Jump to content

Radiohead

• Please log in to reply
388 replies to this topic

#1 SRLE

SRLE

Anonimus of Metal

• članovi
  • 100 posts

Posted 11 decembar 2001 - 23:05

Kakva su vasa misljenja o ovom bendu.Meni se jako svidjaju.Puno expermentisu ali su odlicni.Sta kazete za novi album Amnesiac.Meni je odlican najbolja pesma je Pyramid song,strava je.Po meni njihova najbolja pesma koja je ikada napravljena je Pranoid Android uzivam kada je slusam.Inace svi su mi albumi dragi.Hajde izdvojicu moj najdrazi "Ok Computer".
Jedna od najpozitivnijih pojava  u rock muzici ranih devedesetih.

#2 Sinstrel

Sinstrel

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 14034 posts

Posted 12 decembar 2001 - 05:33

Mislim da su inovativni i znam da su izuzetno cenjeni u Britaniji...
Nemam neko preterano visoko misljenje o njima, ali cenim to sto rade.
Nisam neki njihov fan, a o tome vam govori cinjenica da od njih imam samo jednu pesmu "Creep" i to je sve!

#3 azal

azal

Priest of Metal

• Moderatori
  • 22006 posts

Posted 12 decembar 2001 - 09:41

meni su mnogo gotivni..inovatvni sigurno....

ja cenim svakog umetnika i svaku grupu koja pokusava nesto novo i interesanto da radi.

Sigurno jedna od najboljih i naj kvalitetnijih, ako se moze reci manstream "pop" grupa na svetu....

azal

#4 Sam djavo

Sam djavo

Anonimus of Metal

• članovi
  • 87 posts

Posted 12 decembar 2001 - 20:04

radiohead je ok, ima par finih pesama, mada je generalno smoran...
coldplay je mnoogo bolji, kao i elliot...

#5 Nestvarna

Nestvarna

Master of Metal

• članovi
  • 1024 posts

Posted 15 decembar 2001 - 04:01

Uh, meni su strasno gotivni...imaju nesto...

#6 Sinstrel

Sinstrel

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 14034 posts

Posted 18 decembar 2001 - 21:35

Evo mojoj Mp3 kolekciji sam dodao jos dve pesme od Radiohead: "Just" & "Street Spirit(Fade Out)"... mada to uopste nije vazno nego cisto da pomenem...   images/smiles/icon_wink.gif

#7 Sinstrel

Sinstrel

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 14034 posts

Posted 18 decembar 2001 - 21:38

A da... pocetak pesme "Just" uzasno podseca na "Smell like teen spirit"... inace me pomalo podsecaju na Nirvanu, I don't know why, ali je tako...  images/smiles/icon_cool.gif

#8 Will-O-The-Wisp

Will-O-The-Wisp

Master of Metal

• članovi
  • 1713 posts

Posted 04 januar 2002 - 00:21

Nisam neki die hard fan, ali album "OK Computer" je remek-djelo. Svi ga kriticari smatraju da je jedan od 10 najboljih albuma rock muzike uopste.

"Karma Police" je moja omiljena pjesma.

Zasto podsjecaju na Nirvanu? Zato sto se taj brit-pop javio kao odgovor na americki grunge, pocetkom devedesetih. Kopirali su ejdni druge i eto to slicnosti!

#9 blondie`s friend

blondie`s friend

Anonimus of Metal

• članovi
  • 703 posts

Posted 26 juni 2002 - 21:13

Strava su, obozavam ih, narocito od kada su se preobrazili sa OK COMPUTER , koji mi je jedan od najomiljenijih albuma uopste! KID A je opste experimentisanje(molim vas, propustanje kitove pesme kroz distorziju????), AMNESIAC ponovo sjajan! Najjace:PYRAMID SONG, PARANOID ANDROID, SUBTERRANIAN HOMESICK ALIEN, STREETSPIRIT, MA SVE SA OK COMPUTER!!!!                    

#10 Dani

Dani

Master of Metal

• članovi
  • 3325 posts

Posted 26 juni 2002 - 21:48

Nemam neko preterano visoko misljenje o njima, ali cenim to sto rade.
Nisam neki njihov fan, a o tome vam govori cinjenica da od njih imam samo jednu pesmu "Creep" i to je sve!

Uze mi rec iz usta smile.gif  :wink:
"Creep" je odlicna pesma biggrin.gifa:  biggrin.gifa:  :wink:                    

#11 blondie`s friend

blondie`s friend

Anonimus of Metal

• članovi
  • 703 posts

Posted 17 septembar 2002 - 16:47

Nova vest: RADIOHEAD ulaze u studio,stara vest:meni nedostaju na forumu...Josh nekome? sad.gif                    
Don't see some men as half empty.
See them half full of shit.

#12 Hamsun

Hamsun

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3288 posts

Posted 17 septembar 2002 - 17:29

Meni se od njih jedino svidja "Creep".Ne volim ih bas...Ali mi se svidja ta pjesma.                    

#13 blondie`s friend

blondie`s friend

Anonimus of Metal

• članovi
  • 703 posts

Posted 22 septembar 2002 - 19:59

Eh(zvuk dubokog razocharanja)...pa zar niko ovde ne slusha RADIOHEAD?                    
Don't see some men as half empty.
See them half full of shit.

#14 killerwolf

killerwolf

Anonimus of Metal

• članovi
  • 2 posts

Posted 26 septembar 2002 - 23:34

Slusha ih moj ortak  :mrgreen:
A i ja malo uz njega smile.gif
Odlichni su samo tolko imam reci malo preterano paranoichni za moj ukus ali stvarno imaju dobre pesme.Ako volite Radiohed poslushajte i Primal Scream...nisu toliko slichni po muzici koliko po inovativnom duhu.                    

#15 Council A

Council A

Master of Metal

• članovi
  • 1536 posts

Posted 05 februar 2003 - 03:24

Radiohead! Radiohead!
Kid A! Kid A!
Amnesiac! Amnesiac!
OK Ra..ovaj, computer!OK Computer!
Ozbiljno, fenomenalan bend!                    
it'd be better upside down

#16 CrniBombarder

CrniBombarder

Anonimus of Metal

• članovi
  • 951 posts

Posted 20 februar 2003 - 10:07

Најновија вест:Нови албум је готов и ускоро ће бити пуштен у продају
у Усраном Краљевству,а код нас `бем ли га.
Radiohead је један од најбољих и најоригиналнијих група икад.The Bends је ремек дело као и већина осталог,наравно има и неколико лоших (читај са јаким техно призвуком) али је то последица чињенице да је Том Јорк прво правио техно музику.

Radiohead је потпуни закон,Coldplay је најнеоригиналнија,најкомерцијалнија обрада икад,
кратко и јасно
ПОТПУНА СРАЊЕ.
Једина песма која и ваља је Yellow.
!!!                    
Пун Месец над Тракијом и Анадолијом,
Реконквиста на Балкану!

Самрти благословлјен БУДИ!!!!!!!!

!!!

#17 Kveld

Kveld

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 1337 posts

Posted 16 mart 2003 - 14:56

Tachno , Coldplay su totalni pacenici , ljigavi neo brit pop   :roll: , nishta to ne valja ( mada ima  jedna fina pesma , mislim da se zove Trouble). Ali zato Radiohead...moram da se pohvalim da imam sve njihove albume ukjuchujuci My Iron lung i akustichne stvari i dosta sam se lozila na njih zadnjih par godina .OK Computer je jedan od najdepresivnijih ( u stvari najsjebanijih ) albuma  ikad napravljenih , takodje i The bends sa svojom textovima i melodijama koje seku utrobu (ne , ne govorim o Slayer) a i na Amnestiacu ima par gadnih stvari ( za ubiti se )  ex Dollars & cents , I might be wrong..Kid A me je malo razocharao , ali sad kad ste mi rekli ovo za kitove ,vidim da cu morati pazljivije da preslusham taj album .Btw.Radiohead imaju ubedljivo nabolesnije spotove....Just ,Paranoid Android i kao vrhunac bolesti Knives out ...ma , zakon su...                    
SOL.VERITAS.LUX.

#18 azal

azal

Priest of Metal

• Moderatori
  • 22006 posts

Posted 16 mart 2003 - 15:50

Coldplay su odvratni.

onaj pevac nemoze nijedan ton da odpeva kako treba. Stvarno su ultra ljigavi.                    

#19 Mjaua

Mjaua

Master of Metal

• članovi
  • 3009 posts

Posted 16 mart 2003 - 20:15

Evo mojoj Mp3 kolekciji sam dodao jos dve pesme od Radiohead: "Just" & "Street Spirit(Fade Out)"... mada to uopste nije vazno nego cisto da pomenem...   images/smiles/icon_wink.gif

Fade out se mnogo svidja mojoj sestri, pa se od tolikog slusanja i meni uvukla u glavu,... band je stvarno zanimljiv, i stvarno gotivim originalnost,... nista preterano, jednostavno simpaticno,... bez predrasuda,...  8)                    

#20 Kveld

Kveld

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 1337 posts

Posted 17 mart 2003 - 14:03

Street spirit je majka!Da samo znate kakav text ima...( a i spot je genijalan, mrachan uzasno).                    
SOL.VERITAS.LUX.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )