Jump to content

Powerwolf


WoI

Recommended Posts

Veoma nov bend, veoma glupog imena, alli zato muzika ipak nije losa. Izdali su prvi album pre nekoliko meseci pod nazivom "Return In Bloodred". Muzika je neka mesavina izmedju power/heavy metala pa cak malo vuce i na neki hard rock. Uglavnom ljudi su opsednuti vampirima i tim fazonima tako da na slikama izgledaju veoam smesno. Inace sve osim toga je dosta dobro. Dosta dobar prvenac pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest Syrant

Bend je veoma dobar, meni liče na neku mešavinu ''Alice Cooper''/''Savatage'' sa atmosferom novijeg ''King Diamond-a''. Ustvari, cela atmosfera albuma mi miriše na ''Voodoo'' izdanje.

Inače, pevač je veoma dobro potkovan, lik je valjda operski pevač...iako mi se čini da nije iskoristio baš najmaksimalnije svoj vokal, no dobro, ima vremena.

Drugo, textovi nisu loši, ali sam bend i nije nešto preterano opterećen vampirima (iako vizuelno izgledaju vampirski,ali mislim da je to prvenstveno što je pevač Rumun). Ima tu srednjevokvnih tema, legendi, isečaka iz rumunske istorije koja se ne vezuje samo za Tepeša... Meni se album svideo... icon_rockdevil.gif

 

Vraća me u osamdesete.

Edited by Syrant

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
imaju novi album sluso neko

vredi li nabavljati?

 

Prvenac mi je nekako jači. Dobar je i ovaj, pošto volim klasiku, ali je za razliku od prvog, dosta ''operski'' orijentisan, i Atilin glas je mekši, viši, raspevaniji, nije mračan kao na prvom album. Vredi. Ionako ću ovo da recenziram za Metal Sound. :)

Još se premišljam oko ocene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja trazio temu pa je nisam nasao pre neki dan da kazem da mi se novi album dosta svidja. Podseca me po malo i na Sabaton. Ima dosta dobrih momenata. Prethodni mi nije privukao paznju kao ovaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Ijaooo, kako sam se napalio na ovaj bend, nije mi dobro!!!!

Gospodin Vladimir ON MS kult mi je narezao oba albuma (thanx, bro), sinoc preslusah prvi Return in Bloodred, i od tad ga provrteh 4-5 puta, ne izlazi djubre iz liste! Kingovska atmosfera, moze li bolje, jos kad sam video da se sminkaju, uh... I one orgulje u Voodoo stilu, kupili su me za sva vremena. Sa albuma bih mozda izdvojio Mr Sinister sa onim sinister zvizdukanjem na pocetku, i svemocnu Lucifer in Starlight, sa nadzemaljskim refrenom. Kad se jos malo nauzivam, prelazim na Lupus Dei. Obavezno preslusajte – 666

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Multinational metalheads POWERWOLF have completed work on their new album, "Bible Of The Beast", for an April 27 European release via Metal Blade Records. Mixed by legendary producer Fredrik Nordström (IN FLAMES, HAMMERFALL, ARCH ENEMY) the opus is said to be POWERWOLF's heaviest album to date.

 

"Bible Of The Beast" track listing:

 

01. Raise Your Fist, Evangelist

02. Moscow After Dark

03. Panic In The Pentagram

04. Catholic In The Morning... Satanist At Night

05. Seven Deadly Saints

06. Werewolves Of Armenia

07. We Take The Church By Storm

08. Resurrection By Erection

09. Midnight Messiah

10. St. Satan's Day

11. Wolves Against The World

 

Sviđaju mi se nazivi pesama, nadam se da će album biti dobar kao prošla 2 :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...