Jump to content

Muzikantsko ćoše


imaginos

Recommended Posts

e bre, ubismo onu temu o muzikocj teoriji... "ni mrvica nije ostala". :)

adje, ovde cemo da chatujemo i da se zezamo, da ne opterecujemo ostale teme u sobi, ok?

 

------------------

 

treba mi pomoc...oko nekih pesama dt-a...da naucim bar jednu da sviram.

moze na primer "spirit carries on", sa sve solom? ;):)

 

kad dodjes kod milosa...objasnices mi. :da:

inace, dt i ja smo ovih dana na "vi". konacno sam uzeo adsl, instalirao dc++ i bacio se u potragu za pesmama koje mi se slusaju, a tesko se nabavaljaju. evo playliste koja se vrti vec danima kod mene. :) nema tu dt-a.. :( totalno me smorio metal i sve sto ide uz to. :udri:

ko mi se bude smejao zbog liste, majke cu mu ga zatitkam. :)

 

IPB Image

 

e koje ste vi picjke!

oces na fer posle sedmog, a? ;)

 

---

 

@marti

inace, smislio sam neku akciju kad se nadjemo... ja cu u ponedeljak videti da uzmem visu virtuon, pa kad se vidimo mozemo da narucimo gomilu kompleta zica/trzalica i sta vec kome treba. sto nas je vise i sto vise narucimo, verovatno ce biti jeftinije... a i ti verovatno znas gde je na netu to najpovoljnije, poso si vec narucivao.. naravno, ako ste za.

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,14. 11. 2005, 21:48]Jel ima Kate Bush na toj listi biggrin.gif ?

 

(ne vidim listu)

geocities je case-sensitive. icon_rolleyes.gif

elem, eto liste...

 

-------------------

 

@BVD

 

pazi 'vako. napisao sam poduzi ogdovor na ovu tvoju poruku, ali zbog nedostatka baktisuptila icon_smile.gif , napisacu ti kraci odgovor. ako hoces, poslacu ti pomenuti elaborat na pp...

 

e, gargi, da te ja prcnem malo pod uglom od 45 stepeni, secam se da si kenjao kako je solo iz glass moon odlican, analizirah ga, em shto je predugacak, em shto mu nedostaje dinamike, em shto je kradja vaija za zatvor u kombinaciji sa 'hard rock Nasledjem' shto bi rekli kriticari....

 

- solo moze biti predugacak, kao sto automobil moze biti prekiseo. da dobro si procitao prethnodnu recenicu. icon_smile.gif

- dinamika se u muzici odnosi na jacinu tona i razlike izmedju glasnog i tihog. u modernoj produkciji, narocito metalu, ta dinimika se namerno ubija, nije to nista neobicno.

- nije kradja vai-ja, cini ti se. navedi konkretno sta je pokrao, pa da uporedimo.

- hard rok nasledje rula.

- kriticare (po definiciji, to su neuspeli muzicari) nikad nisam uzimao za ozbiljno.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marti

inace, smislio sam neku akciju kad se nadjemo... ja cu u ponedeljak videti da uzmem visu virtuon, pa kad se vidimo mozemo da narucimo gomilu kompleta zica/trzalica i sta vec kome treba. sto nas je vise i sto vise narucimo, verovatno ce biti jeftinije... a i ti verovatno znas gde je na netu to najpovoljnije, poso si vec narucivao.. naravno, ako ste za.

Imam ja već Vizu vrituon, ali opet nisam naručivao neku konkretnu robu, jer se dešavalo da neke stvari ne stignu. Ja sam ok prošao, dva puta sam uzimao knjige sa Amazona i sve je bilo ok, ali nekako bih bio u frci da uzmem tuđe pare i onda posle moram da objašnjavam kako nisam ja kriv što nam je pošta kanal kanala.

 

Znam da je neko naručivao preko firme koja se baš time bavi, treba ti nešto preko neta i oni ti uzmu i preuzimaju rizik, a nešto se malo ugrade u cenu. Koliko ovde koštaju trzalice, mislim da bi i sa njihovim ugrađivanjem bilo jeftinije nego u radnji kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja već Vizu vrituon, ali opet nisam naručivao neku konkretnu robu, jer se dešavalo da neke stvari ne stignu. Ja sam ok prošao, dva puta sam uzimao knjige sa Amazona i sve je bilo ok, ali nekako bih bio u frci da uzmem tuđe pare i onda posle moram da objašnjavam kako nisam ja kriv što nam je pošta kanal kanala.

mozda je mudro prvo probati sa jeftinijim posiljkama, pa i ako robu pojede mrak, nije neka steta... ako se ispostavi da je sve ok, onda => icon_rockdevil.gif

 

Znam da je neko naručivao preko firme koja se baš time bavi, treba ti nešto preko neta i oni ti uzmu i preuzimaju rizik, a nešto se malo ugrade u cenu. Koliko ovde koštaju trzalice, mislim da bi i sa njihovim ugrađivanjem bilo jeftinije nego u radnji kod nas.

hmm.. nije losa ideja. icon_da.gif ako se setis ko je i preko koga narucivao, ti javi.

 

ja sam mislio da se nadje nekoliko ljudi i da naruce gomilu stvari zbog toga sto kontam da te neke internet prodavnice daju popust na kolicinu. na primer, sa onog 1234music bi svasta narucio, pocev od antifona preko zica i trzalica... dosta mi je vise skupih trzalica i turskih zica. wallbash.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au momci ne znam kako ovo da vam saopstim...ali ni jedan jedini sajt muzicke opreme na kome sam biJo ne salje robu u SCG icon_smile.gifno.gif ...Ali zato Amazon sljaka ko lud...do sada sam narucio jedno mali milon stvari i samo mi se jednom zagubio paket...i to greskom Americkih postara verovali ili ne icon_smile.gif ...u takvim situacijama sve sto treba da se uradi je da se Amazonu napise pismo i oni ti odmah salju novi paket...u principu ja sam skoro uvek narucivao stvari preko DHL shipping-a jer nikada nisam imao povenja u nase ljude u posti icon_smile.gif ...tako da ako budete narucivali nesto izaberite malo skuplji shipping i ne bi trebalo da bude problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au momci ne znam kako ovo da vam saopstim...ali ni jedan jedini sajt muzicke opreme na kome sam biJo ne salje robu u SCG icon_smile.gif

hmmm.... znam coveka (i to na ovom sajtu) koji je nabavio neku muzicku opremu i to bez problema, koliko znam.. ce se raspitamo. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

geocities je case-sensitive. rolleyes.gif

elem, eto liste...

 

-------------------

 

@BVD

 

pazi 'vako. napisao sam poduzi ogdovor na ovu tvoju poruku, ali zbog nedostatka baktisuptila icon_smile.gif , napisacu ti kraci odgovor. ako hoces, poslacu ti pomenuti elaborat na pp...

 

e, gargi, da te ja prcnem malo pod uglom od 45 stepeni, secam se da si kenjao kako je solo iz glass moon odlican, analizirah ga, em shto je predugacak, em shto mu nedostaje dinamike, em shto je kradja vaija za zatvor u kombinaciji sa 'hard rock Nasledjem' shto bi rekli kriticari....

 

- solo moze biti predugacak, kao sto automobil moze biti prekiseo. da dobro si procitao prethnodnu recenicu. icon_smile.gif

- dinamika se u muzici odnosi na jacinu tona i razlike izmedju glasnog i tihog. u modernoj produkciji, narocito metalu, ta dinimika se namerno ubija, nije to nista neobicno.

- nije kradja vai-ja, cini ti se. navedi konkretno sta je pokrao, pa da uporedimo.

- hard rok nasledje rula.

- kriticare (po definiciji, to su neuspeli muzicari) nikad nisam uzimao za ozbiljno.

haha pa nismo ni ti ni ja uspesni muzicari, a kompetentna kritika je uvek potrebna....

 

solo moze biti predugacak....

zajebi pricu o 'svesnom' nejebavanju dinamike....

nije direktan ripping vaija, al' je ripping vaijevog stila, zvuci k'o da to svira stevan....

inace, ja ovih dana pod uticajem foruma slusam dt bash, images je skoro ceo dobar (ne moze dt bez viskova), sada slusam awake koji inace najbolje poznajem od dt albuma, i nesto je slabiji od images albuma, Ima vrhunskih deonica na jendoj strani i nekih totalnih fuckupa, na drugoj, a vezivanje riffova kod dt me uvek odusevljava, mislim da ce mi to biti jasno uz malu pomoc halucinogena, inace drummer rulz....

Share this post


Link to post
Share on other sites

solo moze biti predugacak....

ne moze. podsecas me na onu scenu iz "amadeusa" kad mu kralj kaze: "da, da.. lepo je to, samo ima previse nota. izbacite neke i bice u redu". icon_smile.gif

 

zajebi pricu o 'svesnom' nejebavanju dinamike....

moderna (a i ona ne bas tako moderna) produkcija se ne moze zamisliti bes kompresora/limitera, a to sluzi sa svesno ubijanje dinamike. to je jednostavno tako, i nije to neka tajna niti egzotika...

 

nije direktan ripping vaija, al' je ripping vaijevog stila, zvuci k'o da to svira stevan....

meni ne zvuci. sto ih vise slusas, bolje ih razlikujes, to je bar jasno. ja verujem da velika vecina ljudi ovde moze u roku od 5 sekundi da prepozna kad svira vai, a kad petruci.

 

a vezivanje riffova kod dt me uvek odusevljava,

to si dobro primetio. verujem da je svako ko je pravio neki progresiv naleteo na problem "grubih spojeva" i zapitao se kako to dt redjaju jedan za drugim razlicite rifove, a da se ne prekine kontinuitet. ja takodje imam taj problem. wallbash.gificon_smile.gif

 

e, gargi, posto si ti zajebnani struchnjak za dt, reci mi koji je oNo efekat na space-dye west sa kojim kvinta traje jedno pola sata sa nesmanjenim intenzitetom....

nemam sad pesmu pri ruci, ali reci mi tacno vreme kad pocinje to. cini mi se da znam na sta ciljas (ali bolje da potvrdis), i mislim da je u pitanju e-bow.. ipak, navedi mi minutazu da znam..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...