Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

PREKJUCE TJ 3 ,JANUARA SAM DRZAO U RUCI ORIGINAL KASETU,NE POSTOJI CD NI PLOCA,ALI JE NEKO TO VEC SKINUO NA CD-MORATE TO DA CUJETE biggrin.gifa:

 

Ma samo opusteno, imam ja to na CDu. CD nije nikad izdat, niti ploca, ali imam sa kasete prebacen i prociscen snimak. Donosim sledeci put u BG, pa narezujte do mile volje biggrin.gif

PERO DEFFORMERO je KULT !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam ima li nekog iz Novog Sada, osim ekipe iz Tornada. Njih treba pitati. Ili još bolej bandu iz Rume. Možda bi oni mogli imati neke informacije.

ROBERTEEEEEEEEE!!!! Znaš li ti štogođ o ovomu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odlicno sviraju,al vokal je sramota,razumijem ja-zajebancija i sve to,al opet...Btw,jedna kaseta je vec godinama postojala u Zvorniku,al je covjeka bilo sramota tongue.giftongue.gifsmile.gifbiggrin.gif da nam pokaze to,sve do prije neki dan,kad sam ja nesto slucajno pomenuo Pero Defformero smile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, zna li iko iz koje godine je ustvari taj album, posto na kaseti ne pise, bar ne na mojoj...

I sta mislite o tome da se na osnovu velikog interesovanja za njih koje je ovdje izneseno momci ponovo okupe i uz 'Greatest Hits' album naprave jednu veliku 'farewell' (kao totalna rasprodaja kulta) turneju sirom pokojne YU?

P.S. Za ove sto im se vokal ne svidja: pa slusajte onda samo muziku... ako ikako mozete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, zna li iko iz koje godine je ustvari taj album, posto na kaseti ne pise, bar ne na mojoj...

I sta mislite o tome da se na osnovu velikog interesovanja za njih koje je ovdje izneseno momci ponovo okupe i uz 'Greatest Hits' album naprave jednu veliku 'farewell' (kao totalna rasprodaja kulta) turneju sirom pokojne YU?

P.S. Za ove sto im se vokal ne svidja: pa slusajte onda samo muziku... ako ikako mozete.

 

Kaseta datira negde iz 1992-1994 , snimljen je i jedan spot koji se pusta i dan danas na NS Plus ("Srca tvoga plam").

Bend se nece ponovo okupljati, a iza svega stoji gitarista po imenu Sasa Frish, koji je svojevremeno imao neki sweet/glam rock/metal bend u NS.

Odlican album, ali u vreme kad je izasao, niko ga nije shvatao, pa su tako svirali pred 20-40 ljudi. Sad but true...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, zna li iko iz koje godine je ustvari taj album, posto na kaseti ne pise, bar ne na mojoj...

I sta mislite o tome da se na osnovu velikog interesovanja za njih koje je ovdje izneseno momci ponovo okupe i uz 'Greatest Hits' album naprave jednu veliku 'farewell' (kao totalna rasprodaja kulta) turneju sirom pokojne YU?

P.S. Za ove sto im se vokal ne svidja: pa slusajte onda samo muziku... ako ikako mozete.

 

Kaseta datira negde iz 1992-1994 , snimljen je i jedan spot koji se pusta i dan danas na NS Plus ("Srca tvoga plam").

Bend se nece ponovo okupljati, a iza svega stoji gitarista po imenu Sasa Frish, koji je svojevremeno imao neki sweet/glam rock/metal bend u NS.

Odlican album, ali u vreme kad je izasao, niko ga nije shvatao, pa su tako svirali pred 20-40 ljudi. Sad but true...

 

xexexe

Fala, Laki, je*iga to sam te bio zaboravio pitati kad si mi davao kasetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he he...

Drago mi je da nas ima koji se odusevljavamo ovim albumom/grupom.

 

Ali, ja pokrenuh temu da saznam nesto vise, a ono ja ispade jedini koji ima album...

Cudne stvari, nema sta.

 

Dobro, ovih dana cu da to prebacim na CD sa kasete, ionako to planiram da uradim vec duze vreme.

Pa kad narezem na CD, javicu se ovde, pa cemo videti za slanje.

To je to...

 

Inace, evo vam za sad track list:

1.Gajbe Oro (instrumental)

2.Srca Tvoga Plam

3.Tuzna Je Jesen

4.Purpur

5.Vece Na Plazi

6.Drugoga Joj Slika Viri Iz Novcanika

7.Stara Majka Za Zdravlje Me Pita

8.Ubila Si Sve U Meni

9.Alaj Mi Je Nije

 

U zdravlje.

Pozdrav tebi, Demonic Alliance...

javi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

xexexe

Fala, Laki, je*iga to sam te bio zaboravio pitati kad si mi davao kasetu...

 

Hmmm, da. A ko si ti uopste ??? biggrin.gif

 

E sad bi ja nakuc'o nekih smajlija ovdje, al' nazalost ih ne koristim, no ni to ne bi moglo docarati gromade smijeha kojima sam se skoro ugusio vidjevsi ovo. Recimo samo da slusam rock/hard rock, a od metala samo thrash, pa koliko znas takvih primjeraka u BL?

 

I da, sta htjedoh reci, na omotu se zahvaljuju Jeleni Karleusi pa mislim da bi album prije mogao biti 1995+ nego 1992/94, i jos, producent albuma je Dragan Jovanic - Mr. Big, koji je isto producirao Tornado, pa bi se mozda kod ljudi iz Tornada moglo saznati nesto o Peri odnosno clanovima ansambla (sugradjani su, metalci, male su sanse da se ne poznaju)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

xexexe

Fala, Laki, je*iga to sam te bio zaboravio pitati kad si mi davao kasetu...

 

Hmmm, da. A ko si ti uopste ??? biggrin.gif

 

E sad bi ja nakuc'o nekih smajlija ovdje, al' nazalost ih ne koristim, no ni to ne bi moglo docarati gromade smijeha kojima sam se skoro ugusio vidjevsi ovo. Recimo samo da slusam rock/hard rock, a od metala samo thrash, pa koliko znas takvih primjeraka u BL?

 

I da, sta htjedoh reci, na omotu se zahvaljuju Jeleni Karleusi pa mislim da bi album prije mogao biti 1995+ nego 1992/94, i jos, producent albuma je Dragan Jovanic - Mr. Big, koji je isto producirao Tornado, pa bi se mozda kod ljudi iz Tornada moglo saznati nesto o Peri odnosno clanovima ansambla (sugradjani su, metalci, male su sanse da se ne poznaju)...

 

Ah da, skontao sam smile.gifsmile.gifsmile.gif

Moram ti vratiti onaj gadni hard rock CD sto si mi dao smile.gif

 

Nego, album stvarno datira iz perioda koji sam rekao, jer sam ja kasetu nabavio jos poodavno, tako da posle 94 nije sigurno. Moooozda eventualno 95a.

 

A kazem ti, ovi iz Tornada iz preziru. Pricao sam sa Tasom ranije o njima, i on ih ne voli jer se sprdaju sa metalom. A album je sniman u istom studiju gde je i Tornado snimao neke svoje prve snimke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xexexe

Ovo je pravi filigranski rad...

Sto se tice onog CDa, ako znas ikoga ko bi to slusao (ko je u tom fazonu), daj mu taj CD posto bi i ja isto pokusao - s vremena na vrijeme pokusavam da ljude uputim u nesto novo (pa tako sprzim nesto sto sam nasao na netu pa pustim da kruzi), ali na ovim prostorima covjek ne bi prepoznao dobar novi bend da mu isti svira pod prozorom a da mu pjevac doticnog benda je*e cerku... pa vidi ako znas koga da bi mu se to moglo svidjeti... nije nikad frka za CDove...

I da, je*eni Tornado, prokleti borci za true metal! Urgh! Sad su jos nize pali u mojim ocima... uh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto pobogu? Ljudi jednostavno imaju svoje stavove kojih se drža, a priznaćeš da se kombinacija metala i narodnjaka ne može baš svideti tvrdokornom metalcu koji nije navikao na zajebanciju već na ozbiljan rad. Ja Pero Defformero baš zbog te zajebancije obožavam jer je to bila esencija njihovog postojanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...