Jump to content

Post-rock


Recommended Posts

Dakle, Godspeed You! Black Emperor, Mogwai, Explosions In The Sky, A Silver Mt.Zion, Labradford, Rachel`s, Tortoise, Below The Sea, Set Fire To Flames i ostali genijalni bendovi, sve na jednom mestu...have a pleasant talk! tongue.gif

 

e svaka vam cast!

 

nego, da li je neko cuo za beogradski bend VIRVEL?

sviraju bas to gore navedeno.

imaju jedan album koji se zove virvel [isto kao i sami izvodjaci :mrgreen: ] .

 

odlicni su. ali stvarno genijalni instrumentali... mada u ponekoj stvari se nadje i melanholicni vokal basistkinje...

 

let me hear you now

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu je i podela na one tipa tortoise,

 

tnt je jedan od retkih albuma koji me je osvojio posle I slusanja...

prva pesma mi je sve vec na pocetku obecala...

kasnije dolazi the equator koja me totalno podstice na mastarije :mrgreen:

ne znam zasto ali me melodija vezuje za "onu" melodiju iz "grlom u jagode"... mozda zbog tog nekog prizvuka psihodelije sezdesetih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remover"]The Postal Service:

 

tako dobar indie pop da kida, ima jeftinih delova, drum n bassa, dronea, super-gay delova. must have.

 

ahaha, inteligent dance!!! kako kazu na zapadu... wink.gif

imam jedan album koji je gotivan ali ubite me ne mogu da se setim kako se zove... erm, pevac je pevac tzv. dntela, right? kako s njima stojite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

TPS:

 

jedan je iz Death Cab for A Cutie a drugi iz Dntel-a. Zive u razlicitim gradovima pa su recordings menjali postom, tako je projekat i dobio ime.

 

DCFAC mi je zakon.

Dntel me nije puno zainteresovao posto sam skinuo jednu pesmu, malo podsecaju na Massive Attack sto je kul ali mi nesto nije najbolje selo.

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remover"]nisam ni pomislio da bi kod nas mogao postojati neki takav bend???

 

koliko dugo sviraju?

za koga su izdali album?

koliko ih ima?

svirke? gde? koliko cesto?

 

poz

 

"mediji Virvel upoređuju sa velikim bendovima sličnog žanra odnosno kao mešavinu Yo La Tengo, Quickspace, Godspeedyoublackemperor, Mogwai, Stereolab"

 

http://www.wahwah.co.yu/aktuelno/nepoznati/virvel.htm

 

da, da... nisam ni ja mogla verovati da bi kod nas tako nesto...

svirali su u akademiji pre par meseci i svirka je bila ODLICNA. istina, malo ljudi, ali to je bilo ocekivano...

 

ne sviraju bas tako cesto... kontaktirala sam ih i saznala da spremaju nove stvari... videcemo....

 

ne sviraju jer su nasi ljudi totalno ne zainteresovani za MUZIKU, za prave stvari...

pa ih retko i zovu da sviraju po klubovima...

 

ma, stara prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za:

 

LUNAR (Carnival Tunes) – sjajni predstavnici post rock scene kojoj leđa manje zgrbljenima u nas drže spomenuti klubovi s početka teksta, te aktivnosti izdavačke kućice Earwing (više moralno i koncertno, nego objavljivanjem albuma). Nakon utišavanja Peach Pita, ustalili su se kao jedini s regularnim albumom «There Is No1» (broj 1 na godišnjoj top listi albuma u DOP-u), te kao dostojan pandan space furkama i tripovima, bazično instrumentalnima, kakve vani proizvode Mogwai, Trans Am, Golden i klonovi. Materijal za drugi album je zgotovljen. Turneje po Evropi su za njima, slijede nove. Od većeg proboja u domaćim uvjetima dijeli ih samo inertnost vladajućih medija, ili neko vanjsko Veliiiko prezime koje će prokazati na njihovu kvalitetu. Nešto kao Bambi slučaj s R.E.M.-om. Interna odluka: samostalnost iznad svega. Komercijalni potencijal: OGROMAN.

 

ili

 

 

KUKURIKU STREET – psihodelične i trip hop seanse Balkanskih novih generacija uzgajatelja Pink Floyd ostavštine i poigravanja spajanjem elektronike i akustike, melodije prekrasno uklopljene. Koncertno – zamorniji nego sjajni studijski materijali obećavaju.

Interna odluka: rafinirana ekstravagancija. Komercijalni potencijal: uz pravilno oblikovanje celofana za zamatanje, priličan. Raspali se u međuvremenu.

 

hr nezavisna scena

http://www.dopmagazin.com/arhiva/broj05/hr...hrDemoScena.asp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Explosions!!!!!!

 

izbrisao sam ti disk, jer si trazio boards of canada, postal service, below the sea, labradford, bardo pond i sta vec...imas 4 puna diska kopd mene, sa preko 50 albuma takve muzike...jos kad bi uzeo, bila bi milina tongue.gif

 

 

kakav je tortoise novi?? ima li djed nagovestaja, a?

 

z

Share this post


Link to post
Share on other sites

cymbal u nekoj pesmi podsecja na jazz fazon.

 

cesce lici na Deep Forest ili neki dub.

 

produkcija mi se ne dopada!

 

lo-fi bi mnogo lepse selo nego ovo savrseno britney_spears-zdravko_colic-like sranje.

 

negde ima i neke carnival atmosfere.

jedna pesma je ista kao jedna the mars volta pesma ali me mrzi da trazim koja i koja smile.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

laza

 

jesi ti dosao do The Unicorns???

 

Ken't

 

majku mu nista da zadenes o njima!

 

 

Jellybones je najbolja pesma prosle godine bre!!!

 

"Check myself into emergency, urgently,

Drove off in my bone camero,

Thinking only about you

 

Doctor walked you past the surgeons, to the table where I lay, [not 100%]

I came too, my kneecaps were off, they were soft,

They said I had jellybones"

 

majku mu!

 

pa ovo je najjacha party pesma gde god ja dodjem i donesem je sa sobom!

 

HAAAARRR

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...