Jump to content

Drudkh


Lungworm

Recommended Posts

Drudkh je Ukrajinski bend koga cine dva clana iz Hate Forest-a. Izdali su dva albuma: Forgotten Legends (2003) i Autumn Aurora (2004), oba za Supernal Music.

Iako oba clana dolaze iz Hate Foresta, muzika ima veoma malo dodirnih tacaka sa istim. Cjelokupan Drudkh-ov materijal je vise u stilu Burzum-a, tacnije Filosofem-a i na momente Hvis Iyset Tar Oss-a, sa vise elemenata Slavenskog folka i melodicnosti.

Forgotten Legends je poprilicno spor, minimalisticki album sa mracannom, gotovo hipnoticnom atmosferom. Tekstovi su inspirisani prvenstveno prirodom zatim paganskom poezijom i Slavenskom kulturom. FL je uradjen tako da zahtjeva od slusaoca da sjedne, opusti se i preslusa ga od pocetka do kraja, jer pojedinacnim slusanjem pjesama, potpuno se gubi car ovog albuma.

Autumn Aurora je izdat pocetkom ove godine, tacnije 09. februara i dolazi kao logican nastavak onoga sto je zapoceto predhodnim albumom. U poredjenju sa FL, ovaj album je za nijansu meksi, depresivniji i sa dodatim klavijaturama.

Autumn Aurora predstavlja zapravo muzicku verziju price o godisnjim dobima pocevsi sa uvodnom pjesmom Fading(summoning the Rain), zatim Glare of Autumn, Sunwheel i Wind of the Night Forests, zavrsavajuci sa prelijepom, devetominutnom sagom Teh First Rain. Zaista odlicno ostvarenje koje bih preporucio meksi melodicniji BM.

Za 2005-tu su najavili izlazak treceg albuma pod nazivom Lebedyna Doroga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ja imam DrudkH!

ovaj...kod mene je "The First Snow" ali ti ih imas verovatno pre mene pa necu da se raspravljam o imenu.

Ja imam samo Autumn Aurora i to sam uzeo od druga.

Imas li jos nesto o njima da idem na site cije je ime ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, upravu si. Pjesma se zove The First Snow, ne ono gore sto sam ja nazvrljao. Zadnja pjesma na Forgotten Legends se zove Smell of Rain, pa me je to vjerovatno zbunilo.

Koliko ja znam, jos uvijek nemaju svoj oficijelni sajt tako da ti jedino preostaje Google. Ja imam FL na orginalu i na omotu nema ni logoa benda, a kamoli nekakvih dodatnih informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Drudkh, Astrofaes, Hate Forest.

Drudkh mi je ipak najdrazi, ova druga dva projekta istih osoba su mi manje zanimljiva. Autumn aurora je najbolji nature-oriented black metal album kojeg je ta scena izrodila ikada, a novi Swan road je dobar, no opet drukciji. Ne vidim svrhu ponovnog menjanja stila(ako ste slusali forgotten legends znat cete o cemu govorim). Bilo kako bilo, svidjet ce se svakome tko nije ljubitelj ludjackog nabijanja i voli vise atmosfericnost... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 9 months later...
Guest Daemonium

Izasao nedavno novi album Krov u nashykh Krynytsyakh (Blood in Our Wells)

 

1. Nav' 02:25

2. Furrows of Gods 08:57

3. When the Flame Turns to Ashes 10:37

4. Solitude 12:24

5. Eternity 10:38

6. Ukrainian Insurgent Army 05:02

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel preslusa neko ovaj novi album?

Nego,prosla 3 su bas dobra.Hipnoza cista,u stanju su da vrte melodiju po 10 minuta i da ne smori,po tome me podsecaju na Burzum.I jos prva Slovenska atmosfera,da nisam znao odakle su,po muzici bih opusteno pogodio.Za Varga dusu dalo. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel preslusa neko ovaj novi album?

Nego,prosla 3 su bas dobra.Hipnoza cista,u stanju su da vrte melodiju po 10 minuta i da ne smori,po tome me podsecaju na Burzum.I jos prva Slovenska atmosfera,da nisam znao odakle su,po muzici bih opusteno pogodio.Za Varga dusu dalo. icon_smile.gif

Jao..jos pitas..pa sad tek vidim da nikakav bleker nisam.. no.gif

 

Gde su bili ranije ovi bendovi u mom zivotu?

Ovo nabavljam pod obavezno! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao..jos pitas..pa sad tek vidim da nikakav bleker nisam.. no.gif

 

Gde su bili ranije ovi bendovi u mom zivotu?

Ovo nabavljam pod obavezno! icon_rockdevil.gif

Pa,kazem ja,da se malo prekopa forum,i svasta moze da se izvrne.Drzi se ti mene i daleko ces dogurati icon_smile.gif A sa ovima pocni sa albumom Autumn Aurora,taj je mozda najbolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti vidi...al sta ces,vole ljudi da drve o jednom te istom non-stop.

 

Uh,sad mi se slusa Drudkh. icon_rockdevil.gif Da cujes samo recimo outro pesmu First Snow,poslednju sa AAe.Traje 9 minuta,vrte se samo 2 melodije,ali tako predivne,krhke,bukvalno ti se stvara slika sume zavejane snegom...Strava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces ista nabavljati iz sve sume bendova koju izvukosmo,neka to bude Drudkh i Taake.Srezo bih ti ja,ali nemam rezac,jebiga.Imaju to svi zivi,obrati se Soliju,recimo.

Ma hvala ti na onformacijama. pivopije.gif

 

videcu vec nesto..ova dva benda su me bas najvise zainteresovala..

 

---------------

 

EDIT:

Evo diskografije:

Forgotten Legends Full-length, 2003

Autumn Aurora Full-length, 2004

Lebedynyy Shlyakh (The Swan Road) Full-length, 2005

Krov u nashykh Krynytsyakh (Blood in Our Wells)

 

 

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Da li su ovi ljudi normalni?

 

za 4 godine 4 fantasticna albuma!U ovom stilu koji moze biti jebeno fascinantan(sto oni i dokazuju),isto tako lako se moze skliznuti u uzasnu monotoniju,ali ne!Ne!Blood in our wells je jos jedno remek delo hipnotisuce i prelepe mjuze.Obavezno!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...