "Go West" slike, ja tamo vidim jednog tipa opsednutog kulturom domorodaca americkog kontinenta, ali ne vidim nikakv glam. Sto kazu Ameri "maybe it's just me", ali nikada ih nisam kapirao kao glam bend. Jesi li imao prilike da cujes "Dreamtime" ili "Love" albume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boro, sto se tice one "Go West" slike, ja tamo vidim jednog tipa opsednutog kulturom domorodaca americkog kontinenta, ali ne vidim nikakv glam. Sto kazu Ameri "maybe it's just me", ali nikada ih nisam kapirao kao glam bend. Jesi li imao prilike da cujes "Dreamtime" ili "Love" albume?

 

Sad ćemo igrati na domaćem terminu... smile.gifsmile.gifsmile.gif

Ovako, mi ćemo se veoma brzo složiti, tebe sad zbunjuje terminologija, ali će sad Boro pojasniti pa ćemo se naći....

 

1. Ja na onoj slici vidim karmin. Ako vidiš indijanca, što je moguće na nekim njegovim slikama (na onoj možda malo manje nego na drugima), onda kakve veze imaju njihovi goth korijeni da ih suprotstavljaš glamu? (To je da malo prebacim loptu pa da ti se malo mučiš objašnjavajući.) Glam je samo odrednica imidža (o tome se negdje već raspravljalo, pa sam mislio da se sjećaš tog detalja), i u jednom trenutku - trenutku njihove najveće slave - oni su dijelili taj imidž i sa još nekim bendovima činili LA glam/hard rock scenu koja je esencija mejnstrima, širokih ulica i blještavih svjetala sa kraja '80-ih...

Zbog toga sam to rekao, a oni su inače (da ne bude zabune navodim, i zadržavam autorska prava na ovu definiciju) hard rock bend sa blues podlogom (znači starog kova) i povremenim gothic prelivom (unikatna inovacija)...

2. Te albume nisam slušao. Vidjeću da ih zbavim, ali me je trenutno sramota što tamo napričah na temi o Claptonu masu stvari, a slabo ga slušam, pa dok njega ispoštujem koji dan, doći će i The Cult na red...

3. A ove različite verzije 'Sweet Soul Sister' su uglavnom 'radio edit' različite verzije sa kojekavih singlova i kompilacija... Ništa bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Boro...Ove mladje generacije, stvarno, sve moras da im objasnis, a nista ne slusaju starije biggrin.gif:mrgreen:biggrin.gif

Ja bi samo dodao da WS verovatno daje na znacaju prvim albumima The Cult, a ko zna, mozda misli i na Southern Death Cult :wink:

Cult su imali neke losije, neke bolje trenutke, i mada se meni njihov "prebeg" u hard rock vode sa albumom "Electric" (mojim omiljenim, usput) dopada, jer to vise volim, cinjenica je da su pokazali sramnu sklonost da drze non stop upaljen radio i kad su sigurni da su skapirali sta je sad moderno u svetu Rock-a, menja se kompletan stil bend-a. Znaci neo-romantizam/pop pa u rock pa preko Led Zeppelin hard rock-a u komercijalni americki blues heavy rock ili metal, ili sta vec to bilo, a zatim u lagani zaborav. Promasaji u vidu pokusaja da se snimi jos jedan "sonic temple" album, zatim da se snimi alternativni rock sa blagim primesama techno-a i nedavni abortus od reunion albuma nisu im mnogo pomogli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Boro...Ove mladje generacije, stvarno, sve moras da im objasnis, a nista ne slusaju starije biggrin.gif  :mrgreen:  :D  

Ja bi samo dodao da WS verovatno daje na znacaju prvim albumima The Cult, a ko zna, mozda misli i na Southern Death Cult  :wink:  

Cult su imali neke losije, neke bolje trenutke, i mada se meni njihov \"prebeg\" u hard rock vode sa albumom \"Electric\" (mojim omiljenim, usput) dopada, jer to vise volim, cinjenica je da su pokazali sramnu sklonost da drze non stop upaljen radio i kad su sigurni da su skapirali sta je sad moderno u svetu Rock-a, menja se kompletan stil bend-a. Znaci neo-romantizam/pop pa u rock pa preko Led Zeppelin hard rock-a u komercijalni americki blues heavy rock ili metal, ili sta vec to bilo, a zatim u lagani zaborav. Promasaji u vidu pokusaja da se snimi jos jedan \"sonic temple\" album, zatim da se snimi alternativni rock sa blagim primesama techno-a i nedavni abortus od reunion albuma nisu im mnogo pomogli.

 

Ne bih se složio sa tobom. Ne slažem se sa "cinjenica je da su pokazali sramnu sklonost da drze non stop upaljen radio i kad su sigurni da su skapirali sta je sad moderno u svetu Rock-a" - što je za mene potpuna glupost. Vidi, oni su samo jedan moderan bend koji sebi nije dopustio da snime 10-15 potpuno istih albuma. Vremenom su sazrevali što se vidi na samim albumima, i menjali stil ali se uvek prepoznavao onaj pravi PURE CULT. smile.gif U svakom slučaju nisu bend tipa IRON MAIDEN (izvinjavam se svim fanovima dotičnog benda) pa da 300 godina sviraju jedno te isto na 5 različitih načina.

 

The Cult je prolazio kroz više faza... Ključna stvar je verovatno u tome što su konstantno menjali ritam sekciju. Ceremony jeste na neki način nastavak SONIC TEMPLE-a i to veoma uspešan. Neuspešan u smislu jer je praktično bio zabranjen album na prostorima Amerike zbog celog tripa oko Indijanaca. The CUlt album je izašao 1994. godine i po meni izuzetan album. Nakon što su se raspali skupili su se ponovo 1999. godine i kreću sa snimanjem novog albuma BEYOND GOOD AND EVIL koji je po meni najbolji album koji je ROCK struja videla. SVAKA stvar mi je preterana, a kao ikona THE CULT benda pojavljuje se stvar RISE.

 

Činjenica je da sam njihov veliki fan (pa sam možda u nekim stvarima nerealan). Možda jedan od većih u zemlji... smile.gif) ok, ne veći od mog prijatelja www.string.ns.co.yu/sale.jpg . wink.gif U svakom slučaju posedujem ogroooooomnu kolekciju THE CULT albuma, piratskih snimaka koncerata (oko 4Gb), PURE CULT DVD (moj prijatelj ima), MUSIC WITHOUT FEAR (DVD rip na 2CDa. Svirka iz 2001.), sve spotove, kao i gooooomilu raznih neoficijalnih snimaka. smile.gif Takodje imam kolekciju RERE CULT koja je izašla na 6 CD-a, mnoge demo snimke (SONIC TEMPLE) itd... Ako nekom treba, moze se slobodno javiti. smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gifsmile.gif

Pozdravljam Cult fanatika (ovdje se skupilo mnoštvo različitih fanatika pa je dobro da se pojavio i jedan takav), pa da krenemo onda.

 

Ne bih se složio sa tobom. Ne slažem se sa \"cinjenica je da su pokazali sramnu sklonost da drze non stop upaljen radio i kad su sigurni da su skapirali sta je sad moderno u svetu Rock-a\" - što je za mene potpuna glupost.

 

Ja razumijem da se voli neki bend, da se voli i previše, ali čovječe ne gubi kontakt sa zemljinom površinom. Postoji i 'prikaži' opcija prije slanja posta, da još koji put razmisliš o tome šta si napisao. Zašto si napisao ono gore i još kažeš čovjeku da je to glupost a onda do kraja posta ideš u kontru tome i samo pokazuješ da se ustvari radi o istim mislima sa dva različita stanovišta: stanovišta fana(tika), i stanovišta slušaoca/kritičara sa pogledom iza scena i osjećajem za realnost. Fakat je da su se oni bespoštedno mijenjali, pa sad nekima je to ljigavo a nekima ne... A ono je divna rečenica sa tebi neprijateljske strane.

 

Vidi, oni su samo jedan moderan bend koji sebi nije dopustio da snime 10-15 potpuno istih albuma.

 

Dječački zajeb.

Da, i oni su kao i mnogi mislili da će izmisliti toplu vodu. Trebali su samo smišljati dobre pjesme i sve bi bilo u redu.

 

Što se tiče Ceremony i The Cult albuma, ne mogu ih komentarisati jer ih nisam slušao ali ću sad bome ubrzati proces nabavljanja da možemo zakuvati i oko toga... Izgleda da ima materijala.

 

I da, šta ti je na onom sajtu tamo, daj negdje baci link ako imaš tu kolekciju složenu i sređenu u elektronskom formatu da se može nešto naučiti... Ja sam neku veče tražio The Cult po netu, ali sam slabo šta našao da valja, ako imaš postuj link neke dobre fan stranice...

 

P.S. I meni je Beyond Good & Evil je PREJAK, moramo se malo potruditi da u to uvjerimo ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najbolje sto sam ja nasao. Ili je net mrsav po pitanju Cult-a, ili ja ne znam da trazim.  :D

 

Ovo je jedan od najbolji sajtova gde imas sve o njima http://www.cultcentral.com/. Na WinMX-u postoji jedan server gde se razmenjuju cult-ove stvari http://www.thebainbridges.net/frankennap/. Procitajte uputstvo i skidajte... wink.gif Za moja kolekcija se trenutno nalazi na adresi ftp://gamez.neobee.net pa ako nekome nesto treba neka skida... laugh.gif Ja lagano palim na more pa sam tu za dve nedelje. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zeleo da budem nesto neprijatan/neprijateljski raspolozen... wink.gif Samo dajem svoje misljenje. smile.gif ali, ok... mozda sam prejako odreagovao....

 

Ja imam autentičan Isusovski efekat na ljude...

Ma OK je, mislim, ko sam ja da ti bilo šta govorim, samo sam htio ukazati da smo ovdje (na ovoj temi) svi normalni i da se svi volimo i poštujemo (to WS najbolje zna) tako da nema potrebe za podizanjem tenzija... Sve može polako...

A sad, www.cultcentral.com je bolji, ali mi je žao što nema intervjua, to mi je drag segment, no, u okviru recenzija ima nekih objašnjenja od autora... Makar neka riječ od njih.

Inače, kolekcija je više nego impresivna, (ni početka joj ni kraja), pa se kontam baciti na skidanje nekih koncerata (prvenstveno me zanimaju snimci sa Sonic Temple i BG&E turneja) pa ćemo vidjeti šta je reći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, jel' slušao neko Holy Barbarians i Astburyjev solo iz 2000?

Taman htjedoh pitati na šta liče, kad nađoh recenziju za solo (izvor je, naravno, www.cultcentral.com), pa evo je copy/paste i ovdje, uživajte...

 

Even amongst some of the fashion and musical disasters that emerged from the Leeds Goth scene of the mid-80s, the Cult were the most laughable and yet bafflingly successful. To this day, no-one knows why, but America lapped up the sight of a stumpy Yorkshireman in a buffalo skin head dress, caterwauling like the bastard offspring of Glenn Danzig and Shirley Bassey, trying to pass himself off as a shaman, while a Whitesnake covers band mauled some chords in the back ground. Now rather than believing that he's Big Chief Running Nose, former Cult vocalist Ian Astbury started to labor under the misapprehension that he's Ian Brown: a half-witted has-been who, now wrenched away from the talented ones in his band, has started to peddle wretched, over produced, shuffling bluesy techno-tinged nonsense. Even the sleeve, a quasi-portrait in muted browns, passes itself off as something that fell out of the inner sleeve of King Monkey's Adventures In Bozo Land. Imagine Alabama 3 without the irony or a Primal Scream at whom you could cheerfully lob rocks. OK, more cheerfully than usual.

 

The result is the most unconvincing slab of faux-Americana since Blur went gospel, or possibly even since U2 discovered their extremely well-disguised Delta Blues roots. Plodding, monosyllabic, self-important and meaningless (wouldn't you shoot anyone that inflicted the couplet "a metaphysical pistol with a gut full of hate/ a metaphysical pistol with a heart full of light" for crimes against pretension?). Not that we should be surprised: Astbury's career has been built around missing the boat and the point. The only disappointment is that, somehow, he's managed to con the king of stoner rock, ex-Masters Of Reality guitarist Chris Goss, into collaborating on this leaden atrocity. Yet rather than concentrating on the sly thrumming blues that are his trademark, there's some heinously forced sub-world music tosh, like the bad bhangra-lite of Devil's Mouth. Yet even that is overshadowed by the unspeakably atuneful, atonal re-hashing.... make that a plain hash of Cult fan favorite The Witch. The new Sit Return version to be found here would, in a reasoned world, be an abandoned demo, so hopelessly misguided that incineration or incarceration are the only reasonable fates. By adding producer/DJ Witchman to the mix, Astbury seems to be hoping for a unique melding of sensibilities and styles. What he gets is three people seemingly working on completely different songs and the most glaring example yet of the technical gap between his own "Learn Guitar In Six Easy Lessons" plunk-plunk strumming and Goss' own mastery. Unfortunately, Goss' brilliance is not matched this time around by his inspiration, and the result is fruitless, formless meanderings, rather than the thunderous, sinewy epics for which he used to be revered. As for Astbury's voice, the pub singer tendencies that were rarely suppressed are given full note-throttling liberty, making one extremely glad that Billy Idol had the good grace to just quit.

 

Possibly Astbury was hoping to conjure up the mystical spirit of Jim Morrison's moodier mumblings. But rather than An American Prayer, it's rather reminiscent of the scene in Wayne's World 2 when the Native American is wandering around with his arse out. You can't help staring, but it's for all the wrong reasons.

 

SpiritLightSpeed by Ian Astbury is out on Beggars Banquet, as is his first solo outing as lead of The Holy Barbarians.

RMW

 

Momački rječito, nema šta. smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I da, jel' slušao neko Holy Barbarians i Astburyjev solo iz 2000?

 

Evo preslusao sam Holy Barbarians i mogu da ti kazem - prva strana ok, ali druga je dosadna poput svakog prosecnog MTV alter roka. Pesme koje vrede - Brother Fights, Opium, Blind, Dolly Bird, Cream. Ako vec nisi negde nasao ove stvari, veruj mi, album nije vredan skidanja sa net-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa cult!! obozavam ih!...najvishe volim prvu fazu,kad su kao bili gothic...death cult i the southern death cult....

inace omiljeni album mi je ,naravno love i sonic temple......she sells sanctuary,nirvana,black angel....out law.....

 

slusala sam Holy Barbarians ali ovaj solo nisam....

 

mmm cult,,, tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, jel' slušao neko Holy Barbarians i Astburyjev solo iz 2000?

 

Imam ga ja.... smile.gif Evo za tebe i sve na mom serveru ftp://gamez.neobee.net ... logujete se kao anonimus i skidate.. smile.gif Ako nekome biiiiilo sta treba od CULT-a moze mi se slobodno javiti, posto imam svega i svacega. Ako nekome treba MUSIC WITHOUT FEAR (DVD-RIP) na 2 CD-a, neka se javi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A izvini...sta je to Music without fear?

MUSIC WITHOUT FEAR je njihov zvanican LIVE DVD sa koncerta iz Olympic hale (tamo gde su guns-i snimili spot za november rain). Detaljnije pogledaj na amazonu ili necem slicnom. Moj drugar je kupio DVD a ja sam ripnuo u DIVX na 2 CD-a koncert, i na jedan BONUS materijal. laugh.gif Ako ti treba slobodno se javi, jer tako nesto vredi imati a kvalitet je odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, jel' slušao neko Holy Barbarians i Astburyjev solo iz 2000?

 

Imam ga ja.... smile.gif Evo za tebe i sve na mom serveru ftp://gamez.neobee.net ... logujete se kao anonimus i skidate.. smile.gif Ako nekome biiiiilo sta treba od CULT-a moze mi se slobodno javiti, posto imam svega i svacega. Ako nekome treba MUSIC WITHOUT FEAR (DVD-RIP) na 2 CD-a, neka se javi...

 

Nisam stigao prije reći, pa sad da ti kažem: HVALA!

Obišao sam server i skinuo sebi nekih zanimljivih stvari, neke pjesme koje su izašle u okviru onog box seta - alternativne verzije i još ponešto... I da te pitam, zašto 'Rise' sa koncerta 29-06-2001 nije čitava? Usput, odlična svirka a i zvuk je jako dobar... I još sam skinuo koncert novih Doorsa, ni to nije loše...

Holy Barbarians sam dobio na mp3 disku The Cult pa sam malo slušao, ali nedovoljno za komentar, dok će Spirit/Speed/Light (mislim da se tako zove) malo sačekati.

P.S. Preporučujem svima da skinu 'Rise' live & accoustic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...