Jump to content

Funeral Mist


Denethor

Recommended Posts

Imam predlog - probaj da nadjes zivot.

Život je surogat, nešto čime se ispunjava vreme između dva albuma.
:) :) :) :)

Watain ajd, al Shining i 1349 su mi daleko od liste prioriteta. Funeral Mist i Ondskapt, eventualno zavrsni iz triologije DSO-a. I jos ugurajte tu nedje Antaeus i Katharsis + par NED kultova i tih ortodoksnih perverzija koje su u najavi..

Jos malo, jos malo :pivopije:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos ugurajte tu nedje Antaeus i Katharsis + par NED kultova i tih ortodoksnih perverzija koje su u najavi..

 

 

gdje si cuo to za AntaeuS? novi full-length ne ocekuj (barem koliko znam), jer bend nije uopste vise aktivan.jedino sto je bilo u pripremi jeste split s Katharsisom, to je trebalo u jesen 2008. al kako stvari stoje,nece jos (ako uopste izadje tj.).

 

 

sto se FM-a tice, ne bih ja ocekivala link za album prije 23.dobro rekose ljudi gore,ima toliko drugih albuma koji se jos nisu dovoljno preslusali,da je pisanje postova kako se Maranatha ne moze docekati stvarno suvisno.to znamo i bez pisanja po forumima.bezveze trzate ljude.mene zanimaju tekstovi,a to svakako necu vidjeti prije nego oficijelno izadje,stoga..samo polako(: ako smo mogli cekati 6 godina,mozemo i jos 6 dana

 

 

Triumphator je jako dobar bend, onako mozda zvukom da podsjeca na mjesavinu Marduka i FM-a, al posto ima vise od godinu da nisam upalila Wings.. mozebit i da me pamcenje ne sluzi dobro.

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislio sam na split Antaeus/Katharsis, on je u najavi vec neko vrijeme. Za full lenght-ove ova 2 benda ne znam, mislim da je Katharsis imao najavu da radi na njemu(dok je A. pusta zelja).

Maranatha definitivno leakuje posle 23. februara, a pretpostavljam da ima dosta freakova koji ce bez problema prekucati tekstove. A ovo sto kazes da smo cekali 6 godina - pa obicno su ti zadnji momenti najduzi, cekaj da vidis koliko ce trajat 22. februar :)

 

Wings of antichrist je ubica od albuma. Dosta je slicnosti sa Salvation, sa tim da je Wings izasao 4 godine ranije. Inace, bas me interesuje na sto ce Maranatha da lici produkcijski, posto mi se cini da su svi ovi albumi do sad radjeni i miksovani u Necromorbusovom studiju. Ovaj ce po svemu sudeci biti snimam negdje drugo, a ja bih bas volio da zvuk bude slican kao na prethodnim izdanjima.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi, cuo si na sta je Romans 5:12 licio..tako da ne sumnjam da bi Maranatha mogla biti neki prelaz izmedju Salvation-a i Rom-a. kako muzicki,tako i produkcijski,a i idejno.sto je..eto, valjda okej.

 

nesto mene to iscekivanje skroz popustilo.tako to uvijek bude sedmicu prije necega na sto sam prije cekala mjesecima (il godinama u ovom slucaju).

13 pjesama s ABSU-a je i vise nego dovoljno da me drzi zaokupiranom do 23.(: album koji ne razocarava ni sekunde

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rom512 je dobro isproduciran, samo nije to taj zvuk koji ocekujem od FM. Koliko god bili slicni, ipak postoje razlike izmedju ovih bendova(tj. njihovih poslednjih izdanja), i tako bih volio da ostane u buducnosti. Naravno, tekstovi/imidz su skoro identicni - satanizam, mrznja, srednji vijek, barok, crna smrt.. mene je FM jednim dijelom kupio onim klipovima iz Bergmanovog '7th Seal', jer mislim da malo koji film na takav nacin priblizava sumornu atmosferu i beznadje srednjevjekovne Evrope zahvacene kugom. Masterpiece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...