Jump to content

Православље

• This topic is locked This topic is locked
8469 replies to this topic

#8461 oʞɾoƃ

oʞɾoƃ

Protojerej Stavrofor of Metal

• Moderatori
  • 15235 posts

Posted 13 januar 2018 - 09:59

Do sada predsednik i premijer, a od sada izgleda i patrijarh.

View PostDemon Seed, on 13 juli 2017 - 18:24, said:

ross bay kvlt i električna četkica

#8462 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 14110 posts

Posted 13 januar 2018 - 14:27

View Postbo88gdan, on 12 januar 2018 - 17:54, said:

A sta je rekao Preosveceni Irinej ??????????????????

Rekao je: ''Hail Satan.''
If it itches, play it.

#8463 PajatheTrut

PajatheTrut

Dzoni Racq of Metal

• iskreni članovi
  • 2660 posts

Posted 16 januar 2018 - 01:13

da se nadovezem na ono sto sam omasio o intelektu, nasao sam sad

Рецимо Св. Писмо, ако се логички анализира добије се једна збрка која никуда не води. Док човек верник вођен предосећајем који је чуло десне мождане хемисвере и разума у њој налази мудрост. Интелект гледа детаље и прави ширу слику док кроз предосећај ми видимо смисао шире слике без да улазимо у детаље. Оно што за за интелект изгледа као хаос и неред разум кроз интуицију у њему сагледава виши Божански ред.
Живим тај 5% лајфстајл, остављајући човечанство иза себе....

BE SWELL AND SWOLE MY FRIENDS OF FREEDOM, PIONEERS OF HUMAN EVOLUTION

#8464 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 14110 posts

Posted Yesterday, 10:31

Ne slazem se da se dobija zbrka koja nikuda ne vodi, tragicno je da covek ne razume knjigu koja mu je bajagi najbitnija,

Reci da je predosecaj culo je netacno, reci da pripada desnoj hemisferi mozga je veoma povrsno jer su funkcije ravnomernije rasporedjene medju hemisferama nego sto ta glupa podela ukazuje, a ako vec oce da se frlja hemisferama, razum je u levoj.

Predosecajem covek oseca mudrost i smisao, sto mu daje osecaj sigurnosti koji je svima potreban, a vernicima narocito :D

Zasto je taj osecaj lazan - evo da napravimo jednu analogiju, intuicija ti je kao da ti neko pokaze na brzinu neku racunsku operaciju i skloni papir, i onda treba da kazes resenje. Dok su prostije operacije bice sve tacno, kad se malo zakomplikuju bice priblizno tacno, a za najkompleksniju jednacinu bi se svodilo na srecu. A dok dodjes do kompleksne, vec si u tripu "Moj me insekt nikad ne vara!" :haha:

Dakle intuicija od informacija koje su ti dostupne (i cesto sture), najbrzim mogucim procesom izbaci neki proizvod, neki osecaj, neku nameru koja se u coveku pojavi kao neka default reakcija na neke informacije. Na to se najvise oslanjaju zivotinje :D

Ono sto za intelekt izgleda kao haos i nered - zagrej guzicu i vijuge pa ce da pocne da se rasplice.

Sve u svemu taj pasus je jedan vid konformizma i eskapizma od "strasnih" istina, jedan vid duhovne i umne (štoe ista stvar) lenjosti

Edited by Demon Seed, Yesterday, 10:28.

If it itches, play it.

#8465 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 14110 posts

Posted Yesterday, 11:03

Brt do jaja je sto te interesuje da citas, al' citaj Hegela malo ebemumater, pusti vise te nadri-mislioce.
Problem je sto ako ti nemas inicijative da proveris informacije koje ti neki Miroljub servira, to znaci da tebe ni ne interesuje istina, nego je lik fazon vezao istinu za drvo i pisa po njoj, a ti si saucesnik :D

Intelekt vs predosecaj je totalni non-issue, i jedno i drugo funkcionise po istoj fiziologiji, samo ih ljudi u svojoj svesti drugacije dozivljavaju pa osecaju da ima smisla da ih suprotstave
If it itches, play it.

#8466 HeLLsarma

HeLLsarma

Sveta Trolica of Metal

• iskreni članovi
  • 4784 posts

Posted Yesterday, 12:17

Demone, tebi za preporuku kompletan knjizevni opus od Ave Justina.
Hold your mouth for the war
Use it for what it's for
Speak the truth about me
Determined

#8467 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 14110 posts

Posted Yesterday, 13:40

Uzo da vidim ko je covek

Година 1952. Те године десило се чудо у манастирској пекари, у Ћелијама. У манастиру је било четрдесет сестара, а у кухињи је пословала мати Нина. Пошто је умесила хлеб за вечеру, остала је још једна вангла брашна. За вечером пожалила се сестрама, а ава Јустин је рекао: „Молите се Богу, Господ брине за нас!“ Сутрадан изјутра кад је мати Нина отишла у пекару нашла је пуна два окна (сандука) брашна. Ава Јустин, мати Сара и све сестре виделе су ово чудо и заједно заблагодарили су Господу

Svaka cast :haha:

E i ja sam jednom nasao u pekari dva sanduka brasna, hvala Justinu.

Zanima sta je rekao u knjizi "Filozofski ambisi" ili kako se vec zove na srpskom, haha, nasao sam na engleskom naziv i na srpskohrvatskom "Filozofske urvine". Po stavovima i stvarima kojima je pridavao znacaj, rekao bih da u toj knjizi vrsi genocid nad logikom :D

A ti, osim sto se pomolis za nas i sto preporucis, citas li postove, imas li neko svoje misljenje? :P
If it itches, play it.

#8468 Kumodraski Vo

Kumodraski Vo

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 7868 posts

Posted Yesterday, 14:27

Oh, and I guess that I just don't know!

#8469 HeLLsarma

HeLLsarma

Sveta Trolica of Metal

• iskreni članovi
  • 4784 posts

Posted Yesterday, 14:41

Sloboda je data od Boga, ali potpuna.
To sto je posledica razvratnog i gresnog zivota odlazak u pakao ti i samo govori, ti sebi za ovozemaljskog zivota pravis svoj put, svoj mali raj i mir, ili svoj pakao.
Iskusenja svuda stoje pred tobom. Ja sam gresio za vreme posta, a postio sam ceo. I sa sobom moram da se porazmislim i raspravim koliko sam ja zapravo jak u volji da izdrzim za iskusenja.
Nista meni nece biti bolje ako kazem Pa vidi kako vladike i popovi grese, onda ovo moje nije nista strasno, a oni se jos zavetovase Bogu.
Ne.
Ja moram svoj put odabrati, ako sam vec preispitao svoje srce i razum( a sve to cini zajedno dusu) onda znam ka kom cilju treba da idem, onda znam da dok sam ziv treba da zivim svaki dan kao nov zivot i da ga ispunim.
Intelekt raste svakim novim preispitivanjem sveta oko sebe i uopste samoga sebe. Da, reci ces Pa ti preispitujes veru? Ali ja cu ti samo reci Kroz ono sto za mene predstavlja istina ja sagledavam svet oko sebe i dajem mu meru, jer Hristos je dao slobodu rekavsi da ti je sve dozvoljeno ali nije sve na korist. Pa ti razmisli kojim putem ces ici, jer ako si ti covek od morala i etike znas da gazenje istog dovodi do loseg po tebe, sve ce ti se okrenuti protiv tebe kad dodje trenutak.

Mada, uzivo bi mogli vise o svemu tome da pricamo, iskreno priznajem da kad pisem ne mogu ni dovoljno da kazem koliko u razgovoru.
Hold your mouth for the war
Use it for what it's for
Speak the truth about me
Determined

#8470 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 14110 posts

Posted Yesterday, 15:20

Treba da zamisljamo da su tacne prve dve recenice da bi taj sistem imao smisla.

Nisi dovoljno preispitao razum, ako pricas mrtav ozbiljan o odlasku u pakao, ako na strahu od toga baziras svoj nacin zivota, to je nepostovanje prema lepotama ovozemaljskog (i jedinog koji mozemo znati) zivota, a pak pridavanje prevelikog znacaja mukama zemaljskog zivota i prihvatanje straha od njih i nade za beg u neki drugi zivot.

Ako je pakao nepostojanje/nistavilo, tamo svi idemo kako god ziveli :D
If it itches, play it.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )