Jump to content

Tom Petty (and The Heartbreakers)


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Били су тамо ових дана и спотови Тома Петија, читава гомила, као и онај спот на пројекту који је радио са Бобом Диланом, Рој Орбисоном, Џорџ Харисоном и још једним типом којег нисам препознао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Били су тамо ових дана и спотови Тома Петија, читава гомила, као и онај спот на пројекту који је радио са Бобом Диланом, Рој Орбисоном, Џорџ Харисоном и још једним типом којег нисам препознао.

To bi bio Jeff Lyne, čovjek koji je svirao u ELO a poslije toga se posvetio produkciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

I kod mene isto.

Tek nedavno sam čuo da postoji snimak takvog koncerta, pa mi zanimljivo...

 

Inače, u početku sam smatrao Petija kao nekog ublaženog Dilana: nikad nije imao jake pjesme kao Dilan, ali ih je znao upakovati; sa druge strane, Dilan se nikad nije potrudio da zapjeva tako da njegove pjesme mogu zasjati punim sjajem samo u izvođenju drugih (da li je neko rekao Džimi Hendriks?)...

(Ne bih da kažem da je Peti loš, već da je Dilan pjesnik, a ovaj ipak tekstopisac.)

 

Inače, ja sam prvi disk Tom Petija (kompilaciju) nabavio nakon što sam pogledao njegov koncert na TV-u. Bio je to koncert iz nekog kluba, u okviru Rockpalast serije koncerata (faljen bio WDR!!!), ljudi su baš svojski odradili... 3 sata svirke, a ja se nisam zapravo bio upalio dok nisam čuo 'Mary Jane's Last Dance', tokom izvođenja te pjesme kad mi suze na oči nisu krenule...

 

(Inače, ta pjesma se ne nalazi ni na jednom studijskom albumu već na kompilaciji hitova iz 1993. Bar mislim ... da je tačna godina koju sam naveo.)

 

I eto, na kraju koncerta se ispiše na ekranu da su me te noći zabavljali Tom Peti i Srcelomci, i ja sutra odem i kupim njihov disk naslovljen 'The Best of '99'... Nikad tanji CD vidio nisam.

Šta da kažem, sve su mi stvari tu drage, kad mogu svariti onaj duet 'Stop Draggin' My Heart Around' onda možete misliti...

Poslije sam još zbavio dva albuma, i uglavnom kad imam viška novca a nemam inspiracije, žalim što se ne sjetim njega prije no što si kupim 3 pice i 1,5 litar pepsija umjesto nekog njegovog diska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 9 years later...

RIP! Čovek je bio među legendama američkog rokenrola.

 

Posmatram nešto - na Blic Online stoji vest o njegovoj smrti, ali nema nijednog komentara.

A da je slučajno umro Dejvid Koverdejl bilo bi jedno 300 komentara sigurno. Koji smo mi debili.

Edited by Texas King
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...