Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Mislim da je originalna tema o panteri jos davno negde izgubljena.Elem da opet popricamo o bendu koji je bio toliko dobar.

 

kad ste prvi put culi za njih ? Secam se kad je dzet pustao "this love" na 202-ci...

 

From out of nowhere,pobedise za hit nedelje.

 

1991 su svirali u sloveniji,i tako,pitaju ih nasi novinari,koji im je album po redu 'cowboys from hell",kad su culi da je cetvrti,malo ih nije strefila srcka icon_smile.gif

 

A i Dimebag darrel je cenjen gitarista ne samo u metal svetu....

 

dakle,da vas cujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1991 su svirali u sloveniji,i tako,pitaju ih nasi novinari,koji im je album po redu 'cowboys from hell",kad su culi da je cetvrti,malo ih nije strefila srcka icon_smile.gif

 

A i Dimebag darrel je cenjen gitarista ne samo u metal svetu....

Није четврти, него пети. Пре "Cowboys..." имају четири албума, и мислим да сам их наводио једно 20 пута свуда. Ево још једном:

Metal Magic

Projects In The Jungle

I Am The Night

Power Metal

 

Само још једно питањце. А где је то гос'н Дарел Абот још цењен, сем у метал свету?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није четврти, него пети. Пре "Cowboys..." имају четири албума, и мислим да сам их наводио једно 20 пута свуда. Ево још једном:

Metal Magic

Projects In The Jungle

I Am The Night

Power Metal

 

Само још једно питањце. А где је то гос'н Дарел Абот још цењен, сем у метал свету?

pa posto je odlican gitarista,cenjen je i u casopisima koji se bave gitaristima...

 

ne samo metal,nego gitariste uopste.

 

na to mi je davno ukazao prijatelj koji je to nasao u nekom inostranom casopisu,a i vidi se po njegovoj svirci,odnosno tablaturama,da tu nema zezanja...

 

a i blues solaza nadje svoje mesto...

ma dimebag mi je bas favorit kad je metal gitara u pitanju...

 

ps Hvala za ispravku,nisam cuo za album metal magic.

Cuo sam da svi cene album 'power metal.. valja li to sto ?

A albumi pre njega ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimebag je nekoliko puta bio na naslovnoj strani GUITAR Magazina i uglavnom koriste ga za reklamiranje..Naročito je prihvaćao takve stvari kad se Pantera raspao da ne bi izgubio poplarnost u svetu muzike .to jeste dobar je gitarista.Sada Njegov Damageplan radi pod tom taktikom što je bio Pantera za vreme Vulgar albuma, pevač neverovatno kopira Anselma.

 

Stari albumi Pantere daleko nisu toliko zestoki kao npr Vulgar , Southern trendkill,ili far beyond driven

Cowboys from hell i power metal su mi najbojli od starijih albuma. teško nabaviti u originalu ili uopšte prve albume zato mnogi ni ne znaju za te albume.Za vreme Cowboys albuma na turneji sa Annihilator i Judas Priest su počeli postignuti popularnost,zatim je sledio Monsters of rock festivalska turneja uključeno i Moscow peace festival 1991 e kad su svirali sa AC.DC,Metallica,Black crowes,E.S.T.. Tad su imali prilike svirati pred skoro million ljudi.A Vulgar album ih smestio na pravi put...

 

A ovo što sada radi Anselmo ja sam ne mogu da verujem da se on uputio u tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry za smaranje,a kakav je taj Metal Magic???

Meni vuče na New Wave OF British Heavy Metal.

 

Thrash album sasvim sigurno nije, kao ni power.

 

Ima par dobrih pesmica, ali ništa posebno....treba li ponavljati PanterA ima tri fenomenalna albuma : Power Metal, C.F.H , Vulgarno izlaganje moći....sve pre i posle toga me ostavlja,nekako ravnodušnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Вулгарно приказивање моћи', не излагање.

Сва четири албума пре 'Каубоја...' су издали за своју издавачку кућу Metal Magic Records. Никад званично нису реиздавани, јер ови из Пантере то нису хтели да се не брукају са оним старим имиџом, тако да званично постоје само на плочама, које се продају за лепе паре на ибеју. Постоје нека бутле реиздања, задње је урадио Unisound из Грчке, где су на једном диску први и трећи албум, "Metal Magic" и "I Am The Night". Прва два су била, онако, стандардни хеви, да би од трећег почели да свирају брже и јаче. "I Am The Night" је сјајан албум, један од мојих омиљених уз "Power Metal".

Само још једна ствар, за оне који хоће те старе албуме да набаваљају, на прва три није певао Анселмо. Он је дошао на четвртом и цео албум је отпевао као песму 'Shattered' са "Cowboys..." албума.

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

 

user posted image

 

 

user posted image

 

 

user posted image

 

 

user posted image

 

На овој задњој промо слици, Анселмо је онај горе са пребаченом косом, десно од њега је Дарел, испод њега брат му Вини, а доле лево није Мики Ди (иако личи), него Рекс главом и шишкама.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolja solaza im je na pesmi sleep nije nishta brza ali razbija a najvishe volim rif na art of shreding icon_rockdevil.gif

the sleep je najkompletnija pesma... mislim u celini.. a solaza je posebna prica...

najbolji dimebagov solo dok je u panteri!!!!

 

poz!~ pivopije.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaista super bend. moja super ortakinja ih obozava i stalno ih slusa[ima sve od njih] i ja sam uzela neki cd od nje da preslusam da vidim sta je...i odusevila sam se,u pitanju je albom Vulgar Display Of Power...slusam Fuckking Hostle trenutno-kako mocjno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a plava varijanta te gitare se može videti u spotu za legendarnu ''Cemetary Gates'' , pored toga ima i zelenu.

ma on ima gomilu istih gitara, samo su razlichite boje. Ima i svoj signiture (nadam se da je ovo pravi izraz) magnet - "seymor duncan dimebucker". Sad su napravili i negovu distorziju, ne znam tachno kako se zove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma on ima gomilu istih gitara, samo su razlichite boje. Ima i svoj signiture (nadam se da je ovo pravi izraz) magnet - "seymor duncan dimebucker". Sad su napravili i negovu distorziju, ne znam tachno kako se zove...

u pravu si za magnet.. i jako je mocan! icon_rockdevil.gif

 

a njegova pedala je mxr dd-11 dime distortion!

 

to me zanima kako zvuci! icon_rockdevil.gif

 

poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

 

Amps

Randall Warhead 300Watt Head

 

Cabinets

Randall RS412W Warhead Cabinet / 4x12

 

Guitars

Washburn 333 Dimebag Darrell Electric Guitar

Washburn Culprit Dimebag Electric Guitar

Washburn Stealth Dimebag Electric Guitar

 

Pedals

Digitech WH-1 Whammy Original

Dunlop 535Q Wah Pedal

Whirlwind A/B Selector

 

 

Rack

Furman PQ-3B Parametric Equalizer

Korg DTR-1 Rack Tuner

Rocktron Guitar Silencer

 

 

neko mi je rekao da on distorziju pravi tako shto veze ne-znam-koliko glava u red, a da je ona pedala samo simulator tog zvuka koji on dobije na gore pomenuti nachin. U svakom sluchaju to treba probati ali ne znam gde da nabavim tu pedalu, nisam video da neko to ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...