Jump to content

Savatage


NeSa

Recommended Posts

Pa kad ranije da ukačim, bio sam na onom koncertu u KSTu, imao sam 14 godina mislim.

 

Do duše pustio sam ih dva puta od tad, ali vidiš, nisu me kupili nešto.

 

Sećam se da su me popeli neki odrasli ljudi na neku metalnu konstrukciju u dnu bašte i da sam tu sedeo i gledao ceo koncert. I tad sam bio ravnodušan na onog Dajmond Giniyu, ili kako se već zove.

 

A pre toga sam bio samo na Motorheadu i Bajoneu.

 

Paradox sam prvi put čuo tipa pre 5 godina.

 

Možda da sam počeo u prvom razredu da slušam od Sirens, do sad bi se zalepilo nekako.

Edited by Лука
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Savatage slusam tek nekih 3 godina fazon, samo treba da pristupis bez totalnih ocekivanja. Krenes sa hitovima kao sa svakim bendom, pa onda obrnes kultne albume citajuci textove, i tada jednostavno dopre bend do tebe :) Ja ako ne sednem i ne zavalim se lepo, sa lyrics ispratim album, kao da ga nisam ni preslusao, i totalno propustim zbog toga neke bendove ... Previse smo bombardovani svim i svacim, da kroz govna ne mozes da uberes biser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam više šta znači to "pristupiti bez očekivanja. Meni je jedino očekivanje da me radi to što slušam.

 

Sećam se npr, koliko sam hteo da mi se dopadnu Keepers Of The Seven Keys, baš mi je to do jaja zvučalo tada, nisam imao nikakvu predpostavku o muzici, samo sam hteo da bude do jaja koliko i naslov.

 

I kad sam kupio te albume, bila mi je dobra muzika ali sam se skroz bio deprimirao zbog Kiskea. Slušam A Tale That Wasnt Right, i mislim, ova pesma je do jaja, ali ovaj čovek peva kao dijabola. Ko bi hteo da peva na ovaj način?

Mislim njemu je glas do jaja, ali to je toliki neukus jebote, čak i kad imaš 15 godina i pokušavaš da slažeš sebe da je vrh, jasno ti je da je peva kao dijabola.

 

A opet, sa Archom uopšte nisam imao taj utisak, trebalo mi je vremena da pohvatam šta čovek radi ali sam brzo zgotivio. On je u nekom mistični čoban fazonu i to mi je ok.

 

Znači nema pravila. Totalno subjektivan osećaj.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mislim da bolje ovaj WTF kombo da okačim ovde nego na Obituary temu :haha:

 

Nije to nista wtf, Obituary su sa Floride kao i Savatage i uvek su ih isticali kao jedan od najvecih uzora uz CFrost, a Olivu kao omiljenog pevaca Tardy stalno hailovao. Stara raja sto se kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

True that za Floridu, zaboravih. Ali mi opet nešto ne ide da Obituary piči sad Savatage pesme, posebno što su nastupali tipa pola sata :haha: Ali aj, sasvim dobro zvuči.

 

zar nije rekao jon da zeli da smesa za wacken? :D

 

Pa vidiš kako više ne sedi na sceni nego sad i hoda, krenuo sa režimom konačno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Pre 6 godina sam prvi put ozbiljnije zasao u Savatage, kad je izasla Still The Orchestra Plays kompilacija, ovih dana sam je obrnuo opet

Sad, u zivotu nisam bio fan kompilacija, niti me zanimaju kad se pojave, ali ova je pun pogodak definitivno, dva sata ispaljivanja strela direktno u srce, sve hit do hita bez greske, cak su i one akusticne verzije fenomenalne, Oliva je razbio Not What You See na primer.

Ne slusati u pijanom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...