Jump to content

Fore za muzičare


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
"Ej, momci, da bi nastavili svirku moracete da se smanjite za OKTAVU, prevelika je buka, komshije se ljute..." :)

Moja ekipa u Rumi je imala običaj da sedi na centru sa akustarama.

 

Jednom tako bila subota veče, mi sviramo i zajebavamo se, tek dolazi pandur sa standardnom "žale se komšije da pravite buku" pričom. Ortak pokaže rukom na najgore fensi mesto u gradu (20 metara odatle, u istoj zgradi iz koje se "komšije bune") i pita: "Mi glasni? A jel znaš ti koliko tamo ima decibela?" Na to će pandur: "Jel ti ja možda ličim na decimetar?" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jel ti ja možda ličim na decimetar?"

 

:):):) kako tipično pandurski!

 

pandur čita natpis kod ortaka u staroj kući, slova jedno 30x20cm: "Studio memUla" (piše memla)

 

posle minut razgovora, "znam ja tebe, ti si onaj Kračulj" (ili Kračun, zaboravio sam)

 

posle objašnjavanja da je soba u kojoj sviramo zvučno IZOLOVANA, i da ih komšinka u stvari zove samo kad nas vidi da smo došli, "moraćete malo bolje da uraditze tu zvučnu INSTALACIJU"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Kako znas da ti je pevac na vratima?

-Otvoris mu i on ne zna kad da upadne.

 

Kako pevac zavrce sijalicu?

-Samo je drzi dok se svet okrece oko njega

 

Pet minuta pred svirku basista i gitarista se gaze ko na kosovu.

Upada menadzer,razdvaja ih i pita ;"sto se tucete idioti,svirate za 5 minuta?"

Basista mu se na to pozali ;"GItarista mi rastimovo bas"

- "Pa sta?"

-"Pa nece da ga nastimuje!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

"Pa ili da ga trigerujes na nek...na nesto znas, sto mozda...Shvatas?...Pa,kada se trigeruje, znas, da nabacis neki saund koji ga, ono...malo...popunjava..."

- Primedba bubnjara (sada vec pokojnog, odnosno bivseg) na zvuk kicka pri snimanju Analizatorovog ceda prvenca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чух интересантну анегдоту синоћ. :) Лик дође продуценту и каже: "Брате, убаци ми, разумеш, у ову песму нешто, оно, неки МРАК!", и продуцент угаси светло. :haha:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...