Jump to content

Vicious Rumors


dr.lecter

Recommended Posts

Sve je to istina, samo oni treba da budu na power metalu. Istina, draže mi je da stoje ovde, kao i omen nego da mi ih tamo zagađuju kojekakvim đubretom.

Stagniraju, kad nisu objavili nijedna album već skoro 3 godine. "Sadistic Symphony" je bio solidan album, ali mnogo vuče na Nevermore. Najbolji je naravno "Vicious Rumors". Ubijte me ako ne budem svirao (zapravo pevao) "Hellraiser" ili "On The Edge". Karl Albert je jedan od najboljih metal vokala svih vremena i verujem da će se većina ljudi koji su čuli ijedan album sa njim složiti sa mnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dva albuma nedavno zbavih... Vicious Rumors i Digital Dictator...

Pošto sam pročitao ovdje da je ovaj s/t bolji krenuh sa Digitalnim diktatorom... Dobar je, nije onaj klasični pederski power, album je tehnički jak, a koncept mi fino zvuči - futuristički (da imam omot jednostavnije bi bilo kompletirati sliku)...

Jedino mi je smiješna ona stvar sa galopom, ne znam šta im je to trebalo... Odmah se sjetim Running Wild i pomislim 'ko je pustio ove pijance na brod?'

I da, ali ovo je moj subjektivan utisak, pjevač bi bio bolji da ima manje vjetra u kosi, ali dobro, i ovako je simpatičan. Ima dušu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rna kaže da treba ovo da bude na poweru - hammerfall treba svakako da bude tamo

Ja vama ljudima izgleda ne mogu da obajsnim da HammerFall nije power metal. Treba da zumes da cujes "Vicious Rumors" album i da uporedis, pa da vidis razliku. HammerFall je klasican heavy metal, ratnicke teme, pravi heavy rifovi, kao i Accept. Vicious Rumors su pravi power bend. Moja licna definicija power metala je: "Thrash metal, ali ne bas sasvim". U prevodu, ima brzinu, ima snagu, ali nema krljanja, nema sirovosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

Dođoše mi do ruku dva albuma nedavno, Word of Mouth i Sadistic Symphony.

A fakat, pozaboravio sam da sam ikad slušao bilo šta od ovog benda.

 

I slušam ti ja ovaj Word of Mouth i mislim se kako nikad neću više slušati Nevermore. Sviđa mi se baš album. Ali baš.

 

Sadistic Symphony nisam još stigao poslušati, ali ću javiti.

 

WoM je baš majstorski album, usna harmonika i hevi metal. icon_rockdevil.gif

 

Usput, ove dve obrade na kraju Zeppelin i Stones, njih sam nekako bio dobio na disku The Cult - Sonic Temple, nisam znao čije su, ni kako ni šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja nisam,procitao sam kritiku koja i nije bas obecavajuca pa se nisam ni trudio.

Materijal uzivo je vecinom snimljen na Wacken 2002 ali sad je 2006 plus nova postava...

Ocekujem da novi materijal bude makar za minimalac bolji od prosla 3-4 albuma...skromno

Share this post


Link to post
Share on other sites

На једном албуму и то на наговор оне барабе из Shrapnel Recordsa. Није им он уопште требао, каснији гитариста је био бољи за њихов звук.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam,procitao sam kritiku koja i nije bas obecavajuca pa se nisam ni trudio.

Materijal uzivo je vecinom snimljen na Wacken 2002 ali sad je 2006 plus nova postava...

Ocekujem da novi materijal bude makar za minimalac bolji od prosla 3-4 albuma...skromno

Не знам, мени је ДВД ОК; поготово они стари снимци са Карлом Албертом и наравно спотови из периода са њим. Ни ова нова постава није уопште лоша када свира старе ствари, певач је сасвим солидан. Није Карл, ал' јебига нико ниј Карл. Такав се рађа једном у ко зна колико година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Moja licna definicija power metala je: "Thrash metal, ali ne bas sasvim". U prevodu, ima brzinu, ima snagu, ali nema krljanja, nema sirovosti...

e ako hoces da cujes pravi pravcati IN-YOUR-FACE power metal (znaci ima i brzinu, i snagu i krljanje i onaj grub thrashy zvuk + "glasne" i zarazno pevljive refrene) onda definitivno moras da preslusas TALION - "killing the world" - album koji je poznat samo malom broju ljudi...pravi britanski underground power metal klasik iz '89...

 

 

enivej, od VICIOUS RUMOURS-a sam cuo samo "welcome to the ball"...i svidja mi se...hocu da preslusam i taj "digital dictator"...ja sam cuo da im je to najbolji rad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Welcome To The Ball" je poslednji stvarno dobar njihov album, barem do ovog novog. "Digital Dictator" je majka. nema boljeg power metal albuma na ovom svetu, osim mozda "Vicious Rumors". Ne mogu da se odlucim koji mi je drazi ili bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema boljeg power metal albuma na ovom svetu, osim mozda "Vicious Rumors". Ne mogu da se odlucim koji mi je drazi ili bolji.

nemoj da si toliko iskljuciv iliti subjektivan...pazi ovako, power metal albumi koji su (po meni) bolji od VR-a (kad budem preslusao i "digital dictator" i istoimeni javicu utiske):

 

TALION - killing the world

AXIOM (US) - vicious circle

OLIVER MAGNUM - s/t

TITAN FORCE - s/t

AMON RA - in the company of the gods

WARRIOR - fighting for the earth

SQUADRON - fatal strike

 

 

nijedan od ovih starih albuma ne zvuci kao neki drugi, svaki je genijalan na svoj nacin...samo poslusaj...

 

 

orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...