Jump to content

Toto


Recommended Posts

Mislim da je neko rekao da voli pesmu "I remember".Pesma bi trebalo da se zove "I will remember".Uostalom kako od njihovih brdo albuma svi pominju kako su im omiljene pesme: "Africa","Rosanna" i "Hold the line". Mozda su samo te pesme i culi. A sta je sa "Georgy porgy","Ill supply the love" ili "Goodbye girl" i ostalim fenomenalnim pesmama sa Toto-a i IV-ke?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo nabavio koncerte iz 1990 i 2002. Al su omatorili... Ne samo zbog godina nego su nekako smoreni na ovom novijem koncertu. Ali ovaj iz 1990 je dojajan, gledao sam više od pola u par navrata na TV-u, ali ga nikad nisam celog pogledao.

Lukatera bi trebalo vratiti na kokain da svira kako je tada svirao icon_mrgreen.gif

Onaj iz Pariza? Lele, sto je to dobar koncert! icon_rockdevil.gifpivopije.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala bogu da se neko setio jednog od najboljih progressive

rock bendova.ja sam se dvoumio da li da otvorim ovu temu

poznavajuci true metalce na ovom sajtu koji bi sve sto nema

veze sa metalom rado popljuvali.

toto sacinjavaju jazz muzicari koji su zavrsili berkli.svaki njihov

album je remek delo a lukhater je po mom misljenju jedan

od gitarista sa najlepsim tonom i ujedno najboljih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uostalom kako od njihovih brdo albuma svi pominju kako su im omiljene pesme: "Africa","Rosanna" i "Hold the line". Mozda su samo te pesme i culi.

To sam ja pomenuo dotične pjesme jer:

1. Toto me smara svojom homoseksualnošću koju mogu izbjeći samo u tim pjesmama jer su ultra hitovi

2. Na veoma loš način sam se upoznao sa bendom tako da mi je dugo vremena trebalo uopšte da ih odmrzim

3. Slušao sam samo jednu kompilaciju (zaboravih joj ime) i ovaj koncert pogledao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta si čuo pa ih zamrzeo?

Ja recimo nikada nisam zavoleo njihove stvari sa prvih albuma, baš su mi slinave, pa mi se takođe Afrika i Rosanna ne sviđaju preterano. Voleo sam albume iz osamdesetih, sa drugim pevačem (ne mogu se sada setiti imena), i albume koje je pevao većinom Lukather, Kingdom Of Desire i Tambu. To je već neki američki mainstreem tvrđi rok koji ja generalno volim. Starije stvari koje volim, volim u stvari na osnovu toga kako su ih odsvirali na koncertu u Parizu, Georgy Porgy recimo. Ništa mi se ne sviđa u originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ništa čuo, a ne smijem precizno objašnjavati pošto su još živi ljudi koje bi moglo pogoditi objašnjenje.

 

Samo ću reći ovako - 'Whole Lotta Rosie' je pjesma, a ne 'Rosanna'. Tako sam odrastao.

 

A i nisam poslušao dosta toga, ali opet sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušaj Kingdom Of Desire i Tambu, mislim da bi ti se svidelo ponešto odatle. Prvi albumi su mikstura svega i svačega u kojoj heavy-rock igra malu ulogu, bar se ja nisam mogao naći u tome. Znajući grubo tvoj ukus, mislim da ne moraš ni da se trudiš da ih preslušaš.

 

Inače, ne mogu tvrditi sa 100% sigurnosti, ali bi trebalo da je informacija prilično pouzdana: Toto su u stvari najveći srpski bend na planeti. Dva ključna čoveka Lukather i Paich su u nekoj meri srpske krvi. David Paich je David Pajić, srpskog porekla, naravno rođen tamo, i ko zna koja generacija useljenika u USA, a Steven Lukather ima pretka, (opet ako se ne varam dedu) Stevana Lukića. Njihovi su se doseljavali u ono vreme kada je bilo prilično poželjno promeniti ime u anglosaksonsku varijantu po pristignuću

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta fali njihovim prvim albumima.HYDRA je po meni njihovo

najbolje ostvarenje a narocito naslovna pesma. bilo je tu svega

i svacega ali kada se sve sabere moze se nazvati progressive

rockom.

kako mozes jednu vanvremensku kompoziciju kao sto je CHILDS ANTHEM

nazivati slinavom[tako si opisao njihove rane albume].ako ti je cvrst zvuk toliko

bitan onda od ranih albuma preslusaj TURN BACK. tu je hard rocka itekako

bilo a narocito u naslovnoj pesmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću reći ovako - 'Whole Lotta Rosie' je pjesma, a ne 'Rosanna'. Tako sam odrastao.

 

i ja sam do pre koju godinu isto mislio ali sam na kraju

shvatio da gresim. skontao sam da nije sve u rezecim gitarama

i brzom ritmu i da je jedna pesama kao sto je rossana pre svega

tehnicki savrseno uradjena sa puno jazz uticaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

, a Steven Lukather ima pretka, (opet ako se ne varam dedu) Stevana Lukića. Njihovi su se doseljavali u ono vreme kada je bilo prilično poželjno promeniti ime u anglosaksonsku varijantu po pristignuću

Evo ovo rece Steve rece kad ga je neko pitao:

 

Hey there, Steve. Keep doing what you're doing coz you fuckin' rawk! I had a question about your ethnicity, national heritage, whatever... Some people claim that you're of some Yugoslavian bloodline, Serbian, Croatian or something. What's the real story? And do you still honor your roots in any way? Who knows, maybe your talent can be directly linked to your blood, haha... Keep shreddin', bro.

 

 

Luke: I hear I am part Rumanian and a bit of Austrian with some Scottish thrown in for good measure. I THINK anyway...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam do pre koju godinu isto mislio ali sam na kraju

shvatio da gresim. skontao sam da nije sve u rezecim gitarama

i brzom ritmu i da je jedna pesama kao sto je rossana pre svega

tehnicki savrseno uradjena sa puno jazz uticaja.

Jebeš li ti šta reci ti meni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta fali njihovim prvim albumima.HYDRA je po meni njihovo

najbolje ostvarenje a narocito naslovna pesma. bilo je tu svega

i svacega ali kada se sve sabere moze se nazvati progressive

rockom.

kako mozes jednu vanvremensku kompoziciju kao sto je CHILDS ANTHEM

nazivati slinavom[tako si opisao njihove rane albume].ako ti je cvrst zvuk toliko

bitan onda od ranih albuma preslusaj TURN BACK. tu je hard rocka itekako

bilo a narocito u naslovnoj pesmi.

Vepre, moj post je bio namenjen Bori, uzimajući u obzir njegov muzički ukus. Ja prve albume imam i preslušao sam ih mnogo puta. Ako ja volim da slušam Slayer, to ne znači da ću ih preporučiti čoveku koji je ljubitelj Jazz-a.

 

Evo ovo rece Steve rece kad ga je neko pitao:

 

Hey there, Steve. Keep doing what you're doing coz you fuckin' rawk! I had a question about your ethnicity, national heritage, whatever... Some people claim that you're of some Yugoslavian bloodline, Serbian, Croatian or something. What's the real story? And do you still honor your roots in any way? Who knows, maybe your talent can be directly linked to your blood, haha... Keep shreddin', bro.

 

 

Luke: I hear I am part Rumanian and a bit of Austrian with some Scottish thrown in for good measure. I THINK anyway...

E bedak. Svidela mi se ideja, ali znači ipak je samo trač. Znaš li nešto u tom smislu za Paich-a? I odakle ti ovaj komad teksta, da li imaš ceo intervju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što "bendić" Majku Mu!? Prodaše ljudi ploča ko govana i to sa ozbiljnom svirkom, a ne nekim pokušajim muzike ničim izazvane kao većina onoga što se izdaje danas.

Ma nisam mislio nista lose, samo sam im, onako bezveze, tepao.... biggrin.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bedak. Svidela mi se ideja, ali znači ipak je samo trač. Znaš li nešto u tom smislu za Paich-a? I odakle ti ovaj komad teksta, da li imaš ceo intervju?

Nije intervju, ima na Lukovom sajtu rubrika pitanja & odgovori, pa sam tamo nasao ovo pitanje.

A Paić jeste jedan od naših. Jedan moj prijatelj je pricao s njim i rekao mu je da su mu deda i baba s ovih prostora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...