Jump to content

Bjesovi

• Please log in to reply
398 replies to this topic

#1 ABIGAIL

ABIGAIL

Anonimus of Metal

• članovi
  • 621 posts

Posted 17 decembar 2003 - 23:20

Ok, da vas cujem, po meni nikad jaci likovi, skroz originalni, pogotovu sto se tice nastupa ( ko je bio u kstu na festivalu, znace biggrin.gif )
Ubedljivo najbolja pesma je "Kisa", a za njom idu "Ime", "Cak i da mogu", "Cekam dan", "Vracam se dole".
Ladno nema nijedna tema o njima...                    
"Sta se to odjednom desi, koji se to kamen iz temelja izmakne, pa sve pocne da se rusi i odronjava? Zivot je izgledao cvrsta zidanica, nijedna pukotina se nije videla, a iznenadan potres, besmislen i neskrivljen, porusio je ponosnu zidanicu, kao da je od peska...."

#2 Anno Mundi !

Anno Mundi !

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 1365 posts

Posted 18 decembar 2003 - 00:02

ma mrzelo je da klikne na drugu temu,ma dobar im je spot za ono Mozes me zvati kako god osh...                    

#3 sabre

sabre

Master of Metal

• članovi
  • 3255 posts

Posted 18 decembar 2003 - 11:49

Jedan od najjacih domacih bendova!                    
Fuck Buttons is only popular because indie fags think they're listening to noise

#4 judgement

judgement

Anonimus of Metal

• članovi
  • 86 posts

Posted 18 decembar 2003 - 19:44

Ako je iko zasluzio temu onda su to Bjesovi,prijatno su me iznendili sa albumom ,,NA ZIVO,, i definitivno najaca pjesma je ,,KISA,,,daj boze da bude jos mnogo ovako dobrih pjesama.
Total fucking black metal.

#5 scum

scum

Master of Metal

• članovi
  • 1468 posts

Posted 18 decembar 2003 - 23:50

definitivno jedan od nasih naj naj bendova... steta sto nisu aktivniji... njihove svirke se ne propustaju... sa pevacem definitivno nije nesto u redu...  na 10 god paket aranzmana je recimo iscenirao silovanje neke ribe... na pretproslom koncertu godine je stavio "hitlerske" brcice... ma lud je skroz

a bese nekad davno jedna tema o njima... ima mozda godinu i vise... mozda jos stoji "tamo negde"...

ne bih mogao da izdvojim ni jednu pesmu... sve imaju neku svoju atmosferu... mozda "cak i da mogu"...                    

#6 C.A_R.I.A.

C.A_R.I.A.

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 4686 posts

Posted 19 decembar 2003 - 12:14

Promenili pevaca i trsli...gledao sam ih '97 u KST-u...

Pa nemaju nista novo studijsko....onaj novi pevac ima grozan glas...

prvi album je smesan,drugi ok,treci ima dobrih pesama,a ovaj live mi je nesto slab....                    

#7 scum

scum

Master of Metal

• članovi
  • 1468 posts

Posted 19 decembar 2003 - 23:27

koliko znam nisu promenili pevaca... Zoran Marinkovic je i ranije pevao samo sto su imali jos jedan vokal... cini mi se da mu je ime Goran Maksimovic.... covek je "gostovao" na koncertu u KSTu u pesmi Avioni pevaju.... inace cista suprotnost Zoranu... lik je skroz smiren... a koliko sam cuo nesto radi pri crkvi...

...koga interesuje nesto vise o njima postoji www.bjesovi.com...                    

#8 C.A_R.I.A.

C.A_R.I.A.

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 4686 posts

Posted 23 decembar 2003 - 15:11

Proveri sam,onaj visoki ne peva,peva samo onaj mali debeli  biggrin.gif

100%...video si omot za treci album ? bice ti jasno!

visoki bradonja,tada...Eh steta,bili su dobar band,secam se ulozili su ogroooomne pare za postprodukciju drugog abuma...I rebalo im je da uspeju...Provincija,ipak su iz gornjeg milanovca!                    

#9 judgement

judgement

Anonimus of Metal

• članovi
  • 86 posts

Posted 23 decembar 2003 - 22:19

[quote="scum"]koliko znam nisu promenili pevaca... Zoran Marinkovic je i ranije pevao samo sto su imali jos jedan vokal... cini mi se da mu je ime Goran Maksimovic.... covek je "gostovao" na koncertu u KSTu u pesmi Avioni pevaju.... inace cista suprotnost Zoranu... lik je skroz smiren... a koliko sam cuo nesto radi pri crkvi...

...koga interesuje nesto vise o njima postoji www.bjesovi.com...[/quote_ Zove se Goran Maric,radi pri crkvi cak je radio sa nekim clanovima (gitaristom nisam siguran ali mislim i bubnjarem)Bjesova projekat sa Svetlanom Latinovic,to je jedna od jacih stvari koje sam cuo u zadnje vrjeme.
Total fucking black metal.

#10 batke

batke

Anonimus of Metal

• članovi
  • 28 posts

Posted 08 januar 2004 - 13:37

Verovatno je u pitanju pesma "Vladaj boze" sa projekta "Iznad istoka i zapada".                    
Svako se stidi na svoj nacin

#11 CXOHE

CXOHE

Anonimus of Metal

• članovi
  • 185 posts

Posted 08 januar 2004 - 15:09

Na jednoj Tv stanici najavili su ih kao domacu Nirvanu sto je malo smile.gif

Inache bend je stvarno lood,imam 3 albuma ,mjuza im je prejaka dok su tekstovi malo losi i ponekad dosadni.....

Vracam se dole je najbolja im pjesma.....                    
Za Krst časni i pravdu Gospodnju!!!!!!!!!!

#12 scum

scum

Master of Metal

• članovi
  • 1468 posts

Posted 08 januar 2004 - 23:55

Neverovatno... mene su isto uvek podsecali na nirvanu, samo me je bilo blam da to kazem biggrin.gif

nemam pojma zbog cega... mozda zbog te neke teske muzike, mracnosti...

a sto se tice textova... pa ne znam... ja volim textove tog tipa... znaci sto jaca poruka u sto manje reci...

Jesi li siguran da je u pitanju pesma "Vladaj Boze"?
Imam taj album (u mp3 formatu pa mi ne pisu izvodjaci) i u toj pesmi bas i ne prepoznajem Bjesove... Mada nikad se ne zna...                    

#13 batke

batke

Anonimus of Metal

• članovi
  • 28 posts

Posted 12 januar 2004 - 02:52

Vladaj boze ne podseca, ali zato Uslisi nas boze nas peva Goran, i ima dosta bjesovskog.                    
Svako se stidi na svoj nacin

#14 Vlaja Buraz

Vlaja Buraz

Demon of Metal

• iskreni članovi
  • 11927 posts

Posted 20 februar 2004 - 00:53

Bogovu t' majku, zvanična internet stranica. I to kakva!

Nirvana - 'Ime' prije svega, liči na 'Smells like TS'... drugi album zbog vremena u kojem je nastao ima neke grunge uticaje.

Liči malo ali ne previše. biggrin.gif                    

#15 C.A_R.I.A.

C.A_R.I.A.

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 4686 posts

Posted 20 februar 2004 - 14:56

taj prvi album bjesova je izdat samo na kaseti... tako da ces tesko da nadjes to u mp3 formatru.... ali mislim da ta pesma postoji na onom live albumu...

i meni je odprilike smece....

kao alternativa u vreme kad niko nije znao sta je to.. Oni su govorili da je album veseo jer su ga pravili 1990 za vreme vlade ante markovica...

a drugi je mracan jer je pravljen 1993...                    

#16 luktopod

luktopod

Master of Metal

• članovi
  • 1388 posts

Posted 21 februar 2004 - 20:37

obavestenje za nislije,bjesovi u nishu 27.02..prosli put mi je svirka promakla ali sada...                    

#17 lawnmowerman

lawnmowerman

Anonimus of Metal

• članovi
  • 37 posts

Posted 26 februar 2004 - 13:45

Ah shta reci o bjesovima, jedno sigurno nije tachno, a to je da su im textovi slabija strana, textovi su upravo ono shto ih i chini takvima kakvi jesu - meni najbolji domaci bend.

Scenski nastupi su im najjachi, posebno onaj sa festivala (ne striptiz, nego Marinkovo "svrshavanje").

BjESOVI RULEZ                    
Now truly I am king of the world
Master of fate
Damned shall thy house be
Thou shall not question my power
Nor shall thou defy me further

#18 Nestvarna

Nestvarna

Master of Metal

• članovi
  • 1024 posts

Posted 14 juni 2004 - 12:54

Karta na koncertu je bila 250 dinara icon_razz.gif...
Kasnili su ali bilo je fantasticno.Inace, da su jedni od nasih najboljih bendova-jesu mada ne mogu da se porede sa drugim nasim grupama.
Sviraju kako sviraju ali pevac ima strashno dobar glas, fantasticno menja jacinu biggrin.gif
Pa sto se cesto kaze na ovom forumu "Ne moze svako da slusa"...Moj drug ih slusa svaki dan dok ja npr. ne mogu cesto da varim domaci, mracan fazon.
Takodje, svidja mi se komenatar pevaca sto se tice njihovih pesama, omota i dr.
Grupa je na mestu biggrin.gif
Jeepers, creepers....whered ya get them peepers
Jeepers, creepers...whered ya get those eyes
Gosh oh, git up....howd they get so lit up
Gosh oh, gee oh....howd they get that size

#19 Helle

Helle

Demon of Metal

• iskreni članovi
  • 10691 posts

Posted 21 april 2005 - 09:07

QUOTE (lawnmowerman @ 26. 2. 2004, 13:45)
BJESOVI RULEZ

Aaaaaaaaa najaci su,a ova pijesma je stvorena meni za dusu! wub.gif
D:\Rokenrol\Bjesovi-Ne Budi me.mp3

Ja ... ja cinim sve ...
Ja, cinim sve sto mogu...
Ubij me, ubij me, ubij me...  icon_rockdevil.gif

Moracu da nasHtrebam da je odsviram,
mnogo mi se svidja pijesma-BRE! mhihi.gif

musik19.gif  musik19.gif  musik19.gif  
666

#20 Mitja

Mitja

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 105 posts

Posted 10 maj 2005 - 23:41

Tachno,  BJESOVE ne moze I NE SMIJE SVAKO DA SLUSA.......

Joj, sta bi  dao da sam prisustvovo onom njihovom koncertu u basti SKC-a...........ma dao bi brdo karamela
Ljudi se dele na glupe i zle...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )