Jump to content

Najbolja knjiga koju ste čitali


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

E, a jel citao neko Dzin Volfa i seriju koja pocinje sa romanom 'Senka mucitelja'? Ima ga onom CD-u koji je izdao Polaris, i stvarno je bilo vredno becenja u ekran, nikad nisam cuo za tog pisca ranije, ali ovo sto sam citao od njega je stvarno TRIP.

Tu je i Merion Cimer Bredli, 'Magle avalona' roman od cetiri tomova, to je jedina obrada legende o kralju Arturu koja mi se ikad svidela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silmarilon , e i Nefertiti mi se svidela shtrashna knjiga!!

A fotografije iz pakla je ostavila veliki odnosno zanimljivi utisak na mene to svakako treba procitati

E jes da sam smorio ali i pricha o Karmi je do jaja biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

hah

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sanse da se odlucim za omiljenu knjigu, ali evo da izdvojim par meni omiljenih:

 

 

"Ender's Game" i "Speaker for the Dead" od Card-a [cujem da hoce da naprave film]

adamsove prve dve knjige Vodica...

philip dick - ubik, flow my tears the policeman said

spider robinson i njegove prve 3 knjige o Callahan-u

Lemov "Solaris" [isto cujem da su napravili film....holivudski.....znam da ruska verzija vec postoji]

sve od asimova....njegove knjige sam gutao kad sam bio u 5 razredu biggrin.gif

Frederik Pohl - Gateway

Kurt Vonnegut - Slaughterhouse Five [secam se samo da je bilo dosta crnog humora biggrin.gifa: ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ako se ja pitam,ne smemo zaboraviti Simonsa,Dena.Videh da je neko pomenuo "Hiperion".To je,nesumnjivo,jedna od najludjih pripovesti ikada napisanih.Ko je to citao,slozice se da je pisceva sposobnost kreiranja drugih svetova ravna Tolkinovoj,Klarkovoj i sl.Stavise,mozda je i mastovitiji,obzirom da je stvorio citav univerzum daleke buducnosti.Donekle ga mogu uporediti sa Herbertom i ciklusom "Dina".

Kad su u pitanju knjige van SF zanra,glasam za Lajosa Zilahija.Nije bas popularan,ali verujte,bio je genije.Ne propustiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...