Jump to content

Kandakodžainebojša


Johnntra

Recommended Posts

Bilo je prelepo u Pančevu.

 

Oliver malo cirnuo i bez greške otpevao većinu koncerta, posebno je bilo zanimljivo što je par puta pokazivao ka nebu odakle nas je obasjavao krvav pun mesec, a on isamo rekao eno drugar nas posmatra sa nebesa.

 

Nenad I Janko sabiše u par instanci jer kada su krenuli da se sinhronizuju i da prangijaju u određenim pesmama zatvorio sam oči i osećao kako mi duša napušta telo, van vremena i prostora.

 

Što se odabira pesama tiče nije bilo nekih velikih odstupanja, ne sećam se tačno redosleda ali otprilike ovo je sve išlo:

 

Vera, Nada, Ljubav I Stav, Štastpojo (ovde su je razvukli i jebeš mi sve ako mrtva publika Pančeva nije konačno oživela!) Divni Dani, Prekidi Stvarnosti (e ovde su ga baš zujali i ono rastopiš se u ništa i ponovo postaneš nešto) Najsvetliji Dan, nisam sada siguran ali mislim da je bila Majka nam je noć, i za kraj Izlazim koja je prikladno stavila na tačku nastupa a i ostatku večeri koje se odigralo po suludom Pančevu do popodnevnih sati sledećeg dana. :da:

 

Pozdrav za Antikristinu koju nisam video x godina. :pivopije:

Evo i mala koska za Dimona, prolaze oni sa stejdža i vidim Vladan i kao de si majstore svaka čast na certu, ali budite hefei i odsvirajte Plaše dečake na Beergardenu, ne mogu da ti opišem kako se ozario i ne bi me začudilo da je pomislio da sam ti pošto si ga toliko puta davio da je sviraju- :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da nas je pomesao jer ga vidjam cesto na Vidikovcu al' ga je sigurno podsetilo na mene :haha:

 

Sto bre mrtva, ja kad sam bio u Pancevu na kkn bila je kul publika... Mada sam bio i previse pijan da obracam paznju na publiku, ceo koncert sam odgledao i zapisao i tracklist, ali nije bilo sanse da me neko ubedi da je bio bis, jer sam se onesvestio na 15 min dok je bila pauza izmedju poslednje pesme i bisa :D

 

I hvala ti za porudzbinu, taman da slusam Decake na Beergardenu :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, zato se ne treba raditi ničim dok si na koncertu da se ne pobrka sled događaja i ne izgubi iz sećanja.

 

Hajde ovako, zamisli Bečki koncert, svi su nešto fini i dok ovi gruvaju, niko živ da đuska samo fino trepću i gledaju i tu i tamo zatapšu po potrebi.

 

Trebalo je da prođe polovina koncerta da bi se malo zagrejali i opustili da bi prišli bini i đuskali. :haha:

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, zato se ne treba raditi ničim dok si na koncertu da se ne pobrka sled događaja i ne izgubi iz sećanja.

 

E jes sad :D

 

Pa kazem ti da se secam svih pesama :D

A postoji i sjajan butleg tog koncerta

 

Narocito kad gledas KKN 28 puta za 2 godine kao ja sto sam, realno je da isprobavas dozivljaj koncerta na razlicitim supstancama... Za Emperor jednom u zivotu sam zato bio (skoro) potpuno trezan!

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio i deveti život na početku

Evo ja ih slušah dvaput u nedelju dana i moram reći da nisam oduševljena

Na beer festu su mi bili usporeni, dosadni i bolje se čuo ringišpil nego oni :D u Pančevu malko bolje ali opet nije ni blizu kao nekada, falilo je dosta toga :D

 

Nije do pijanstva nego je bilo bolje tada, mogu da potvrdim, tad sam bila tu (i upoznala Simona :D)

Ipak je to bilo pre pet godina i Pančevo se promenilo, a moguće i da je kkn pajdo koma publika pomrla :D

 

Pozdrav i za tebe, imenjače, baš sam se obradovala što ste došli i vi iz BGa, kad su već Pančevci izdali :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li možda pripremate neki novi materijal?

Nenad: Skoro ceo novi album je snimljen, preostaje rad na produkciji, a objavljivanje je u planu do kraja tekuće godine, a pre toga je u planu i reizdavanje starih i sada nedostupnih albuma benda.

 

https://trecisvijet.com/intervju-nenad-pejovic-kanda-kodza-i-nebojsa-skoro-ceo-novi-album-je-snimljen/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

42340613_792131754295150_992339798465183744_o.jpg?_nc_cat=100&oh=9d4bc212e3b5ca3c414a6e4336fdb3e9&oe=5C25DAE5

 

Jesenja koncertna edicija je u znaku jubileja!

10 godina živimo ,,Deveti život"

Prekidamo stvarnost

 

Kanda kodža i Nebojša tim povodom nastupiće u Elektropioniru u petak, 19. oktobra u 21h.

 

Ulaznice po pretprodajnoj ceni od 700 dinara biće dostupne od 28. septembra u kafeu Sikarica (Skadarska 22).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kakva koincidencija, bas sam dosao nesto vezano za tu pesmu da vas pitam... Sta mislite, da li dragi Oliver misli na lekove za spavanje koje je popio prethodne večeri pa se budi svež, ili su lekovi bili za buđenje?

 

 

Hajphajphajphajp ako je ne cujem uzivo izlazim i nema me

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bend!

 

Vaistinu.

 

Moram da pohvalim zvuk, bio je kristalno čist. Bjutiful.

 

Dopada mi se ona crvena zavesa pozadi i psihodelična rasveta, uboli ga sa atmosferom.

 

Nego Dimone pošto ti voliš da zapisuješ setliste, jesi li vodio računa na ovoj večeri? :D

 

Štastopojo ovog puta je bio toliko rastočen i izdrogiran sa njihovim petljanjima na gitari da mi je drago kada sam video onu omladinu kako rezignirano napušta prostor. :bigblue:

 

I iznenađujuće je bilo što je Elektropionir bio pun, dupke pun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Penzionisao sam se sa pisanjem setlista na kkn koncertima haha

 

Al' mislim da je vako bilo:

Nitro

Crveni Konji

Vera, nada, ljubav i stav

Svetla

Kafane i rokenrol

Danas nebo silazi u grad

Godine ćutanja

Mediteran

Deveti život / čaj

Tajne letenja

Prekidi ponovo

Ovde i sada

Štastopojo

Misli dobro

Prekidi stvarnosti

Siroti Ani i Bo

Najsvetliji dan

Izlazim

Jamajka

 

 

Redosled najverovatnije nije dobar, ali mislim da nista ne fali, Štastopojo je razvucena u improvizaciju pa nastavljena sa Misli Dobro koja mi je vratila veru i nadu da ce da bude nesto dobro na novom, odlicna pesma

 

Legla bi Kad Ozivimo u ovu setlistu, ali sve u svemu odlicna lista

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanda mislim da si približno pravome redosledu, samo što se meni čini da su svirali i sve je stalo u rnr, mada možda grešim.

 

Za novi album nemam očekivanja sva tri singla su me razočarala i zvuče kao otaljavanje, a to nimalo ne liči na njih. Recimo Jamajka dosta bolje zvuči uživo naspram video singla, poletna je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jesu u pravu si, izvinjavam se, i blizu pocetka, pomislih na nju kad sam poceo da kucam i zaboravih na kraju :D

 

Meni Jamajka nekako glupavo poletna od pocetka, ne svidja mi se narociro, Prekidi Ponovo provrteli opet ista tri akorda, al' mi je vokal simpa, a Misli Dobro ubija na mesto :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misli dobro je baš bila iznenađenje, prvo sam se namrštio i krenuo da brstim u glavi što su otkačili posle štastojo, a onda mi je sinulo garant najnovija pesma.

 

Ako bude više takvih možda se nešto i izvuče od albuma, tipa 7 dobrih i ove 3 loše, preguraće se nekako. :da:

 

Ja se razgalio kada su zasvirali Mediteran mislim da je nisam skoro čuo uživo.

 

Nego moram nešto da primetim, iako je bio buljuk ljudi na koncert publika je slabo reagovala, samo na određene pesme, čudan osećaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...