Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Takva zurka bi se i meni svidela, ako saznas da se negde organizuje, obavezno me obavesti.

 

 

Ne bih se slozila da je vecina pesama "pickasta", jer tokom osamdesetih i pocetkom devedesetih pre bih rekla da su svi bili u "jebackom"(oprostite na izrazu) fazonu, a ne u "pickastom". Danas je na primer na VH! bila Top 100 rock hitova i gotovo svaki drugi bend je bio sweet/glam, pa vi vidite!

Vidio sam neke tvoje slike sto si kachila na forumu i dopadaju mi se icon_wink.gif ti si rodjena za ove glam partije, pa kad tebe obavijeste kad je sledeca zurka ti obavjesti mene i mozemo zajedno ici,ja sam jos u 80-tim bio u ovom "jebachkom fazonu" icon_cool.gif

 

 

@Laza GNR

Naravno da je odgovor pod 1.

Glam/Sweet/CockRock/ kako god hoces je bio kvalitetna muzika bar u 90% bendova.E sad sto se tiche izgleda to je stvar ukusa a za moj ukus je to bila blaga katastrofa...

Neko pomenu Crüe i W.A.S.P.

Crüe je prosjechan(muzichki) bend sa par dobrih albuma

W.A.S.P. je odlichan(muzichki) bend sa 1-2 slabija albuma

To sto su Motley Crüe imali vise uspjeha je stvar menadzerstva i njihovih dogodovstina u slobodno vrijeme,i losa reklama je dobra reklama...

Uzgred jeli neko chuo ili nedaj boze vidio TIGERTAILZ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih video (mizlim da ih nisam cuo;mada,mozda ih imam negde na kaseti) u nekom starom Cao-u (ili mozda Heavy Metal-u) icon_smile.gif

Secam se da je Jadranka Jankovic radila intervju sa njima.Ma,karakteristican glam metal bend (sto se izgleda tice) za to vreme...Cak sam prvo mislio da su to ribe (nema sanse da ih provalis da su to muskarci) icon_smile.gificon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imidz je idiotski, textovi takodje, muzika uglavnom, potpada pod onu kategoriju, toliko je glupo da je dobro icon_smile.gif Tj. glupo je, ali je uz nju super zezanje pa me bas briga, is'o bi recimo na koncert Bon Jovia, ili sto kazu ovi na glam zurku (nisam siguran da bi se i oblacio apropriatno) al' ne mogu da ih gledam ni kao ozbiljne ni kao kvalitetne bendove, svaka cast za toliko pojebanih riba, vazno je da su uspeli u zivotu icon_smile.gif

I setim se u ovakvim trenucima nekog filma koji pocinje sa recenicom:

"Eighties, the time when everything sucked..." icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal' smo se dobro razumeli ph34r.gif Ja sam mislio na 'trash' kao 'djubre',a ne na 'thrash' kao podvrsta metal (tipa Nemackog thrash-a:Kreator,Destruction,Sodom... icon_rockdevil.gif ).Nekako sam stekao utisak iz tvog poslednjeg posta da mislis na 'thrash' ili da si mislio da sam ja pricao o 'thrash'-u ph34r.gif

 

Da mislio sam na trash kao djubre! U fazonu mi smo trash i odskacemo od obicnog sveta, bla bla mnogo smo zajebani isl. U tom smislu trash.

 

ma tu neceg sto si rekao u toj recenici...Cinjenica je,kad se pogledaju TV emisije ili casopisi iz tog doba (80-ih i sam pocetak 90-ih),da:

1. su uglavnom osobe zenskog pola cinile publiku tih bendova (tj. veci deo publike/obozavalaca) i one su uglavnom trazile da se pise o njima,odnosno da se pustaju njihovi snimci (k'o sto se ove danasnje klinke pale na,ne znam,HIM-a ili tako nesto icon_rolleyes.gif )

2. su ostali 'teski' metalci pljuvali po tome (oni koji su slusali death/thrash 80-ih),kao i po obozavateljima takve muzike.

E sad,verovatno po toj logici (ako sviras muziku na koju se pale ribe,onda nisi musko nego si zensko,tj. ti si gay) su dobili te epitete 'gay' i sl.

 

Pazi sad ovako... U danasnje vreme metalci koji furaju najbolje ribe sviraju uglavnom nu metal. Sta to je sad bezveze?! Zasto okreces oci na spomen HIM-a?! Nije li to ista prica kao i sa glam metalcima? Gomila obozaveteljki... pesme inspirisane sexom i okultnim (manje vise khm...) isto kao i glam. Mainstream bend, sa skupim kampanjama... a da fale im helanke kilo sminke i natapirane kose? Ne nisam siguran da je to u pitanju... ako nije sta jeste?!

icon_confused.gif

Edited by Sinstrel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mislio sam na trash kao djubre! U fazonu mi smo trash i odskacemo od obicnog sveta, bla bla mnogo smo zajebani isl.

Ne bih rek'o da su tadasnji glam bendovi imali takav stav no.gif Mozda je bilo onih uobrazenih (to 'mi odskacemo od ostatka sveta'),ali ne bi se generalno moglo reci da je to bio stav svih.

Za to sto si naveo bi se pre mogli okarakterisati,hm,recimo death/thrash metal bendovi (bunt prema drustvu,we're dirty and mean...) mozda...

U danasnje vreme metalci koji furaju najbolje ribe sviraju uglavnom nu metal. Sta to je sad bezveze?!

Meni jeste (ne to sto oni furaju te ribe,nego njihova muzika,koja mi se ne svisja pukeface.gif ).

Zasto okreces oci na spomen HIM-a?!

Zato sto ja imam stav (k'o i mnogi drugi) da je ta muzika gay,kao i njegov imidz.Ne svidja mi se on,niti njegov imidz,a jos manje pesme icon_rolleyes.gif

Nije li to ista prica kao i sa glam metalcima? Gomila obozaveteljki... pesme inspirisane sexom i okultnim (manje vise khm...) isto kao i glam.

pa i nije bas...Jeste ono da imaju i jedni i drugi gomile obozavatejlki,kao i da im je tematika pesama sex,ali ne i okultizam (to za glam bendove nikako no.gif ).Najcesci motiv tih glam metal bendova je bio:Sex,love,drugs,r'n'r.A kod HIM-a (bar kol'ko ja znam):Love,death,occultism...

Ako i imaju dodirnih tacaka sa HIM-om (sto se tice toga sto si naveo),mika im je skrooooooz drugacija.

a da fale im helanke kilo sminke i natapirane kose? Ne nisam siguran da je to u pitanju... ako nije sta jeste?! icon_confused.gif

Pa muzika icon_biggrin.gif

To je ono o cemu ti stalno pricam - meni je muzika tih glam metal bendova OK (imidz ne toliko),ali zato npr. HIM-a icon_rolleyes.gif Rekao sam,niti mi se svidja imidz HIM-a,a muzika jos manje icon_uhoh.gif

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi mrzi me stvarno da ti drzim skraceni kurs urbanog slenga ali trash je u to vreme bio neka vrsta bunta prema ustogljenom drustvu koje se jos nije oporavilo od razno raznih revolucija tokom sedemdesetih

yep..zato su t.metal bendovi opstali jer nisu pratili trend...

kad se pojavio grange glam je nestao - zasto???

jer je bio trend i nista vise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde,ljudi,ukusi se razlikuju.....Ne mozes ubediti nekoga ko bas,bas ne voli Glam u suprotno.Znam,jer je tako mene pre izvesnog vremena jedan novopeceni lik koji slusa rock(i to samo domaci) tek godinu dana ubedjivao da je rock isto sto i metal?!? wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gifwallbash.gifwallbash.gifpukeface.gifwallbash.gif

I,sta -ja sam odustala,jer stvarno nisam imala ni zivaca,ni tri zivota,da mu objasnjavam razliku,ako je on sam ne vidi!A ne volim n i da me neznalice uce!

 

Što će reći-dokle god ima nas sto cemo se pozitivno izraziti o ovoj vrsti muzike(glam),dotle uvek ima onih koji ne vole.I to je sasvim normalno. icon_wink.gif

 

Ja nemam razloga da se vredjam ako neko pljuje W.A.S.P. ili Motley crue,koje,kao sto rekoh,volim da slusam....Svako ima svoje misljenje.....

 

Istina je da su ovi bendovi imali vecinom zensku publiku....zbog pevaca,naravno....Pa,vidi samo spot "Final countdown"-Europe,u publici sve same devojke....I u tome nema nista lose.

 

 

Ja,recimo,uopste ne volim HIM ! :no:Eto.

Edited by Metal girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah...Final Countdown...naravno, gomila statista za sniman spot, a osoba koja je bila u prvom redu na Europe u Budimpesti prosle godine nije bio niko drugi nego ja icon_biggrin.gif ali u svakom slucaju pogledaj film Rock Star koji oko 90% tacno prikazuje zivot takve zvezde u osamdesetima, takodje ako neko ima film Decline of Western Civilization Part 2: The Metal Years tu moze da vidi o cemu se otprilike radi. Tako da....zene dodjite na mene icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rek'o da su tadasnji glam bendovi imali takav stav no.gif Mozda je bilo onih uobrazenih (to 'mi odskacemo od ostatka sveta'),ali ne bi se generalno moglo reci da je to bio stav svih.

Za to sto si naveo bi se pre mogli okarakterisati,hm,recimo death/thrash metal bendovi (bunt prema drustvu,we're dirty and mean...) mozda...

 

Meni jeste (ne to sto oni furaju te ribe,nego njihova muzika,koja mi se ne svisja pukeface.gif ).

 

Zato sto ja imam stav (k'o i mnogi drugi) da je ta muzika gay,kao i njegov imidz.Ne svidja mi se on,niti njegov imidz,a jos manje pesme rolleyes.gif

 

pa i nije bas...Jeste ono da imaju i jedni i drugi gomile obozavatejlki,kao i da im je tematika pesama sex,ali ne i okultizam (to za glam bendove nikako no.gif ).Najcesci motiv tih glam metal bendova je bio:Sex,love,drugs,r'n'r.A kod HIM-a (bar kol'ko ja znam):Love,death,occultism...

Ako i imaju dodirnih tacaka sa HIM-om (sto se tice toga sto si naveo),mika im je skrooooooz drugacija.

 

Pa muzika icon_biggrin.gif

To je ono o cemu ti stalno pricam - meni je muzika tih glam metal bendova OK (imidz ne toliko),ali zato npr. HIM-a rolleyes.gif Rekao sam,niti mi se svidja imidz HIM-a,a muzika jos manje icon_uhoh.gif

Hair metal was aggressive, with lyrics often focusing on girls, drinking, drug use, and the occult. Musically, hair metal songs often featured distorted guitar riffs, "hammer-on" solos, anthemic choruses, frenzied drumming, and complimentary bass. Hair metal performers became infamous for their debauched lifestyles, their long, teased hair, and effeminate use of make-up, clothing, and accessories, (traits somewhat reminiscent of glam rock.)

 

Odprilike ovo bi bio hair (glam) metal u par recenica.

Trash u svakom smislu.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

POP METAL BENDOVI KOJI SU SE UPRKOS IZGLEDU NAJPRE BAVILI MUZIKOM:

 

EUROPE

WHITE LION

BON YOVI

WINGER

CINDERELLA

VIXEN

DANGER DANGER

NELSON

WARRANT

STEELHEART...

 

Zatim bendovi koji su poceli kao USA hard ili NWOBH bendovi pa su u jednom periodu zagazili u Pop Metal vode:

 

DEF LEPPARD

DOKKEN

RATT

VAN HALEN (krajem osamdesetih)

MOTELY CRUE

WHITESNAKE (iako se zna da je Coverdalle u ovakav zvuk skrenuo zbog love)

KISS...

 

 

E SAD ONI KOJIMA JE LOVA BILA NA PRVOM MESTU (a muziku jebes...)

 

POISON

BRITNY FOX

FASTER PYSSICAT

SLAUGHTER

LA GUNS

D.A.D.

EXSTREME

MR.BIG...

 

Naravno da nije iskljuceno i to da su ovakvi bendovi znali da naprave i po koju odlicnu stvar (mr.big) ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je to pesma? Po meni Motley ima extra pesme i tako ce ostati. Ali gde spomene okultizam kod glama?

kickstart my heart

Mislim daaaaj, get a life, prouci malo bolje njihov stil i njihov nacin zivota.

ajde nemoj srati...

gde sam pomenuo okultizam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali je zato isti taj Mr. Big imao najkvalifikovanije muzicare ikada. Za Britny Fox me bas briga ali ne verujem ni da se Poison bavio time zbog para jer su ziveli potpuno isto kao jedan Motley Crue. Whitesnake je svirao obican blues rock a ne NWOBHM, daleko od toga, ali donekle si i u pravu sa navodjenjem bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EUROPE

BON jOVI

WARRANT

DEF LEPPARD

DOKKEN

RATT

VAN HALEN

WHITESNAKE

MR.BIG

sve je to meni samo ROCK muzika..

i ne treba takve bendove gurati u istu grupu sa govnima..

narocito Def Leppard

WINGER

jebeni baletan....drzi rekord po broju ispala u `80tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

POP METAL BENDOVI KOJI SU SE UPRKOS IZGLEDU NAJPRE BAVILI MUZIKOM:

 

EUROPE

WHITE LION

BON YOVI

WINGER

CINDERELLA

VIXEN

DANGER DANGER

NELSON

WARRANT

STEELHEART...

 

Zatim bendovi koji su poceli kao USA hard ili NWOBH bendovi pa su u jednom periodu zagazili u Pop Metal vode:

 

DEF LEPPARD

DOKKEN

RATT

VAN HALEN (krajem osamdesetih)

MOTELY CRUE

WHITESNAKE (iako se zna da je Coverdalle u ovakav zvuk skrenuo zbog love)

KISS...

 

 

E SAD ONI KOJIMA JE LOVA BILA NA PRVOM MESTU (a muziku jebes...)

 

POISON

BRITNY FOX

FASTER PYSSICAT

SLAUGHTER

LA GUNS

D.A.D.

EXSTREME

MR.BIG...

 

Naravno da nije iskljuceno i to da su ovakvi bendovi znali da naprave i po koju odlicnu stvar (mr.big) ali...

da li si svestan da si upravo napisao da su se "DANGER DANGER" najpre bavili muzikom a onda si naveo bend kao sto je "MR BIG" kao bend koji je smao zanimao novac ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam neke tvoje slike sto si kachila na forumu i dopadaju mi se icon_wink.gif ti si rodjena za ove glam partije, pa kad tebe obavijeste kad je sledeca zurka ti obavjesti mene i mozemo zajedno ici,ja sam jos u 80-tim bio u ovom "jebachkom fazonu" icon_cool.gif

 

Veruj mi, i meni je na primer zao sto nisam rodjena npr. 1970. jer bih se tokom osamdesetih verovatno super provodila, putovala, isla na odlicne koncerte i zurke, a sada bih verovatno imala cool muza i slatku decice.

Ovako, neki me optuzuju da slusam gej metal (odnosno love metal), ali ja u tome pronalazim mnogo slicnosti sa hard rockom osamdesetih. Eto, mnogo je lepse provoditi se uz dobru muziku i pozitivne ljude, a malo manje filozofirati.

Dakle, cim cujem za neku zurku, svi ce biti obavesteni, a to vazi i za vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

POP METAL BENDOVI KOJI SU SE UPRKOS IZGLEDU NAJPRE BAVILI MUZIKOM:

 

EUROPE

WHITE LION

BON YOVI

WINGER

CINDERELLA

VIXEN

DANGER DANGER

NELSON

WARRANT

STEELHEART...

 

Zatim bendovi koji su poceli kao USA hard ili NWOBH bendovi pa su u jednom periodu zagazili u Pop Metal vode:

 

DEF LEPPARD

DOKKEN

RATT

VAN HALEN (krajem osamdesetih)

MOTELY CRUE

WHITESNAKE (iako se zna da je Coverdalle u ovakav zvuk skrenuo zbog love)

KISS...

 

 

E SAD ONI KOJIMA JE LOVA BILA NA PRVOM MESTU (a muziku jebes...)

 

POISON

BRITNY FOX

FASTER PYSSICAT

SLAUGHTER

LA GUNS

D.A.D.

EXSTREME

MR.BIG...

 

Naravno da nije iskljuceno i to da su ovakvi bendovi znali da naprave i po koju odlicnu stvar (mr.big) ali...

za neke si upravu,za mnoge nisi...neki i nisu napisani dobro,ali to nema veze sad...

extreme si trebao staviti pod one koji su se bavili muzikom pre svega;

za drugu opciju si skoro upravu,ali samo za def leppard;dokken i ratt su od pocetka karijere imali zvuk 80-tih i nije se menjao uglavnom,dok je van halen imao izgled tipican za 80-te pre nego sto su te godine uopste dosle,a muzika im je uvek bila drugacija od ostalih glam-sweet-blabla bandova;motley crue takodje je imao taj imidz od pocetka...za ws i kiss se slazem,oni su promenili stil;

poison ne moze nikako biti jedan od bendova kojima su pare bile na prvom mestu,to se vidi iz aviona i tu nema price;

mr. big takodje;

za extreme sam rekao;

za l.a. guns je uglavnom tacno;

i za ostale je moguce,njih ne pratim nesto posebno,tako da ne mogu precizno odgovoriti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vecinu bendova sto se tice kinte, kao sto sam rekao, nisi u pravu. Dokken je meni bio od prvog albuma do neke 1989 u istom stilu, vixen je bas zagrizeni zenski glam koji ja obozavam i devojke koje su zaista obozavale muziku.

Al kazem, za Extreme i Mr. Big si se zaebo druze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MR. BIG SU CINILI MUZICARI KOJI SU PRE OSNIVANJA BENDA BILI U TOTALNO DRUGIM VODAMA A ONDA SU SE SKUPILI I RESILI DA ZARADE TAKO STO CE SVIRATI ONO STO JE U TOM MOMENTU BILO U TRENDU. ZNACI KAO KAD BI SE KOD NAS OKUPIO BEND SA VRHUNSKIM MUZICARIMA I KRENUO DA SVIRA LJIGA POP, FOLK JER JE TO U TRENDU.

 

POISON...SMESNO JE PRICATI TO DA SU ONI RADILI IZ LJUBAVI A NE ZBOG LOVE.

 

VAN HALEN, MISLIO SAM NA PERIOD SA HAGAROM KOJI SE VEOMA RAZLIKUJE OD PERIODA SA ROTHOM.

 

DANGER DANGER, VIDI SE IZ AVIONA DA JE PRE BILO KAKVE ZARADE ULOZEN ZESTOKI TRUD U MUZIKU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to meni samo ROCK muzika..

i ne treba takve bendove gurati u istu grupu sa govnima..

narocito Def Leppard

 

jebeni baletan....drzi rekord po broju ispala u `80tim

Ali je zato taj baletan vrhunski muzicar i predvodnik jebeno dobrog benda ,mnogo bolji muzicar od svih onih imbecila iz VH1 EMISIJE ,,The least metal moments,, koju su ocigledno gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...