Jump to content

Sređivanje gitara, sastavljanje, lakiranje...


AntiDope

Recommended Posts

Moja ima fenomenalne rifove, masne i pune, ali kada krenem solo kao da se necuje. hocu reci, swiram sa kolegom stvar i punim rifovima opasno. Kada opalim solo ne cuje se od kolegine gitare, a dok swiram rifove ja dominiram! Kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti mozda jos gaina, uzmi neki overdrive, nabudzi mu level, gain ni ne odvrci, ili minimalno, i to bi trebalo da resi problem. Dobices jos gaina, jos sustaina, i bices glasniji cime ce ti gitara propevati za solo. Znaci dok cepas ritam, overdrive drzi iskljucen, nagazi na njega za solo i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti mozda jos gaina, uzmi neki overdrive, nabudzi mu level, gain ni ne odvrci, ili minimalno, i to bi trebalo da resi problem. Dobices jos gaina, jos sustaina, i bices glasniji cime ce ti gitara propevati za solo. Znaci dok cepas ritam, overdrive drzi iskljucen, nagazi na njega za solo i to je to.

Moze dobar posao da mu uradi i neka EQ pedalica icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego da jea priupitam, htedoh da skalpiram malo fretboard, pa me zanima da li mi je to bezbedno, jer imam onu Les Paul foru sa onom plastificiranom trakom sa strane, te me zanima da li je neko probao (tj. da li ce mi se pri turpijanju ta traka odvaliti i da li cu reci Grrrrr!!!) ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Ili volume pedala. A EQ ti je fina stvar, narocito ako za ritam imas neki mid scooped zvuk, pa za solo podignes srednje da bi bio konkretniji i da bi ti gitara prosekla kroz miks uzivo.

 

I ja sam mislio da je volume pedala rešenje, ali nemojte je koristiti ni po koju cenu- ubija gain samo tako. Probao ja kao basista, probao ortak kao lead. Bolja varijanta je EQ, za solo će ti i onako trebati zvuk malo drugačije boje, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj ovako. za vas krekove i majstore gitara: kupio ja gibson les pavleta studio originale. crn skroz, lep ki slika. nego mi pucaju zice mamu im (a nove). dole na kobilici. ni jednu probu da izdrze (a ne sviram nikaki metal). odem u radnju, veli covek: "treba to zameniti", ja vicem da je nova gitara a on opet: "nema to veze." kolko para ne znam vise, al way 2 much. nije mi ni zbog para nego... da menjam kobilice na novoj dzitri?? whatthefuck??? ne ide mi u tikvu. jel moguce? ima neko ekspirijens s vako necim?

 

tx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@autore

 

Sve je to moguce, moguce je da su i zice kriminalne ili pretanke za tvoj stil sviranja. A da ne sviras ti izvan kontrole pomalo? Ako je uvek jedna ista zica razumeo bih da je kobilica (to je onaj Tun-o-matic 'most' o kom pricamo jel' da?). Koliko su ostri ili izandjani oni prizmaticni vrhovi na njojzi, na koje sa sama zica i oslanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@autor

 

Verovatno ti je gitara suviše "tvrda". Dakle, čak i kad staviš tanji komplet žica,

one deluju kao da su suviše zategnute. To se da srediti podešavanjem visine onog "držača" za žice što se nalazi ispod kobilice. Mislim na ono parče metala

sa šest rupa kroz koje proguraš žicu kako bi išla preko kobilice (ne znam kako se to stručno zove). Dakle, podigneš je od tela gitare tako što odvrćeš (kontra od kazaljke na satu) ona dva jumbo šrafa. Odvrćeš dok ti gitara ne postane udobno "meka". U principu, glavni štos je u tome da što je veći ugao prelamanja žice preko sedla, to je veća "tvrdoća". Tebi je ugao verovatno preveliki, pa ti žica puca jer je sedlo bukvalno seče.

 

P.S. Pazi da odvrćeš oba šrafa podjednako, kako bi tenzija na vrat bila ravnomerna (da se vrat ne bi uvrn'o k'o vadičep).

E, da- i nemoj da dižeš to sranje iznad visine kobilice icon_smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zafaljujem.

 

cu da probam te vase cake. neko mi rece i da isturpijam taj tjunomatich jer s'mozda kobiljice preostre ko sto rece vec dersu uzala (fanny nick btw.). to necu... al odvrcat srafnove ocu! to mi zvuci logicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na đitri ti je, kao i u životu- sve u kompromisima.

Jel hoćeš da imaš string tru bodi (bolji sustain) ili ovu prečku za setovanje tvrdoće?

Jel hoćeš da ti žice budu daleko od fretborda ili ćeš da zujiš?

Jel hoćeš 24 praga ili pickup odmah uz 22.?

Jel hoćeš veći output ili veći sustain (u kontekstu jačine samog magneta)?

 

Eto, hoću reći, kada setujete i čačkate stvari po gitari (što god to bilo), nemojte tražiti najsavršenije setovanje gde nema ni jedne ni druge nuspojave; već tražite NAJMANJE LOŠE SETOVANJE koje vama najviše leži. Ja ovu filozofiju primenjujem i na svakodnevni život, pod nazivom "merak paradoks"...

 

@ autor:

Kako bi bila mekša, podigni štanglu i stavi tanje žice. A pošto si stavio tanje žice, one će brže da puknu. A ako staviš debele, onda je pretvrdo. evotigana.gif

Kao što vidiš, jedini zakon koji važi u svemiru je Marfijev. JBG, nađi sredinu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ autor

Ne trzaj sitnim novcima - sala. Neznam kako ti to uspeva ja na pavletu nikad zice pokidao nisam a bio je visok ugao i jako ostra kobilica, a troshio sam yamahe 9-ke jer su bili trash pragovi pa da bude mekse, a menjam vozam ih po 3-4 meseca. Pa cak i da je kobilica loshije obradjena..???

Anyway poslusaj ushera...

Edited by blackbite

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@autor:

 

Pa ne pišeš da li ti je iole pomoglo dizanje onog sranja iza kobilice... Ili su definitivno u pitanju loše žice? Anyway, verovatno ti više leži mekša gitara (naročito ako si u fazonu da sutra sviraš brže nego danas, i tako svakog dana)... pivopije.gif

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nisam strucnjak za rdju, ali prvo sto mi je palo na pamet je antirost. Trebalo bi da ga ima u svim farbarama za neke sitne novce, al bi bolje bilo da uzajmis odnekuda jer ti tu treba 1ml.

To je rastvor koji hemijski reaguje sa oxidom gvozdja i pretvara ga u neku belicastu "prasinu", il sta vec. Koristi se kao priprema za farbu, kad se krpi limarija od auta i sl. Nanese se na koroziju ceka se jedno 15-20 minuta i onda se samo obrise. Trebalo bi da stvori i neku vrstu zastitnog sloja, i da nastavi da stiti metal. Ja bih tako uradio, sigurno ne bi koristio smirglu, jer bi onda magneti bili jos podlozniji oxidiranju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...