Jump to content

Communic


Kent

Recommended Posts

Norvezani koji uskoro izbacuju debi album Conspiracy In Mind za Nuclear Blast. Produciran od strane Jacob Hansen-a (Mercenary, Raunchy...) album je puna kapa za sve fanove bendova Nevermore, Sanctuary, Psyhotic Waltz, Candlemass, ali i moderniste koji gotive Soilwork ili In Flames. Oddleif Stensland bas podseca na Warrel Dane-a. Na SAJTU se mogu skinuti neki semplovi, pa proverite i sami kako zvuci ova mesavina power, thrash, pa i prog i doom zvuka. Ni sam se ne secam da je NB ikada ovako gurao neke newcomer-e, sto govori da polazu puno nade u njih, a sto, samo po sebi, govori da ce ovi postati popularni u veoma kratkom periodu.

 

user posted image

 

 

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, slusao sam ovo pre vise od mesec dana, mada se demo pojavio odavno, ali sam mislio da je bilo jos rano da tada otvaram. No, sada je pocelo opasno da se prica. Album ionako zvanicno izlazi tek 21.februara. U 5 radim vju sa Oddleif-om, pa cemo da vidimo sta ima da kaze. U pravu si da nije na prvu loptu, ali album svaki put zvuci sve bolje i bolje!

 

pivopije.gif

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, slusao sam ovo pre vise od mesec dana, mada se demo pojavio odavno, ali sam mislio da je bilo jos rano da tada otvaram. No, sada je pocelo opasno da se prica. Album ionako zvanicno izlazi tek 21.februara. U 5 radim vju sa Oddleif-om, pa cemo da vidimo sta ima da kaze. U pravu si da nije na prvu loptu, ali album svaki put zvuci sve bolje i bolje!

 

pivopije.gif

Pa bilo bi lepo da i ostali ljudi čuju ovaj bend... smoriše me više sa Nightwish-om. Kent javljaj neki info sa vju-a.

 

Pozdrav!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je duh!

 

Ispricah se ja sa Oddleifom nekih 40ak minuta danas. Presrecan je zbog svega sto im se desava, mada i malo zbunjen i uplasen. Ocekivanja su velika, ali se nada da ce ih opravdati. Idu na skandinavsku turneju sa Mercenary-em (to ce biti loodilo), a onda sledi evropska sa cudnim izborom - Ensiferum i Graveworm. OK, jasno je da ih muzicki zanr sigurno ne vezuje. Kaze da je prepun inspiracije i da ce, cim se vrate, krenuti sa snimanjem narednog albuma, koji se ocekuje negde na prelazu 2005/2006, otprilike u ovo vreme. O ostalim detaljima (muzicke i tekstualne prirode) tek u prolecnom BV-u, posto je za naredni lechka okasnelo icon_biggrin.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

otvorih tu temu jos u septembru, ali tad niko izgleda nije cuo za njih... bend djeluje nesto duze, tek su prosle godine poznati pod imenom communic... ranije su se zvali ingermanland i izdali dva snimka... drugi je mnogo bolji od prvenca, a siroviji od conspiracy in mind... sve u svemu, dobra zika i nadam se da ce doci na mjesto koje definitivno zasluzuju icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

AJOOOOOOOJJ!!!!!!!!!!!!!

 

Naslovna pesma - Nevermore ripoff, pevac spava sa Warrrelovom slikom ispod jastuka...

 

Sto govori sledece - Ovo je vec garantovano top 10 album za 2005!!!!!!!!!!!

 

Fantastican materijal, naravno, originalnosti ima na sve strane, samo sto te odmah sastavi prva pesma koja je bas bas Nevermore.

 

Communic - icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek pre par dana sam skinuo komplet album a danas ga prvi put preslusao. Nemam sta da dodam na reci ljudi koji su ga ishvalili. RAdi se o vrhunskom muzickom ostvarenju koje poseduje cvrstinu i definisanost a istovremeno i su neverovatno techne i slusljive. Nema nikakvog zamora tokom slusanja, nebuzloznih deonica, niti preterane komercijale s druge strane.

 

Album po zelji i meri svakog ljubitelja prog/thrash ili kakvog li vec zvuka icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

album je skroz vrhunski.

 

iako na prvih par slusanja tesko da mozete da vidite mnogo vise od nevermorea ili sanctuarya, daljim slusanjem kontate koliko je slojevit album i tada dolazi do izrazaja ono "soilwork", "in flames" i, zasto da ne, "communic".

 

najbolji metal album u 2005. so far sto se mene tice.

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta,album je mnogo dobar,slojevit,audio odiseja...sta god.Prva pesma me je odmah udarila u glavudzu,cist Nevermore,a to nikad ne skodi,a ostalih 6 stvari polako proucavam...sa uzivanjem.Prvo veliko iznenadjenje ove godine.U stvari,drugo - prvo je Scar Symmetry.U sustini,nije me ni briga. icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da, opis je opis.

Moja je glupost što sam ga pročitao.

 

Stil:

Jebem li ga, svirali bi mi metal, ali bi i da bidnemo fini. Sindrom 'svaka bi ga majka za zeta, ali nijednoj snajki pred oči ne može'.

 

Produkcija:

Ni sanjao nisam da je Eidolon toliko bitan bend. Plastike u svim bojama, ali dobro, fakat je moderno.

 

Pjevač:

Radnim danima ga guzi ona debela bitanga iz Evergreya, a ne želim da mislim o tome šta se dešava preko vikenda.

 

Otužna radio drama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...