Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

  • 2 months later...

Remember when you were young, you shone like the sun.

Shine on you crazy diamond.

Now there's a look in your eyes, like black holes in the sky.

Shine on you crazy diamond.

You were caught in the crossfire of childhood and stardom,

blown on the steel breeze.

Come on you target for faraway laughter,

come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!

 

You reached for the secret too soon, you cried for the moon.

Shine on you crazy diamond.

Threatened by shadows at night and exposed in the light.

Shine on you crazy diamond.

Well you wore out your welcome with random precision,

rode on the steel breeze.

Come on you raver, you seer of visions,

come on you painter, you piper, you prisoner, and shine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Shine On You Crazy Diamond jeste odlicna stvar, narocito onaj dio dok jos ne pocne text, kao neka bozanska muzika....

A kako vam se svidja ono One Of These Days?

Nekako mi ta pjesma kao nabije neku energiju, dok ne dodje onaj dio kada "pukne", i tu jednostavno kao da dozivim orgazam biggrin.gif :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remember when you were young, you shone like the sun.

Shine on you crazy diamond.

Now there's a look in your eyes, like black holes in the sky.

Shine on you crazy diamond.

You were caught in the crossfire of childhood and stardom,

blown on the steel breeze.

Come on you target for faraway laughter,

come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!

 

You reached for the secret too soon, you cried for the moon.

Shine on you crazy diamond.

Threatened by shadows at night and exposed in the light.

Shine on you crazy diamond.

Well you wore out your welcome with random precision,

rode on the steel breeze.

Come on you raver, you seer of visions,

come on you painter, you piper, you prisoner, and shine!

 

Jebi se Hetfield! Sa`cu tri dana da budem sjebana! :ne: :ne: :ne: sad.gifsad.gif:cry::cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada nisu doprineli prosirivanju novih vidika u muzici (kao Zeppelini,ili Doorsi recimo),ipak su stvorili impozantne pesme...

 

Sestro, ti sad ne znas sta si rekla. "NISU DOPRINIJELI PROSIRIVANJU NOVIH VIDIKA U MUZICI" - strasno. Pa ako je iko to ucinio onda su to Floydi. Ne samo s tekstovima, nego s dosta kompleksnim albumima, narocito nastupima. Da li si gledala ikada ijedan njihov nastup?

Nije dovoljno cuti Wish You Were Here i reci kako nisu doprinijeli prosirivanju novih vidika.

ONI NISU SAMO PROSIRIVALI VIDIKE - ONI SU IH STVARALI.

 

P.S. A Doorsi i Zeppelini... Pink Floyd ne pripada tom zanru, nije u tom fazonu.

P.P.S. Za shvatanje muzike Pink Floyda potrebne su godine i godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinnamon, lupas k'o Maksim po diviziji, kako mozes da izvalis takvu glupost o Floydima?. A idiotski je da uporedjujes Doorse i Zeppeline sa Floydima, to je sasvim razlicit koncept, druga vrsta muzike, uporedjivati njih bi bilo k'o da uporedjujes burek i pitu sa mesom. biggrin.gif mljac

 

A da li si probala da slusas Pink Floyd?

 

A da li si probala burek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,'ajde molim vas ne skacite tako na mene (mada vam je to jedina prilika da se vi,slozna braca metalci smile.gifsmile.gif ,ujedinite...)...I PROCITAJTE ono sto napisem,pa onda recite nesto sto ima bar blage veze sa mojim postom...

 

Rekla sam:Mada nisu doprineli prosirivanju novih vidika u muzici KAO ZEPPELINI ILI DOORSI RECIMO...Ja mislim da se u osnovnoj skoli uci kako treba da se cita i sadrzaj zagrade (znate,to je obicno povezano sa recenicom :roll: )...I mogu se porediti,pocevsi od toga sto su to bendovi jednog muzickog razdoblja,pa nastavljajuci se na to da su Zeppelini i Doorsi izasli iz svakog sablona tadasnje muzike...

 

Blondie,tebi je bas tesko...Nisi shvatila ni najprostije napisano - TRENUTNO slusam Wish You Were Here (to se mnogo razlikuje od tvog tumacenja - SAMO SAM CULA Wish You Were Here)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,'ajde molim vas ne skacite tako na mene (mada vam je to jedina prilika da se vi,slozna braca metalci smile.gifsmile.gif ,ujedinite...)...I PROCITAJTE ono sto napisem,pa onda recite nesto sto ima bar blage veze sa mojim postom...

 

Rekla sam:Mada nisu doprineli prosirivanju novih vidika u muzici KAO ZEPPELINI ILI DOORSI RECIMO...Ja mislim da se u osnovnoj skoli uci kako treba da se cita i sadrzaj zagrade (znate,to je obicno povezano sa recenicom :roll: )...I mogu se porediti,pocevsi od toga sto su to bendovi jednog muzickog razdoblja,pa nastavljajuci se na to da su Zeppelini i Doorsi izasli iz svakog sablona tadasnje muzike...

 

Blondie,tebi je bas tesko...Nisi shvatila ni najprostije napisano - TRENUTNO slusam Wish You Were Here (to se mnogo razlikuje od tvog tumacenja - SAMO SAM CULA Wish You Were Here)...

 

Mi smo detaljno procitali sta si ti rekla. Moguce je samo da ono sto si mislila nisi dobro napisala.

Dalje... Ako su Zeppelini, Doorsi i Floyd-i, bendovi jednog razdoblja to ne znaci da se mogu porediti. Mogu se samo nabrojati kad pricas o tom razdoblju. Poredjenje je jedno, nabrajanje drugo.

Meni nije tesko, vjeruj mi. Znam ljude kojima je i teze. Kada sam pomenula slusanje Wish You Were Here, to ne znaci da sam rekla kako si ti SAMO CULA TU PJESMU. To sam pomenula u kontekstu da za shavtanje njihovog opusa nije dovoljan ta pjesma, kao ni High Hopes (ili sta se vec najcesce slusa) vec su prije svega potrebne godine i godine slusanja svih njihovih albuma.

I mislim da se mi odlicno razumijemo, sestro.

Naglasavam da Pink Floyd NE SAMO DA SU PROSIRIVALI VIDIKE VEC SU IH I STVARALI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee, davno bese osnovna! A i gramatika mi uvek bila tanka...Sto se tice vidika, poslusaj UMMA GUMMA- jedan od najrevolucionarnijih(kol`ka rec!) albuma u istoriji rocka, pa RELICS, MEDDLE...sta da kazem za THE WALL? Pa kad promenis misljenje, vrati se, sve ce ti biti oprosteno! BTW, lep ti ovaj novi avatar! I pliz, NO HARD FEELINGS! Pozdrav, friend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee, davno bese osnovna! A i gramatika mi uvek bila tanka...Sto se tice vidika, poslusaj UMMA GUMMA- jedan od najrevolucionarnijih(kol`ka rec!) albuma u istoriji rocka, pa RELICS, MEDDLE...sta da kazem za THE WALL? Pa kad promenis misljenje, vrati se, sve ce ti biti oprosteno! BTW, lep ti ovaj novi avatar! I pliz, NO HARD FEELINGS! Pozdrav, friend.

 

Ok,poslusacu tvoje predloge...I jos jednom ponavljam da nisam osporavala njihovu vrednost u muzickom svetu ni u jednom trenutku,samo sam ih poredila sa njihovim savremenicima (koje vise volim)...

 

No hard feelings at all,'fala za avatar biggrin.gifbiggrin.gifa: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pink Floyd je nekad bio zakon ali sad...

 

Pink Floyd je neprikosnoven i to nema veze sa NEKAD I SAD. Decko, dal` si upucen sta oni rade sada? Znas li da je Tito umro? biggrin.gif

 

E, otiso Hase...

 

Salim se, covek je verovatno mislio na Division Bell, Momentary Lapse... tj. na rad Floyda posle odlaska Watersa.

Ma zakon su, mogao bih samo diskutujuci o njima da dodjem do statusa od 1000 poruka, ali me mrzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Svakako jedna od najboljih rock grupa svih vremena. Najbolji albumi su mi Dark Side, Wish You Were Here, i The Wall, a najgotivnija pesma Comfortably Numb (fenomenalna melodija, a solo je keva i uz Page-ov Stairway solo i dalje stoji kao merilo kvaliteta u rocku, bar po meni).

 

Rijeci ovog covjeka su suvo zlato...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najdraza grupa. Genijalci povezani u grupu. Tolika orginalnost dosada je nevidjena u muzici. Valja im sve i jedan album, ali posebno se izdvaja za mene The Wall, najbolji konceptualni album svih vremena, a ujedno i prvi. Trebale bi mi 3 stranice da nabrojim sve njihove dobre pjesme, ali ipak remek djelo rock psihodelije me odusevljava: Shine On Your Crazy Diamond.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto da se ovo pretvori u temu-ubicemo tu Cinnamon girl, predlazem da se vratimo na najbolji bend u istoriji(po mom skromnom misljenju 8) )

Blondie, svaka cast, Floydovci se prelezavaju godinama, a ne znam nikog ko ih je zaista prelezao, tako da se to granici sa Nemogucim (rekla bih SF-om, ali, nekako verujem u sve te gluposti).

Animals-nezaobilazno blago. Wish you were here (govorimo o albumima) takodje, The Wall-bez komentara, Atom heart mother, The final cut, Syd-genijalac, dakle, tu se ukljucuju i prva dva albuma itd, itd. Malo mi manje pasuju ovi Gilmourovi izleti sa The momentary lapse of reason & Division bell, mada i tu ima simp. materijala. Da, slazem se da je The dark side of the moon malo precenjen, ali to je zbog njegovog komercijalnog uspeha, pa mediji malo preteruju. Iseckacu poentu, da ne smorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste mozda primetili interesantne datume rodjenja?

Rodger Waters 6. septembar

Syd Barrett 6. januar

David Gilmour 6. april

HM???

 

 

heh... nisam primijetio.... slucajnost... i ja sam rodjen 6. ali juna biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A question za bafometa(i sam je napisao malo slovo!). Stari Floyd kao-Syd Barrett-Floyd ili kao Atom heart

mother-Floyd?

P.S. Da se razumemo, A Momentary Lapse of Reason i Division Bell mogu da vole samo fanovi (tu sam i ja, al sam odvratna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A question za bafometa(i sam je napisao malo slovo!). Stari Floyd kao-Syd Barrett-Floyd ili kao Atom heart  

mother-Floyd?

P.S. Da se razumemo, A Momentary Lapse of Reason i Division Bell mogu da vole samo fanovi (tu sam i ja, al sam odvratna)

 

od Syda je sve krenulo... jel` citao neko pricu o ocu britanske psihodelije?

 

ima u platou...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...