Jump to content

Recommended Posts

Guest mali zmaj

prvo i prvo, ne postoji muzika koja se tako zove.. punk je pojedinac ili pokret ili "fazon" (ili kako ga vec ko dozivljava) koji odavno ne postoji jer za njim nema potrebe, kao sto nije postojao ni '84 kad je nastao NoFX.. kao da sad napravis orkestar koji bi svira nesto poput Baha, i to nazoves barok.. mislim, ne ide bas.. barok je nastao kad je bilo potrebe za njim i nestao kad je bio se ta potreba izgubila.. i danas nastaju razna dela pod uticajem baroka pa se ne nazivaju tako. ista stvar i s punkom, samo sto od umiranja punka nije proslo dovoljno vremena da bi ljudi to skontali.. a sto se tice samog -zvuka, kod NoFX-a je raznovrstan i ima elemente punk rocka, HC punka, HC-a razne reggae, ska, metal, jazz, r'n'r deonice itd itd.. zar je to vazno? muzika je muzika...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S punk se ne zavrsava sa Sex Pistolsima i Clash-om

 

Narafnski! icon_biggrin.gif Za punk uvek postoji potreba, tako da uvek ima i smisao.

Uzgred, NoFX mi nikada nije bio nesto preterano zanimljiv, ni sam ne znam zasto... verovatno zato što volim malo agresivniji punk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo i prvo, ne postoji muzika koja se tako zove.. punk je pojedinac ili pokret ili "fazon" (ili kako ga vec ko dozivljava) koji odavno ne postoji jer za njim nema potrebe, kao sto nije postojao ni '84 kad je nastao NoFX.. kao da sad napravis orkestar koji bi svira nesto poput Baha, i to nazoves barok.. mislim, ne ide bas.. barok je nastao kad je bilo potrebe za njim i nestao kad je bio se ta potreba izgubila.. i danas nastaju razna dela pod uticajem baroka pa se ne nazivaju tako. ista stvar i s punkom, samo sto od umiranja punka nije proslo dovoljno vremena da bi ljudi to skontali.. a sto se tice samog -zvuka, kod NoFX-a je  raznovrstan i ima elemente punk rocka, HC punka, HC-a razne reggae, ska, metal, jazz, r'n'r deonice itd itd.. zar je to vazno? muzika je muzika...

prvo, ta muzika se nije zvala barok, vec muzika baroka(jer je barok period u kome je muzika, knizevnost, umetnost... nosila odredjene karakteristike).

tako da i ako sad stvoris nesto slicno zvace se muzika baroka iako je to vreme proslo.

drugo, a kad/kojim dogadjajem/povodom je to umro punk? kako onda to da i danas vidjas punkere svuda kad je taj pravac/moda (whatever) umro?

...za njim nema potrebe... ovo je nesto najgluplje sto sam ikada cuo.

punk ako za sobom vuce nekakvu ideologiju, uvek ce biti neko ko ce da razmislja na taj nacin, tako da to nikad ne moze da bude nepotrebno.

 

i ima elemente punk rocka, HC punka

 

eto vidis i sam da se njihova muzika ne moze opisati bez upotrebe reci "punk".

Edited by Superius Deus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest mali zmaj
prvo, ta muzika se nije zvala barok, vec muzika baroka(jer je barok period u kome je muzika, knizevnost, umetnost... nosila odredjene karakteristike).

tako da i ako sad stvoris nesto slicno zvace se muzika baroka iako je to vreme proslo.

drugo, a kad/kojim dogadjajem/povodom je to umro punk? kako onda to da i danas vidjas punkere svuda kad je taj pravac/moda (whatever) umro?

...za njim nema potrebe... ovo je nesto najgluplje sto sam ikada cuo.

punk ako za sobom vuce nekakvu ideologiju, uvek ce biti neko ko ce da razmislja na taj nacin, tako da to nikad ne moze da bude nepotrebno.

 

 

 

eto vidis i sam da se njihova muzika ne moze opisati bez upotrebe reci "punk".

upravo to sam i rekao... barok je period, punk je period. barok je zahvatio razne umetnicke pravce, punk je zahvatio muziku (i jos ponesto u mnogo manjoj meri, npr. strip)... zasto barok ne traje do dan-danas ako za njim postoji potreba??? punk je umro osamdesetih godina kad je postao toliko provaljen da se od pokreta buntovnog karaktera pretvorio u zabavu miliona... a ni do tada sam po sebi nije vukao ama bas nikakvu ideologiju, samo odredjen model razmisljanja i ponasanja.... ideologije se medju punkerima jako razlikuju... a to da punkere danas svuda vidjas je nesto najgluplje sto sam ja cuo, i sto cesto imam prilike da cujem, narocito od tih samodeklarisanih 'punkera'.. danas bi punkerom eventualno mogao da nazoves nekog autenticnog lika koji je to bio jos dok je trajalo vreme punka, a takvi su kod nas a i uopste jako retki.. ili su izgubili punkerski identitet, ili su mrtvi. ono sto po ulici moze da se vidi su klinci koji nabudze crvene pertle i bedz anarchy ili punk's not dead na majicu kud idijoti/sex pistols pa odu na hit 202 ili koncert bore corbe da vicu SRBIJA, SRBIJA.. druga ekipa su oni malo stariji koji stvarno vole da slusaju razne punk varijante muzike, a takvi su obicno svesni da autentican punk ne postoji. imas i anarcho-punkere, oni su jos i najsvetlija tacka ali su opet nesto totalno trece i sa izvornim punkom nemaju veze.

 

a to da se nofx ne moze opisati bez reci punk.... bas me briga.. to ne znaci da su punk.. niti mi je do toga nesto stalo, ionako nisam bio nesto preterano ozbiljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S punk se ne zavrsava sa Sex Pistolsima i Clash-om

Apsolutno netacno icon_da.gif

Punk je umro, bio sam mu na sahrani. Ostavite ga na miru, dodjavola.

 

 

Cinjenica da sam ok sa tim da je NoFX Punk i da i dalje volim Punk fazon se ne slaze sa gore izrecenim. Krajnje punkicno sa moje strane, zar ne?

Edited by Dawngreeter

Share this post


Link to post
Share on other sites

anarho pank je po meni jedini pravi pank...zato se od melodične ekipe cijene bad religion, good riddance i propagandhy...randy i bambix...no fx mi je oduvijek išao na kurac, a jedini album koji mi valja je liberal animation, e to je bio skoro pa hardkortreš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
upravo to sam i rekao... barok je period, punk je period. barok je zahvatio razne umetnicke pravce, punk je zahvatio muziku (i jos ponesto u mnogo manjoj meri, npr. strip)... zasto barok ne traje do dan-danas ako za njim postoji potreba??? punk je umro osamdesetih godina kad je postao toliko provaljen da se od pokreta buntovnog karaktera pretvorio u zabavu miliona... a ni do tada sam po sebi nije vukao ama bas nikakvu ideologiju, samo odredjen model razmisljanja i ponasanja.... ideologije se medju punkerima jako razlikuju... a to da punkere danas svuda vidjas je nesto najgluplje sto sam ja cuo, i sto cesto imam prilike da cujem, narocito od tih samodeklarisanih 'punkera'.. danas bi punkerom eventualno mogao da nazoves nekog autenticnog lika koji je to bio jos dok je trajalo vreme punka, a takvi su kod nas a i uopste jako retki.. ili su izgubili punkerski identitet, ili su mrtvi. ono sto po ulici moze da se vidi su klinci koji nabudze crvene pertle i bedz anarchy ili punk's not dead na majicu kud idijoti/sex pistols pa odu na hit 202 ili koncert bore corbe da vicu SRBIJA, SRBIJA.. druga ekipa su oni malo stariji koji stvarno vole da slusaju razne punk varijante muzike, a takvi su obicno svesni da autentican punk ne postoji. imas i anarcho-punkere, oni su jos i najsvetlija tacka ali su opet nesto totalno trece i sa izvornim punkom nemaju veze.

 

a to da se nofx ne moze opisati bez reci punk.... bas me briga.. to ne znaci da su punk.. niti mi je do toga nesto stalo, ionako nisam bio nesto preterano ozbiljan

jao breee...

o cemu ti pricass..

ako cemo o zabavi miliona,pistolsi su ,kao sto verovatno znas,nastali pod uticajem njihovog menadzera da bi lakse progurao svoju fashion marku,odnosno punk garderobu...

mislis da je drogirani sid imao pojma o bilo kakvoj ideologiji ili bilo cemu...

mislim,nebitno,cemu uopste razlaganje na gomilu idiotarija...

sto "volim"vas likove,koji sedite po ceo dan kod kuce,smisljajuci neku dubokoumnu filozofiju ne bi li svima nama "otvorili"oci ili sta vec...

malo vishe slusaj muziku nego li sto je opsisujes i jos dodjes na jebeni Yumetal forum da se pravish pametan..mislim daaaaj..iz koje si ti priceee...

 

 

i ovo je tema o NOFXu a ne da li je NOFX punk bend ili da li mocart bio jebac u svoje vreme...blaaa..

 

 

no,da se vratimo..

u pocetku sam mrzela nofx,al pod uticajem decka sam pristala da ih preslusam i ono sto danas osecam prema njima je postovanje,imam par omiljenih stvari,neke i dalje ne mogu da smislim....imaju super tekstove,mjuza je fantasticna(za taj pravac i ono sto oni misle da rade)jako bitan bend za scenu u svakom slucaju...zamislite osamdesetih ili pocetkom devedesetih pojavu takvog benda??savrseno....

 

 

ostali su dosledni sebi i svojoj muzici....cini mi se da su MTVu zabranili da emituje njihove spotove...

mislim,nisu oni jedini koji su to uradili,ali muzika koju oni sviraju lako moze da se protumaci na pravi mah kao muzika za zabavu miliona,kao sto kaze nash forumash drugar zmaj...

i tako..sad sam ja malo pocela da e gubim..

tralalalala:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sve zavisi sta ti ocekujes od panka.. po mom misljenju oni jesu pank, jer je to ta energija prisutna na koncertima.. to sto zvuce melodicnije i bolje na snimku - to je vec totalno druga stvar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Tortica Od Mrkvice
jao breee...

o cemu ti pricass..

a o cemu ti pricas, pa jos posle 2 godine??! icon_smile.gificon_smile.gif

 

jebo te sid, punk je americki proizvod a smislili su ga new york dollsi, najveci carevi kojima sex pistols seljacine mogu da..mmmmph icon_wink.gif

 

sid..wallbash.gif

 

jebo te sid icon_wink.gif

 

sto "volim"vas likove,koji sedite po ceo dan kod kuce,smisljajuci neku dubokoumnu filozofiju ne bi li svima nama "otvorili"oci ili sta vec...

malo vishe slusaj muziku nego li sto je opsisujes

 

bwahahahah icon_smile.gif

 

sopstvenom guzicom ti garantujem da je taj koga si citirala manje vremena proveo u kuci i vise muzike slusao od vecine naroda koje si vidla u zivotu. na nofx je masturbirao pre sviju pankera na svetu koji postoje, a poslednja 3 izdanja posedovo pre nego sto su izasla. cak je i svirao u jednom ultra-tr00 punk bendu koji je ovako bas bio da kazem prihvacen, iako totalni krsh icon_wink.gif, cak je jednom svirao sa tvojim krsh-bendom.. tako da ono... ne lupaj gluposti icon_wink.gif

 

jos dodjes na jebeni Yumetal forum da se pravish pametan

 

umesto da se pravi glup, sta? ne kontam.. i ti posecujes trash forume, tako da, odjebi s tim lozenjem musik19.gif

 

anyway, cini se da je poenta bila sledeca: punk ne postoji. punkeri ne postoje. muzika kojom se ta subkultura sluzila je ostala, zato sto su taj senzibilitet i tematika uvek aktuelni, ali punk pokret je prevazidjen pre nego sto si se ti rodila. jedini autenticni punkeri su oni koji su se tako istripovali u vreme kad se punk radjao, a sigurno ne decurlija koja je na prvo tv-u imala prilike da vidi svaku mogucu mjuzu i pratecu subkulturu, te uprla prstom u punk jer joj se od serviranih najvise svideo i pocela da se oblaci "punk" i slusa "punk".. ako ti nije jasno, zao nam je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a o cemu ti pricas, pa jos posle 2 godine??! icon_smile.gificon_smile.gif

 

jebo te sid, punk je americki proizvod a smislili su ga new york dollsi, najveci carevi kojima sex pistols seljacine mogu da..mmmmph icon_wink.gif

 

sid..wallbash.gif

 

jebo te sid icon_wink.gif

 

 

 

bwahahahah icon_smile.gif

 

sopstvenom guzicom ti garantujem da je taj koga si citirala manje vremena proveo u kuci i vise muzike slusao od vecine naroda koje si vidla u zivotu. na nofx je masturbirao pre sviju pankera na svetu koji postoje, a poslednja 3 izdanja posedovo pre nego sto su izasla. cak je i svirao u jednom ultra-tr00 punk bendu koji je ovako bas bio da kazem prihvacen, iako totalni krsh icon_wink.gif, cak je jednom svirao sa tvojim krsh-bendom.. tako da ono... ne lupaj gluposti icon_wink.gif

 

 

 

umesto da se pravi glup, sta? ne kontam.. i ti posecujes trash forume, tako da, odjebi s tim lozenjem musik19.gif

 

anyway, cini se da je poenta bila sledeca: punk ne postoji. punkeri ne postoje. muzika kojom se ta subkultura sluzila je ostala, zato sto su taj senzibilitet i tematika uvek aktuelni, ali punk pokret je prevazidjen pre nego sto si se ti rodila. jedini autenticni punkeri su oni koji su se tako istripovali u vreme kad se punk radjao, a sigurno ne decurlija koja je na prvo tv-u imala prilike da vidi svaku mogucu mjuzu i pratecu subkulturu, te uprla prstom u punk jer joj se od serviranih najvise svideo i pocela da se oblaci "punk" i slusa "punk".. ako ti nije jasno, zao nam je.

Joj...ukinuli SHCP pa si došao ovde da filosofiraš icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a o cemu ti pricas, pa jos posle 2 godine??! icon_smile.gificon_smile.gif

 

jebo te sid, punk je americki proizvod a smislili su ga new york dollsi, najveci carevi kojima sex pistols seljacine mogu da..mmmmph icon_wink.gif

 

sid..wallbash.gif

 

jebo te sid icon_wink.gif

 

 

 

bwahahahah icon_smile.gif

 

sopstvenom guzicom ti garantujem da je taj koga si citirala manje vremena proveo u kuci i vise muzike slusao od vecine naroda koje si vidla u zivotu. na nofx je masturbirao pre sviju pankera na svetu koji postoje, a poslednja 3 izdanja posedovo pre nego sto su izasla. cak je i svirao u jednom ultra-tr00 punk bendu koji je ovako bas bio da kazem prihvacen, iako totalni krsh icon_wink.gif, cak je jednom svirao sa tvojim krsh-bendom.. tako da ono... ne lupaj gluposti icon_wink.gif

 

 

 

umesto da se pravi glup, sta? ne kontam.. i ti posecujes trash forume, tako da, odjebi s tim lozenjem musik19.gif

 

anyway, cini se da je poenta bila sledeca: punk ne postoji. punkeri ne postoje. muzika kojom se ta subkultura sluzila je ostala, zato sto su taj senzibilitet i tematika uvek aktuelni, ali punk pokret je prevazidjen pre nego sto si se ti rodila. jedini autenticni punkeri su oni koji su se tako istripovali u vreme kad se punk radjao, a sigurno ne decurlija koja je na prvo tv-u imala prilike da vidi svaku mogucu mjuzu i pratecu subkulturu, te uprla prstom u punk jer joj se od serviranih najvise svideo i pocela da se oblaci "punk" i slusa "punk".. ako ti nije jasno, zao nam je.

o boze?sta si mu ti drveni advokat?

ne mozes ni da zamislim koliko je sad porastao u mojim ocima?

mislim da cu drkati svako vece za to slusanje muzike vishe do svih punkera...yeah...

 

eto,upravo o tome pricam,za to "Pametovanje" na yu metaly..sta se ti sad objasnjavas ko je koliko muzike slusao i sta je poenta price !ajd odjebi...ovo je jedna velika sarena laza,i jebeni forum treba da sluzi za zabavau,u izuzetnim situacijama za edukaciju...a ti si nasao da devojci koju nikad nisi sreo u zivotu i pitaj boga dal ces me sresti objasnjavas kako je tvoj drug drkao na tri izdanja NOFXa pre nego li sto su i izasli u prodaju....

zabole me moje belo dupe,mLogo...

da li ti sad shvatas o cemu se radi icon_razz.gif

 

 

 

a...da,meni nije jasno nista..naravno.... icon_mrgreen.gif

 

 

o boze?ja cak ni ne volim NOFX mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Tortica Od Mrkvice

o boze?sta si mu ti drveni advokat?

 

 

a...da,meni nije jasno nista..naravno.... icon_mrgreen.gif

 

pa ocigledno ti nista nije jasno s obzirom da bi i glup skontao da je pisala ista osoba icon_uhoh.gif

 

"tvoj drug" icon_smile.gif aman-zaman..

 

zajebavam se za nofx.. je l treba 16 000 smajlija da bi skontala kad neko nije smrtno ozbiljan bas.. ? i ne, nema uopste potrebe da drkas na tu informaciju svaku noc. drkaj na euforiju i super s karamelom, ultra-opustena ljubiteljko muzike koja uopste nema vise postova od svih nickova zajedno koje trosi ovaj pametnjakovic..

 

jebote bre..

 

forumi sluze za uopsteno pljuvanje, ne za bacanje glupavih licnih predrasuda.... nije meni stvarno sto sam ja u pitanju, ali mnogo je smesno da mi ti drzis predavanje o slusanju muzike i otpadanju po ulici... icon_razz.gif a za pametovanje, vazda je bilo milije od glupiranja.

Edited by Tortica Od Mrkvice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...