Jump to content

Windir


Turin

Recommended Posts

Norveski viking (black) metal bend. Jaako dobri, zanimljivi i po tome sto su im tekstovi na posebnom dijalektu norveskog jezika koji pripada nekom selu iz koga poticu, znaci pravi Vikinzi. cini mi se da su izvrsili primetan uticaj na Moonsorrow, obzirom da su aranzmani za harmoniku i vokali veooma slicni, a ovi sviraju dosta ranije. Takodje imaju prelepe omote za albume. Ja sam slusao album Arntor iz 1999-te i veoma je dobar. Zvanicni sajt je www.windir.no, ima nekih clipova mp3-a za download.

 

Diskografija :

Sóknardalr

user posted image

 

Arntor (1999)

arntor.jpg

 

1184

1184.jpg

 

Likferd (2003)

likferd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest gore-m-milica

da chitala sam u nekoj nemachkoj novini o njima i oda sam kupila neki album....fenomenalni su....bash onaj tipichni norwegian black metal.......stvarno woooow grupa biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, Howling Wind. Windir svakako zasluzuje sve pohvale i makar temu o njima. Ja je nisam otvarao jer sam pretpostavljao da ce pasti na poslednju stranu bez ijednog odgovora kako to obicno biva sa vm-om.

Naime, od Windir-a imam kompletan opus sem ovog poslednjeg albuma koji je u procesu nabavljanja. Njihova vrsta vm-a je vrlo specificna i ona ih cini unikatnim bendom vrednog divljenja. Od opusa izdvajam 1184 kao jedan od pravih bisera viking metala, pesme od prve do poslednje su apsolutno bez komentara. Sóknardalr je recimo za nijansu ispod kao i Arntor, mada pesma Arntor a Warrior je do sad nevidjeno remek delo. Sve u svemu Windir ima dosta bm elemenata ali i vidnog folk uticaja.

Hail Windir!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam (u prvom broju Hornburg magazina) uradio intervju sa Valfarom (glavnim clanom Windira) i mogu reci da su Windir stvarno izuzetan bend. Licno imam samo Antor na originalnu, jos kupljen 1999. Ako neko ima neki drugi album, a zainteresovan je za razmenu mp3, neka mi se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

"Great news! After the release of Likferd we received offers from several record labels, both Norwegian and foreign. We had fulfilled our contract with VME, and decided that we wanted to try something different. After months of considering and negotiating, we can proudly announce that we have signed a deal with TABU Recordings. Tabu is a sub division of Tuba records, one of the main music distributors in Norway. Other bands signed on Tabu are Einherjer, Lumsk & Susperia.

 

Valfar and I have already written some new material, and will continue working with new material over the next months. After two successful recordings in Akkerhaugen Studio, we have also decided to try out a new studio. 4 weeks has been booked in Abyss Studio in the period of May-July. The album is scheduled for release in October 2004"

 

To im stoji na sajtu, ali ne i vest da je Valfar pre neki dan preminuo u svojoj 25.godini...nista od tog albuma, nista od benda...tuzni KRAJ...velika steta sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da postoje dve verzije albuma Arntor. Jedna sa pet pesama i nazivima na norveskom, i druga sa 7 pesama (intro i outro) sa naslovima na engleskom. outro ima i neki tekst. Dark Lyrics daje tekstove i tracklist samo za verziju sa 5 pesama.

Ja imam ovaj sa norveskim nazivima.Samo Arntor i imam odlicni valjda je u Windiru svirao basista Einherjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...