Jump to content

Wintersun


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Totalno bezveze album, smor i naporan... da si otvorio temu za Dark At Dawn pa da pričamo ovako otvaranje tema za neke loše bendove koji su izbacili jedan album je glupo!!!

Ne slazem se s tobom album je ubica al jebiga ukusi su razliciti.

POz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

kako nije originalno? miljama je ovo od bodoma, ako se ja pitam. Ensiferum i Wintersun i tacka. Niko ni blizu. Nego, ima tema na avangardi, veoma posecena...

Ma gde originalno... KAd sam slusao album, imao sam osecaj vec da sam ga cuo ranije. Album jeste dobar, ali power metal sa black vokalima i tu i tamo kucanjem na dobosu nije bas otkrovenje.

 

Poz!

 

p.s. EDIT: Sta ce koji djavo ta tema na avantgardi?

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga tako definises, onda ni ja ne bih rekao da je originalno. Problem je u tome sto je to shtur, da ne kazem los opis, burazere. Ensiferum i Wintersun (iako i izmedju njih postoji dosta razlike) evociraju i black i death i power i epic i folk i viking i pagan i thrash i melodic heavy metal kao niko drugi, a to je samo po sebi i te kako originalno i treba da ide na avangardu, narocito imajuci u vidu sta se sve tamo nalazi. Iako ne ispituju sve te kategorije tako duboko kao, recimo, Children Of Bodom, Kalmah, Eternal Tears Of Sorrow, Turisas, Amorphis, Finntroll ili Moonsorrow svoje, ova dva benda prave unikatan i savrsen prelaz izmedju svih njih, a pritom toj mesavini daju svoj vidan pecat. Odbaciti ih kao neoriginalne/vec-cute bendove je besmislica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno ti to postavi Kente. Znaci kad god spojis par uveliko vidjenih zanrova, to je samo po sebi originalno, i do sad ne vidjeno?

 

Nista tamo nije originalno, muzika je cool, ali od produkcije, do svirke, svaki momenat vuce na neke vec postojece zanrove i bendove. Sad sto su oni to sve nabacali u jedno, to je druga stvar.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije niko rekao da je revolucionarno, ali, bratac, power sa black vokalom nije. icon_da.gif Bitna stvar: cim cujes sekundu Wintersuna ili Ensiferuma, znas o kom se bendu radi. Sta ti to govori? icon_wink.gif

Govori mi da su to dva benda koja su spojila power metal svirku i produkciju sa melodic black metalom, i jos ponecim icon_da.gificon_razz.gificon_razz.gif

 

Ma dosta vise, nema smisla da nastavljamo. Svako ima svoj point of view.

 

Poz!

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je ohrabrujuce!

 

so long, chicha!

 

ps kad ce review sedmice na SerbianMaetal?

Nistarijo, necu da postavljam update, zato sto se ici i May Result intervju (u drugacijoj formi), ali opet, hocu da to prvo exkluzivno izadje u BVibeu prvo. Mada, mozda postavim i update bez toga, ovih dana verovatno.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...