Jump to content

Mastodon

• Please log in to reply
1957 replies to this topic

#1941 obsessed by cruelty

obsessed by cruelty

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 2089 posts

Posted 21 mart 2017 - 13:07

makar ce da bude i zasluzeno za razliku od proslog, on ispade yum album godine ni kriv ni duzan :haha:

#1942 In The Flesh

In The Flesh

Montenigger of Metal

• iskreni članovi
  • 8637 posts

Posted 21 mart 2017 - 14:22

Album nema jedne dosadne sekunde.
Ubili su.
"When you see another man, you think two things. Who has the bigger dick and can I take this guy in a fight? One you can’t do anything about, the other you can."

#1943 Totamealand

Totamealand

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 5111 posts

Posted 21 mart 2017 - 20:28

Obično se suzdržavam od komentarisanja na prvo slušanje, a kamoli na pola prvog slušanja, ali ovo je prezabavno za sad. :da:

#1944 Underkuruz

Underkuruz

Куруз оф метал

• iskreni članovi
  • 34212 posts

Posted 21 mart 2017 - 20:31

negde u rangu prošlog, možda malo bolji, ali ni blizu The Hunter-a
last.fm

opasnice spusti loptu
i zaigraj na dobrotu

#1945 chess

chess

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 2662 posts

Posted 21 mart 2017 - 23:58

Nije los album, vajb mi je blood mountain, solidno je za sada... malo mi smeta sto su pesme na istu foru, bubnjanje mi je predvidivo, rifovi su onako, prosek, jedino te vokalne melodije mi se izdvajaju i upecatljivi refreni, sve vise pevaju sto mi je ok, mada vise volim kada delju rifcuge, kao ova scorpion breath, scott kelly obavezna stvar na mastodon albumju :love: Ova show yourself je dobro sto je na pocetku, da je odma preskocim i krenem od ove sultan curse, pa odatle lepo da tece.

#1946 Kumodraski Vo

Kumodraski Vo

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 6929 posts

Posted 22 mart 2017 - 00:02

Meni su bas bubnjevi do jaja :D

#1947 chess

chess

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 2662 posts

Posted 22 mart 2017 - 00:12

Cini mi se da je Brann pevao skoro na svakoj pesmi, bilo prateci ili lead vokal, neam pojma kako misli coek da iznese to uzivo i da bubnja, bice zaebano :D

#1948 VoivodBG

VoivodBG

Ugostitelj of yumetal

• anonimous member
  • 13386 posts

Posted 22 mart 2017 - 11:10

Predvidljiv si. :haha:

Album je i više nego dobar, pesme imaju zanimljive aranžmane, produkcija je konačno dala istima da dišu, dok su se na pređašnjim izdanjima tražili. I ono što je najbitnije catchy su pesme, hajde da vidim neki drugi metal bend ovog ranga da napravi sličan album ove godine. Teško.

Definitivno ću se potruditi da odem u ZG i da ih vidim uživo.

#1949 azal

azal

Priest of Metal

• Moderatori
  • 21461 posts

Posted 22 mart 2017 - 11:13

View Postchess, on 21 mart 2017 - 23:58, said:

malo mi smeta sto su pesme na istu foru, bubnjanje mi je predvidivo, rifovi su onako, prosek,

kako onda moze da lici na blood mountain? :haha:

#1950 Totamealand

Totamealand

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 5111 posts

Posted 22 mart 2017 - 11:27

View Postchess, on 22 mart 2017 - 00:12, said:

Cini mi se da je Brann pevao skoro na svakoj pesmi, bilo prateci ili lead vokal, neam pojma kako misli coek da iznese to uzivo i da bubnja, bice zaebano :D
Možda su zato malo pojednostavljeni bubnjevi na albumu.

#1951 vudun

vudun

Inicijalna kapisla of Metal

• iskreni članovi
  • 18437 posts

Posted 22 mart 2017 - 12:37

Još uvek ga nisam preslušao. Ubiće me poso i nju retro vejv scena.

#1952 chess

chess

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 2662 posts

Posted 22 mart 2017 - 14:06

View Postazal, on 22 mart 2017 - 11:13, said:

kako onda moze da lici na blood mountain? :haha:

pa ovako zvucno, atmosfera mi je slicna, jedino sto je svaka pesma sa tog albuma za klasu bolja od svake pesme sa ovog albuma

#1953 azal

azal

Priest of Metal

• Moderatori
  • 21461 posts

Posted 22 mart 2017 - 14:42

meni BM vrhunac njihov bez problema

#1954 obsessed by cruelty

obsessed by cruelty

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 2089 posts

Posted 22 mart 2017 - 15:04

meni mrtva trka on i CtS,

ovaj novi jeste super album, ali na Mastodon listi bi mi bio iznad Once More (koji je poslednji svakako).. negde malo ispod/mozda i u ravni sa Remission

#1955 KazimKazim

KazimKazim

Raiko of Metal

• iskreni članovi
  • 4117 posts

Posted 22 mart 2017 - 17:12

Preslusah dok sam se vracao sa posla

Prve tri o'licne (Show yourself svakako mixtape material i kandidat za hit godine)

Cetvrta i peta - mislim da su groweri...ima dosta dobrog materiala tu, u cetvrtoi dobar uvod, pa minut i po do dva dosade i onda siguran finis...peta e mogla da se skrati minut/minut i po...cisto utisak na prvo slusanje, mislim da ce vremenom se iskristalisati na bolje

Od tad opada album - World to Wise hitic, ali nista da padnes na dupe...Ancient i Clandestiny imau momenata, ali definitivno bi ih svrstao u prosek Mastodon kataloga

Poslednje tri - popravljau utisak, zadnjih 3 minuta albuma bas preaki, siaian nacin da se zavrsi prica

Ti neki istocnjacki tripovi koe su ubacili su se fino uklopili, za moi ukus e moglo hiticnie :bigblue: , flow mogao malo bolji da bue...ali sveiedno - Maston i kad pr'ne bue bolje od vecine bendova, tako da nema potrebe za nekim preteranim osudama...mislim dae realna ocena 7/10 (Mastodonovih 7/10 e vece od neciih 8,5/10, da se ne lazemo)

I meni glavna zamerka - bubnjar :bigblue: Njegova 'all hell breaks loose' svirka kad radi - definitivno gae uzivanje slusati...medzutim, vec nedje posle cetvrte/pete pesme postae predvidiv, silue sa dobosarenjem i prelazima, ednostavno gusi bend - a da nista monumentalno za pesmu nie ucinjeo...definitivno treba da se posveti malo vise hi-hat i ride cinela stailu (na albumu kad dodzu ti delovi - sveie medenie)

U poslednje tri pesme e mnogo kontrolisanie svirao i odmah se vidi kako pesme 'prodisu'
SA ZENAMA JE PRIJATELJ SAMO KULAMBARA!

http://www.rajkohorizont.rs/

Ajmo zeneeee... Pucaj popeeeeee....Pali vurunuuu...Mesaj Kasandraaaa....Gitara, kume-----RAZVALIIII

Samo pravi kerovi laju...za dobrim mackama

#1956 chess

chess

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 2662 posts

Posted 22 mart 2017 - 18:39

Sa vecinom stvari se slazem, sa konacnom ocenom, bubnjanjem kao i sa ovom tvrdnjom za poslednje tri pesme, oko njih su se najvise iscimali, ovo ostalo prosek rif, neki pompezni catchy refren koj nema nesto veze sa pesmom itd. Inace na Andromedi se dere na kraju Kevin Sharp iz Brutal Truth :D Ne cudi me ta saradnja s obzirom da BIll svira sa njim u hard core/grind bendu Primate, ko nije slusao moze da cuje:

#1957 Captain Spaulding

Captain Spaulding

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3344 posts

Posted 23 mart 2017 - 16:21

Ima li neki organizovani prevoz za Zagreb?

View PostЕфенберг, on 22 april 2013 - 06:10, said:

Лунар је Јеша.

#1958 Saša Grbić

Saša Grbić

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 1142 posts

Posted Yesterday, 09:51

Dobar je album. Ako neko natrapa na flac nek javi.
Balkan metal night Svake srijede od 20 časova.

Metal/Rock radio
Radio Grmljavina

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )