Jump to content

Sabbat (Japan)


Goxy

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 7 months later...
  • 2 years later...

Ovi ga tek sa The Dwelling uboli, meni. Puka sreća što ga nisam preskočio, nego bejah uporan i svaki sledeći dosadni album pustio bar jednom.

 

Sad vidim da sam ipak propustio ...For Satan and Sacrifice i Bloody Countess, će pogledamo :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisu albumi. Ako me nešto nervira kod njih, to je što imaju milion kompilacija, splitova i ostalih gluposti. Naravno, mogu i da preskočim ako me nervira, ali u tom sličaju ne bih čuo i neke baš dobre pesme (Gok Kan Ma, Black Fire na svahili jeziku...). Slušam ih sto godina, a i dan danas se desi da otkrijem neku novu pesmu.

Sećam se neke recenzije za The Dwelling na metal archives, ne znam šta mi bi da je pročitam, pisao je neko pod imenom Dream Theater, čovek maltene i ne sluša black metal, a tvrdi da je The Dwelling najbolji album ikad. Ne bih baš išao dotle, ali da je dobar, dobar je. A Karisma iz 1999. im je najbolji, verzija na japanskom, čisto savršenstvo. Šteta što im svi albumi nisu na japanskom. Ako si preskočio one demo snimke pre albuma skini Sabbatical Holocaust kompilaciju, tu ima sve, i bolje je od prvih par albuma.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa super što nisu, ovaj rym malo vrljavo grupiše to po full-length formatu, sad pogledao na arhivama bolje.

 

Slušao sam im sve demoe zaključno sa The Seven Deadly Sins, s tim što sam preskočio prvi demo iz 1985. :bigblue:

 

Tj demoi, EPji, kao što rekoh, rym roka format po dužini, jebe im se da l' je demo ili komplet izdanje... I kompilacije im obično stoje posebno, ali izgleda da ako na njima ima unreleased materijala, rokaju ih među albume xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskočio si najbolji demo. : )

 

Jel postoji neki album na tom rym-u da mu prosečna ocena nije 3, nešto? Nekako mi gubi smisao to ocenjivanje kad svaka budala ocenjuje. Dissection albumi 3 zarez nešto, Soulreaper 3 zarez nešto, a ustvari nebo i zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neminovno je kad oceni brdo ljudi da budu takve ocene, ali je zato ogromna razlika izmedju 3.3 koliko ima Soulreaper i 3.8 i 3.9 koliko imaju prva dva Dissectiona (primeti i da su boldovani)

 

Mislim da sve sto je preko 3.70 bude boldovano (ima veze i broj rejtova), imaju neki algoritam i za to

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Najbolji album Envenom" zvuci kao da ti je cela diskografija na jedno uvo usla a na drugo izasla, nego kvlt, prvi album idemoo :P

 

Realno su im rifovi vecinom za zaborav... The Dwelling ima i neke glupave rifove klasicne njihove a i bas dobre delove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi ili Bloody Countess? :D

 

Prvi, heavy metal, 2 pesme... Black Fire im je do dan danas najveći hit.

Nisu loši ni ti prvi albumi, ali ne sviđa ti se i to je to. Ni ja ne slušam to toliko, od The Dwelling na dalje i meni više odgovaraju, naročito Karisma zbog toga što se baš čuje da je japanski bend u pitanju, ne mislim samo zbog jezika, već i rifovi, solaže... Makutsu / Den of Hades s tog albuma mi je omiljena pesma, slušaj obavezno.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...