Jump to content

Zašto postoji malo žena gitarista?


Dushan S

Recommended Posts

gitarista je osoba koja ima potebu da opali po distorziji i tako se jada svetu, on tako pickara sve ono sto mrzi, kad solira pokazuje kako moze nesto da izvede takmiceci se sa drugim gitaristima i tako pokusava da osvoji zenku. kad se raznezi, onda svira nesto lepo i lagano. svaki gitarista ima nesto da kaze publici, a devojka ode kod drugarice na kafu da se isprica i to je to. icon_wink.gif

Mislim da u ovome ima nesto, stvarno nemam preteranu potrbu da se izivljavam, osim kad se bas bas iznerviram a nemam sestru ili drugaricu u blizini... icon_redface.gif a, svi znamo kakvi su mladici kad se radi o poveravanju no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Violina fanovi: a kako bi zvučao fretless bass da počneš da ga stružeš od sve snage gudalom od pola metra? I koliko bi bilo teško testerisati ga? Je li poenta ocene kvaliteta dela pisanih za orguljr što veslaš nogama i cepaš drva rukama u isto vreme?

 

Što se žena gitarista tiče, sinulo mi je odmah kontra pitanje "Zašto nema mnogo muškaraca koji pletu džempere?" Nekako mi je nespojivo... Ženski Hendrix, Vai, Satriani - nije takav kosmički poredak pa se neće dešavati takvi ispadi majke prirode u ovoj realnosti. U dublju analizu eonskih razvoja karakternih osobina i afiniteta žena ne bih ulazio jer nisam vičan izmišljanju stvari o kojima skoro pa da nem' blage veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znamo. Kakvi su?

 

I gde je tih preostalih nekoliko muzičara ženskog pola koji redovno svraćaju na ovaj forum? Zar niko neće stati u odbranu ženskog pola? icon_mrgreen.gif

Paaaaa..... kad si poslednji put razgovarao s nekim drugom, onako od srca...

 

Elem, sto da stajem u odbranu, kad je pola argumenata vezano za muski sovinizam...

A, stvarno, postoji razlog sto je zenski pol nezniji, kao sto postoje razlike u svemu drugom, postoje i u sviranju gitare.....

Inace, kad neka devojka i pokusa da se probije, cesto biva sputavana.... Isto, kao kad biste pitali: Zasto nema zena auto-mehanicara, iako se mnoge devojke razumeju u te stvari vise nego mnogi muskarci... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj celo ponekad uhvati kukati, ali on oko klavira, kako je klavir najjaci instrument, kako je caka oko razdvajanja ruku, itd. Onda mu ja kažem - 'ajde ti lijepo idi bendiraj nešto.'

drugi su to svetovi, nije za porediti. covek izadje na binu, sedne za klavir i sat i po zabavlja publiku. e, ako to nisu muda, onda stvarno ne znam sta su. icon_da.gif

 

A sad, mislim da violina nije klasicno ženski instrument, nasuprot gitare za koju bih rekao da je klasicno muški instrument.

Violina definitivno ima neke ženske osobine (zbog toga mi svi violinisti djeluju kao pederi? ), ali nije baš do kraja... Harfa možda?

da si se rodio pre 300 godina i da si bio dobar violinista mogao bi da imas zene koje god pozelis i koliko pozelis (ne kazem da sad ne mozes, samo navodim primer icon_wink.gif ). isti istijati instrument, samo drugo vreme. icon_da.gif da ne pricam o klaviru, francu listu i njegovima avanturama i skandalima.

 

 

no, da se vratimo na gitaru:

agnus young je definitivno covek koji zna cemu sluzi gitara i kako se koristi, i potpuno mi je jasno da si ti to shvatio i da je to tvoj fah. respect to that, ali ja samo kazem da tu nije kraj price... mnoge stvari postaju zanimljive i lepe tek onda kad znas sta treba da slusas ili gledas, pa koga zanima...

 

sto se tice zena i gitare, nije to usamnjen primer. koliko ima poznatih zena slikara? zasto su svi modni kreatori pederi, ali ipak (tehnicki) muskarci? ovo je ipak sociolosko-psiholosko pitanje, a posto ja nisam ni jedno ni drugo, onda mogu da ponudim samo neka svoja amaterska razmisljanja cija je sustina izneta u mojoj prethodnoj poruci.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.bunnybass.com/e-zine/girls/00.g...gallery01.shtml

Cela stranica je samo o ženama basisitima, zanimljivo za pogledati.

Recimo, kako bih se loše proveo da me ova dohvati. rasčerupala bi me i pocepala očas posla

user posted image

 

A one koje interesuje, a imaju dovoljno brzu net vezu ovde su dva fajla sa hot asian chicks koje sviraju svaka po jedan kratak instrumental. Pomalo je sterilno odsvirano, ali fakat se snalaze, vrlo su precizne. Preporučujem svima koji sviraju gitaru brljavo. icon_da.gif

http://download.topguitar.cn/040430GuoWai/yg04.wmv

http://download.topguitar.cn/040430GuoWai/yg05.wmv

 

Najbolje kliknite desnim dugmetom pa pichite "save as...". Fajlovi su po 5Mb svaki, pa koga interesuje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si se rodio pre 300 godina i da si bio dobar violinista mogao bi da imas zene koje god pozelis i koliko pozelis (ne kazem da sad ne mozes, samo navodim primer  ). isti istijati instrument, samo drugo vreme.  da ne pricam o klaviru, francu listu i njegovima avanturama i skandalima
Da, Paganini je bio vrlo blizu današnjeg arhetipa HM gitarskog heroja icon_da.gif

 

Paaaaa..... kad si poslednji put razgovarao s nekim drugom, onako od srca...
Pre nekoliko dana i posvađali smo se icon_smile.gificon_da.gif Zašto pitaš?

 

Elem, sto da stajem u odbranu, kad je pola argumenata vezano za muski sovinizam...

A, stvarno, postoji razlog sto je zenski pol nezniji, kao sto postoje razlike u svemu drugom, postoje i u sviranju gitare.....

Inace, kad neka devojka i pokusa da se probije, cesto biva sputavana.... Isto, kao kad biste pitali: Zasto nema zena auto-mehanicara, iako se mnoge devojke razumeju u te stvari vise nego mnogi muskarci...

Da ali onda bi nekako bilo logično da je manjak žena i na ostalim instrumentima. Ono što mene zbunjuje je upravo neproporcionalnost. Ne vidim zašto bi trebalo da bude više basistkinja nego gitaristkinja, ali upopularnom bendu pre će se zateći ženski basista nego gitarista.

 

A što s tiče sputavanja... Nisam siguran šta sa mislim. Fakat je da obično kada se pojavi bend u kome žena dobro svira svoj instrument, to je atrakcija samo po sebi i privlači ljude. Muškarac mora mnogo da se više oznoji, on nije sam po sebi senzacija.

 

Ja pokusala i odma odustala. Razlog: bole prsti, moram seci nokte i elektricna gitara je previse teska. 
icon_smile.gificon_wink.gif

Ne znam da li znaš da postoje gitare koje su baš napravljene za žene. Proporcionalno su umanjene i pravljene su od lakšeg drveta.

 

BTW, upravo mi dolazi na časove gitare klinka koja ima 11 godina. Ide u muzičku školu, tako da joj ja pomažem oko klasike, i usput je učim pomalo akorde, pop pesme i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na Slash-a se pališ? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Inače, najviše mi je zasmetao vibrato, tj. odsustvo istog kod obe ribe. Barem onako kako ja mislim da treba svirati vibrato. Muški icon_da.gificon_mrgreen.gif

meni je uvek smesan polozaj ruke na vratu kada devojka svira...prstici klize preko istog tako nezno da u pola slucajeva nisi siguran da li uopste svira ili je playback...vrlo su racionalne u pokretima leve ruke...a bogami i desne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Dok ne dođe neka gitaristkinja pa nam iščupa uši.)

 

Gargamele, ne razumiješ me...

Što se instrumenata tiče:

Violina - nemaš pragove ali ni potrebu za prstima od 10 cm.

Klavir - podatak da možeš biti sam svoj ritam gitarista je dovoljan.

Gitara:

Milić Vukašinović - 'Kad na koncertu opalim e-dur osjetim miris pičke iz prvih redova.'

Jason Becker - 'Air'

 

Ja se gitare uglavnom naslušam subotom i nedjeljom kad odem gledati časove koje drži moj poznanik, i tu se svira na akustičnim gitarama, i ta svirka je ravna sa bilo kojim instrumentom, a i kod električne gitare, opet, ono najvažnije je ipak u prstu, nije ni u pojačalu a ni u pedalama na podu.

A sad, šta moj Ćelo radi sa gitarom, volio bih da (uživo) vidim da ljudi rade sa ostalim instrumentima. Kažem uživo jer sam jednom gledao koncert Čika Korije na TV-u, i mogu reći da je to približno taj nivo 'pirotehnike'.

 

To je samo pitanje ličnog izbora, a kažem simptomatično je za gitariste da kukaju tako o ostalim instrumentima...

Odaberi instrument a onda nađi načina da ga apsolutno upoznaš a ne kukaj okolo.

 

Dalje, gitara je za mene sveti instrument - instrument.

Da se prave pjesme, da se nešto kaže.

Mogu ljudi palamuditi na čemu žele i kako god da im pada na pamet, ali ona lista koju sam naveo je najkraći i najprihvaćeniji put za postizanje toga, i njemu teži 99% muzičara - i Dream Theater i AC/DC.

Iako poznajem nešto muzičke teorije, a posebno gitarskih trikova, ne želim uopšte da prepoznajem te stvari prilikom slušanja muzike jer mi je to najčešće dokaz da duševnoj strani te svirke nešto fali.

Juče sam baš slušao Ark. icon_smile.gif

 

Dalje, držim se nekako priče o rock gitari - kako je Dušan naveo u jednoj od prvih poruka, jer klasičnih gitaristkinja, bar koliko se meni čini ne manjka - posmatram otprilike po kulturnim dešavanjima u ovom gradu, gdje se svako malo dešava da nekakva ženica uvali gitaru među noge i palamudi u Banskom Dvoru.

 

A sad o temi:

Da li postoji neka ženskinja za koju se može reći da joj gitara dodaje ženstvenosti?

 

Rok gitara podrazumijeva određenu agresivnost jer je rokenrol ipak muzika bunta, a mislim da većina ljudi ne bi ženila nešto što pljuje, psuje, plazi jezik i lomi gitaru pred stotinama ljudi...

Mislim u redu je to, ali ko će nahraniti djecu?

Koju djecu - ja da ti rađam dijete?!

 

Ne znam, možda to ima veze sa nekom prirodnom podjelom rada, pa da sviranje gitare spada u 'grube' poslove... icon_smile.gif

 

Dušane - za Paganinija:

Da bi zabavljao ljude sviranjem violine sat i po treba ti 5 godine muzičke škole.

Da bi zabavljao ljude sviranjem gitare potrebno ti je da znaš 10 pjesama, recimo: 'Crni leptir', 'Tugo nesrećo', 'Dva dinara druže', Ružica si bila', 'Frida', 'Balkan', 'Skadarska', 'Daire', još jednu od Balaševića i jednu autorsku, ljubi ga Boro.

Jel' shvatate šta ja hoću da kažem što se tiče gitare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam baš slušao Ark.
icon_smile.gif

Kako ono ide?

Jel znaš ko je gitarista?

Jel znaš...

 

Inače lepo si ti sve to rekao nemam primedbi, dodao bih samo da je gitara ipak harmonika američkog seljaka. Jeftina zabava za mladež oko logorske vatre. To ono što se tiče godina vežbanja i tome slično.

 

ALi mislim da žena može da izgleda jako seksi kada svira instrument, pa i gitaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ne mešam posao i zadovoljstvo icon_wink.gif

U tom slucaju batali posao i posveti se zadovoljstvu.

 

(Neumerena) pedofilija - bolest najmilija icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

(Vec vidim kako Zene u crnom protestuju na Trgu protiv ovog mog posta i traze izrucenje moje malenkosti u Hag zbog verbalnog delikta icon_mrgreen.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...