Jump to content

The Cult


WS

Recommended Posts

Nisam stigao prije reći, pa sad da ti kažem: HVALA!

Obišao sam server i skinuo sebi nekih zanimljivih stvari, neke pjesme koje su izašle u okviru onog box seta - alternativne verzije i još ponešto... I da te pitam, zašto 'Rise' sa koncerta 29-06-2001 nije čitava? Usput, odlična svirka a i zvuk je jako dobar... I još sam skinuo koncert novih Doorsa, ni to nije loše...

Holy Barbarians sam dobio na mp3 disku The Cult pa sam malo slušao, ali nedovoljno za komentar, dok će Spirit/Speed/Light (mislim da se tako zove) malo sačekati.

P.S. Preporučujem svima da skinu 'Rise' live & accoustic...

 

biggrin.gif Pogledacu, posto sam u medjuvremenu nabavio LIVE RISE sa istog koncerta ali celu.. wink.gif Imam isto tako (ali ne znam da li sam postavio na server) jedan koncert iz 1995. (20 februar), koji je u isto odlicnom kvalitetu. Sto se tice RISE unplugged, to je stvarno pizdarija odsvirano, i izmedju ostalog je bas-bas raritet. To je bila neka radio emisija, i ko zna ko je to snimio...wink.gif Isto tako imam SHE SELLS SANCTUARY unplugged. smile.gif Postavicu i to... bilo je sa sumovima, pa sam ja peglao u sound forge-u, i sada je ok.

 

A za kraj, IAN-ov solo album ostavi za zimu... 8) Inace je odddlican...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

e ljudi, svi su me ti sajtovi smorili nacisto...

 

jedino sto sam nasla sliku the cult i pearl jam tugedr forevr...

i ianove tetovaze.

 

ok je sve to, ali nikako da nadjem pravi sajt...

 

www.spiritwalkersite.com

Nije loš, ali može bolje... Trenutno je nekoj fazi premještanja pa je sve na dve lokacije, ali lako se može snaći...

 

P.S. Dobra je ova 'She Sells Sanctuary' unplugged, ali ni prići akustičnoj 'Rise'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komad recenzije za 'Electric' sa amazona, skršio sam se od smijeha...

 

...the British group makes a tribute to AC/DC on "Electric." Guitarist Billy Duffy plays in a style so similar to Angus Young, you'd half-expect him to prance around in a schoolboy outfit as Angus often does onstage. From the opening guitars of the infectious "Wild Flower," this album often sounds like it should be re-titled "Back in Back in Black."

 

Mislim da ljudi pretjeruju, liči to ... ali nije baš tolika kopija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...

Emocije, sebi, dozvoljavaš? laugh.gif

 

Ja moram priznati da meni "Sweet Soul Sister" odzvanja u glavi 24 sata nakon slušanja. Taj zvuk mi je nekako asocijacija za širinu njujorških ulica... Zašto, ne znam.

Strofe, ne refren:

 

All the hip young things

Trying to make a scene

Living out forbidden dreams

Star spangled banner

Flutters in the sky

Time hustles those

Who wait to die

 

user posted image

Edited by MACO LA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Beyond Good & Evil je odličan album. Lomljava bez prestanka.

 

A sad, što se turneja tiče, oni i nisu baš koncertni bend, a čitao sam nešto o mogućnosti turneje 2006. odnosno izjavu basiste koji je bio sa njima na poslednjoj turneji (Billy Morrison, 2001), kako on nije kontaktiran u vezi rada, ali, da su The Cult dvojac Astbury i Duffy, i da oni mogu da rade šta hoće - odnosno kreiraju postavu po njihovoj želji pa je i moguće da se nešto desi u narednoj godini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

The Cult, deklarisani kao cuvari kulta J. Morrisona, grupa u cijoj se muzici oseca veliki uticaj muzike Doors-a - mislim na txt-ove, pa cak i na same naslove (Rider in the snow - Riders on the storm, Fire woman - L.A. woman, Unknown soldier - Soldier blue, Ashes & ghosts - Angels & sailors(???)), i ako poseduju nesto agresivniji zvuk u odnosu na samu grupu Doors, bili su i ostali legende rocka - njihov sam veliki fan i uvek mi je drago kad cujem odlican vokal Ian Astbury-a (a jos mi draze kad vidim njegovu fizicku konstituciju icon_wink.gif ).

 

I've got your kiss...Still burning on my lips...

 

+ top 4:

Rain

Fire Woman

Lil devil

Painted on My Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
THE CULT will enter the studio next month to begin pre-production on the group's first album since 2001's "Beyond Good and Evil". A fall release is expected. Also planned for release is a DVD of the band's November 13, 2006 concert at Irving Plaza in New York City, tentatively due in April.

 

FUCk YEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHH!!!!!!!

 

ovu vest cekam jos od kada su se okupili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...