Jump to content

Deicide


Guest kArLo

Recommended Posts

Talvi ne seri više, mislim da su ovi Slipknoti najavljivali da će ih povesti na turneju, bez da su ih uopšte konsultovali, kao, povešćemo mali Deicide kao support, more mrš u pičku materinu, i trebo je da ih iznapušava!

 

brate jesi li ti pročitao tekst uopšte :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali izostavio si ovo "back in the day..." što će reći da kada je čitav dm pravac bio u velikoj krizi, a ovi šarlatani punili stadione, nisu pomišljali da im pomognu(turnejom), a sad kao ajde mogao bi Deicide da nam bude predgrupa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Not that I give a fuck about opening for them, you know what I'm saying? Because I don't.

 

"ali ću ipak da kmečim i napušavam ih javno jer me ne zanima to uopšte"

 

ali najbolji deo

 

We don't compromise, we're not about to kiss corporate America's ass so that's why we're still underground man.

 

"ali ipak, jebeš Slipknot što nas ne vode na turneju"

 

urnebes

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo je rekao da su im oni govorili kako će ih povesti na turneju ali od toga nije bilo ništa, te je zato besan. liku nije palo na pamet da njihovom menadžmentu, sponzorima i ostaloj mašineriji iza možda ne odgovara da vode na turneju bend koji će izazivati kontroverze na svakom jebenom certu u hrišćanskoj Americi, ali ko će misliti toliko daleko

 

btw Mick iz Slipknota ti rendiše gitaru ovde, on je uvek bio glavni death metalac u bendu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, ipak je Čeda hahahhaha, kad se prva vest pojavila, bilo je samo o tome kako ih on napušava, sad tek čitam na više različitih sajtova, da je on bukvalno njih prozivao zbog starog obećanja za turneju, ma zaebo je i g.Jovanovića!

 

Slušao sam ja Slipknot, prvi album im je sjajan, toliko energije niko nije imao kao oni tada, pravo osveženje, problem kod njih( a i većine drugih nu) sastava, što su im već naredni albumi osrednji ili pak teška sranja, da ne nabrajam sad, ipak meni najdraže njihovo ostvarenje je Kill.Mate... i da baš se oseća u njihovoj svirvi da obožavaju DM, mnogi čak i smatraju da su oni zaslužni za približavanje ekstremnije muzike širim masama (klincima), što i nije tako loše!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, nije tako loše, mada neki ostanu u toj oblasti, a meni se realno povraća od profila metalca koji sluša Slipknot - Lamb of God - Meshuggah itd (gde mu Meshuggah dođe najmetalniji bend :haha:). I to je kao neki ukus za ekstremni metal. I npr. Fear Factory, ili da ti Roots bude omiljena Sepultura, a baš ako zagazi duboko u metal pa da voli i Death, al' od Symbolic pa nadalje, kapirate na šta mislim otprilike. (sigurno ima i onih koji će da se pronađu barem delimično :haha:)

 

 

Ima u toj grupi dobrih bendova, da se razumemo, ali je meni to, da ilustrujem, na obodu skupa bendova koje slušam, a nekome je u sredini skupa, jezgro (kor! :D) muzičkog ukusa... Pa zahvatio usput i šaku dobrih stvari. :D

 

Eventualno su mi od njih gori ovi baš nu metalci kao brt MenaSuvari...

 

Dakle dobar crni metal, death metal, hiljadu lepih stvari, zna se šta je ekstremni metal, a usput neki biser iz gorepomenute grupe. :D

 

 

To je barem moje (veoma skromno :haha:) mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

budalaština

 

produkcija mora da bude masna, ne čista

mene iritira zvuk mnogih starih albuma zato što zvuče tanko

zato su remasteri keva

 

u stvari si potvrdio ovo što sam rekao, jos si stavio postu i naslov :D

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nekome nije dovoljno old school, ali to je malo čudan rezon za izbor muzike.

 

Ma ne da li je dovoljno oldschool, volim ja napredak, samo ne u tom sterilnom tribal, gruv, kor, nu, nwoahm itd. pravcu, tj. napredak unazad. :haha:

Volim od gomile bendova kasnije albume koji su udaljavanje od oldskula, eto npr. Emperor :mhihi:, Testament (mislim na Low, Gathering, ne na poslednjih par), itd.

 

Roots ima dobrih pesama, ali je jedan poluprazan album u odnosu na Schizophrenia - Beneath the Remains - Arise seriju. Isto važi i za Chaos A.D, s tim što je on za nijansu i bolji od Roots.

 

Eto skoro smo pominjali Coroner - Grin koji je isto dodao tribal fore i otišao u 'moderniji' fazon i to je opet rezultovalo praznijim albumom (a traje prokletih sat vremena) od prethodnih. Nije to nužno loš album, al' više volim kad ima mesa, a ne da mi bije prazan gruv u krug...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, nije tako loše, mada neki ostanu u toj oblasti, a meni se realno povraća od profila metalca koji sluša Slipknot - Lamb of God - Meshuggah itd (gde mu Meshuggah dođe najmetalniji bend :haha:). I to je kao neki ukus za ekstremni metal. I npr. Fear Factory, ili da ti Roots bude omiljena Sepultura, a baš ako zagazi duboko u metal pa da voli i Death, al' od Symbolic pa nadalje, kapirate na šta mislim otprilike. (sigurno ima i onih koji će da se pronađu barem delimično :haha:)

 

 

Ima u toj grupi dobrih bendova, da se razumemo, ali je meni to, da ilustrujem, na obodu skupa bendova koje slušam, a nekome je u sredini skupa, jezgro (kor! :D) muzičkog ukusa... Pa zahvatio usput i šaku dobrih stvari. :D

 

Eventualno su mi od njih gori ovi baš nu metalci kao brt MenaSuvari...

 

Dakle dobar crni metal, death metal, hiljadu lepih stvari, zna se šta je ekstremni metal, a usput neki biser iz gorepomenute grupe. :D

 

 

To je barem moje (veoma skromno :haha:) mišljenje.

 

Pazi uglavnom se slažem, dakle delimo isto (ili pak slično) mišljenje, ali koga boli kurac ko šta voli-ne voli, mislim svako ima pravo da uživa u omiljenoj muzici, ok je biti i malo otvoreniji, kao što si rekao i ti što slušaju (po tebi i meni :bigblue: ) sranja pa zahvate po neki dobar bend ili album, sigurno ne seku vene na iste, kao što i ja npr ne mirišem baš NU, ali opet mogu poslušati neke albume i ne smatram da je baš svaki bend-album smeće(a to se može odnositi na (gotovo)svaki metal podpravac)!

 

IPAK, "naučno" je dokazano (pljujte koliko želiteeee) da oni koji više gotive oldskul su daleko zagriženiji fanovi i to ih uglavnom drži mnogo duže( pa čak i doživotno!) nego oni koji se prže neko vreme na razne pravce koji jedva da imaju dodirnih tačaka sa metalom, a onda posle odredjene "bunt" faze, "odrastu" i izgube totalno interesovanje za bilo koji vid rock-alt-metal pokreta!

 

Dimone što ti toliko smeta FF?? jeste da su kumovali NU pokretu zajedno sa Panterom i Sepulturom, ali meni su njihova prva tri albuma jedni od najoriginalnijih izdanja 90-ih, pritom na njima ne manjka agresivnost(nimalo ne zvuče ljigavo, pičkasto, radio-friendly...), po meni su oni jedan od svetlijih primera tog modernog metala, mislim ok ako to uopšte ne voliš, ali teško će me neko ubediti da su albumi poput Demanufacture, Chaos AD, FBD sranja, iako ti je valjda jasno da poprilično (mala je reč) gotivim oldskul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa ne smetaju meni svi bendovi koje sam tu pobrojao, samo sam hteo otprilike da opišem na koji fazon mislim, najviše na ekipu koja se loži na njih od Digimortal pa naovamo, toga sam dosta video jer je bilo aktuelno kad sam bio klinac. Prva 3 sam slušao i nisu me nešto oborili s nogu, što ne znači da neću u nekom trenutku da ih pustim opet, šta ga znaš...

 

Slažem se to što kažeš za Chaos AD, FBD, nisu sranja, al' nisu mi ni nešto preterano bitni i jaki albumi, naročito kad ih gledaš u celini a ne kroz nekoliko hitova koji su na njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Obsolete se čuje da bend sve više koketira sa NU metalom, dok je Digimortal gotovo u potpunosti u tom fazonu, ali albumi posle su ipak vraćanje korenima i dosta su dobri (archetype, mechanize), mada ovaj poslednji baš smara, no nebitno ako ti se bend od starta ne svidja ne vredi ubedjivati te.

 

A za ovo se baš ne slažem, dobro super su ti hitovi, ali meni se čak i više svidjaju pesme koje nisu tako poznate kao npr Hard Lines, Slaughtered, Shedding Skin, Use My Third Arm, zatim Amen, Nomad, Propaganda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...