Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Ah ta droga, sa njom sve se moze, a ne moze bez

 

Pa, odakle da pocnem, naivan film prepun nelogicnosti, slabo povezana i dosadna radnja, dugacke scene (npr. kad kadriraju 6 puta tunel kad prvi put ulaze), ovi dodju na planetu sa grandioznom namerom ali apsolutno nikakvim planom za ostvarivanje komunikacije sa ljudima, a ironicno, bas je njihov jezik alat kojim krive vreme i prostor.

Bleje momci u svojoj konzervi i cekaju sudbinu :haha:

 

Ok je da kazes znaju sudbinu i ostavljaju coveku da odradi svoj posao, ali, opet ironicno, bas Kina, cije je pismo od svih najslicnije vanzemaljcima po tome da je delimicno semasiografsko (kazu u filmu, jezik u kome simboli oznacavaju primarno pojmove, ne neophodno rec ili zvuk), nije dobro protumacila poruku i pocela pravi sranja...

 

Naivno je i kako ubacuju flashy naucne citate da potkrepe naucnu kompetentnost ovo dvoje, bez direktne veze sa njihovim samim pristupom, narocito ovaj baja, jedini momenat kad koristi svoju nauku (zbog koje je doveden tu, kao i najbolji lingvista sveta s njim) je kad pita jesu li nasli neke fibonacije i kad kaze gospi da mu ne brise formule sto je zvrljao na tabli. :D

 

Pa onda likovi koji bi trebalo da znaju stvar ili dve o eksplozivu postave bombu kasikaru u vanzemaljski artefakt od 500 metara :D

 

Dosta je... xD

 

@Angelystor: Tako ja gledam filmove :haha:

 

Btw gledao sam skoro prvi put Being John Malkovich

 

Pokidao

Share this post


Link to post
Share on other sites

kilava, uplasena, zbunjena, dosadna.. isto kao i u nocturnal animals.

 

I naravno, Kinezi nemaju vladu, predsednika ili kakve druge drzavne organe koji kontrolisu oruzane snage, ali zato imaju ludog generala koji moze zapoceti ww3 ako postane paranoican.. ko u srednjem veku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, odakle da pocnem, naivan film prepun nelogicnosti, slabo povezana i dosadna radnja, dugacke scene (npr. kad kadriraju 6 puta tunel kad prvi put ulaze), ovi dodju na planetu sa grandioznom namerom ali apsolutno nikakvim planom za ostvarivanje komunikacije sa ljudima, a ironicno, bas je njihov jezik alat kojim krive vreme i prostor.

Bleje momci u svojoj konzervi i cekaju sudbinu :haha:

 

Ok je da kazes znaju sudbinu i ostavljaju coveku da odradi svoj posao, ali, opet ironicno, bas Kina, cije je pismo od svih najslicnije vanzemaljcima po tome da je delimicno semasiografsko (kazu u filmu, jezik u kome simboli oznacavaju primarno pojmove, ne neophodno rec ili zvuk), nije dobro protumacila poruku i pocela pravi sranja...

 

Meni je film daleko od idealnog, ali mi se ideja i veliki deo toka radnje dosta sviđaju. Ja bih više voleo da su se koncentrisali na to kako su provalili vanzemaljski jezik uopšte. I ne mora da znači da je Kina loše interpretirala, ipak je priča iz jednog ugla samo, a ima ih, kolko beše, 12. Vizuelno i sa strane dizajna broda i ejlijena mi je super film također. A za priču, ako ti je dosadna tematika, teško da će ti i sam film biti zanimljiv.

 

Naivno je i kako ubacuju flashy naucne citate da potkrepe naucnu kompetentnost ovo dvoje, bez direktne veze sa njihovim samim pristupom, narocito ovaj baja, jedini momenat kad koristi svoju nauku (zbog koje je doveden tu, kao i najbolji lingvista sveta s njim) je kad pita jesu li nasli neke fibonacije i kad kaze gospi da mu ne brise formule sto je zvrljao na tabli. :D

 

A naučni citat je "Jeste ih pitali jel znaju Fibonačija" :haha: I meni je to urnebesna scena, a mislim da sam i ovde pomenuo po prvom gledanju filma da mi Rennerov lik jedinu poentu ima u tome da oplodi junakinju, ništa više ne doprinosi filmu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razumemo se, samo si ti vise suspendovao disbelief izgleda :D

 

To za provaljivanje jezika nisam hteo posebno da pricam, ali sam i na to ciljao sa ovim da se iz njihovog pristupa ne vidi neka zajebana nauka, samo je to ociglednije kod baje koji sluzi da bude 'glavna muska uloga', tu se isto razumemo vidim :D

 

Reakcija Kine je objasnjena tako sto su "offer weapon" pogresno protumacili kao "use weapon", tj. kao pretnju, (ako ima ikakve veze, kineski simboli za offer i use se znacajno razlikuju), tu je tek nelogicno koliko su Kinezi glupi jer da su vanzemljaci dosli da napadnu ne bi blejali tu i gubili vreme xD

 

Tematiku ovakvu bas volim, na osnovu nje i ocena sam i skinuo film... Ni ideja sama ni dizajn mi nije nesto specijalno, priznajte da ste se napalili zbog Ktulua koji je snazan u vama \m/

 

To ti kazem za Fibonacija, golema nauka :haha:

 

I za ploditelja

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

arrival

 

 

 

:bigblue:

 

al' ozbiljno. uz captain fantastic, i, daniel blake, perfect strangers, swiss army man, the handmaiden, after the storm, manchester by the sea, hell or high water. od regionalnih ustav republike hrvatske i igla ispod praga, vlažnost solidna takođe.

Edited by SkullKrusheR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...