Jump to content

Sodom


Millennium

Recommended Posts

Skidam kapu za izneti stav, mada mi je neprijatno da izdvajam bilo koji album jer ih ima još puno dobrih.

Meni se sviđaju i mnogi albumi posle: i "Better Off Dead", i "Tapping The Vain", i "'Til Death Do Us Unite", i zadnja dva. Istina, ne uživam u njima koliko u "Persecution Mania" ili "Agent Orange", ali su dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jedni od najboljih thrash grupa sa Kreatorom,DEstruction...

Nema sta German Thrash ;Till Death.

Omiljeni albumi:

In The Sign Of Evil jes da ima 5pesme ali se nezna koja je bolja

Agent Orange

M-16 ixdvoji bih Napalm In The Morning pesmicu smile.gif

Obsessed By Cruelty

Persecution Mania

Mortal Way of Life

i ostali mrzi me da pisem Tapping The VAin da zamalo da ga zaboravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Heh, sad sam provalila da nisam skoro nista pisala o Sodomu, a oni su mi omiljeni thrash bend.

Najbolji albumi su mi Better off dead i Agent Orange, pored M-16. Naravno, volim i ona najstarija izdanja, kao sto su In the sign of evil (remek-delo) i Obsessed by cruelty.

Ne volim to sto su ih obradili Cradle of filth :roll:

Inace, od svih thrash bendova koje sam cula, Sodom po meni imaju najbolje odradjene bubnjeve. Posebno na Better off dead, pesma Capture the flag (koja otkida). Inace ta pesma me malo podseca na Carcass. Dopada mi se i sto ubacuju neke opustenije pesme, tipa Turn your head around.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nisam ja džabe stavio Wutchhuntera kao jednog od najboljih bubnjara na datu temu.

Jel' slušao neko Sodom tribute koji je išao kao bonus CD na "Code Red" albumu? Ne znam ko je sve učestvovao, ali znam da su sigurno bili Dark Funeral koji su uradili "Remember The Fallen", a kasnije je stavili na svoj MCD "Teach Children To Worship Satan".

Share this post


Link to post
Share on other sites

It's time to die

Death stands behind the door

Satan sends his warriors

Demons break out of Hell

 

 

Meni je "In The Sign Of Evil" neverovatno dobar album. Mada,prva dva su malo bolesniji od ostalih biggrin.gif

"Persecution Mania" mi je cak malo i bolji od "Agent Orange" albuma

Ma nemam pojma.....svi albumi su do jaja na svoj nacin, ali evo izdvajam ova tri kao najbolja biggrin.gif

 

Ladno sam kod skc-a nasao original kasetu "Marooned Live"...nisam ni znao da toga ima tamo, za samo 200 kinti biggrin.gif .....prva pesma naravno "Outbreak Of Evil" biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

In the sign of evil stvarno rastura biggrin.gifa: !

 

Da, zaboravila sam da spomenem Tapping the vein, takodje jedan strava album, i neverovatne pesme Deadline i One step over the line (jedna od mojih omiljenih pesama).

 

Na albumu Obsessed by cruelty imam pesmu After The Deluge, a nemam Volcanic Slut :? Zan li neko o cemu se ovde radi :?

 

A nisam imala pojma to za bonus cd, nabavicu track list, pa cu da ga kupim ako bude bilo zanimljivih bendova. Iskreno, ne verujem da neko moze uspesno da obradi Sodom :roll:. Posebno Dark Funeral.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj bonus disk je urađen kao besplatan dodatak na originalu "Code Red" albuma, ali su ga naši, ko god da je nabavio taj album, naplaćivali kao dupli disk. Nešto slično su Destruction uradili na "All hell Breaks Loose", samo što su oni tu kao bonus stavili svoj demo iz 1984. "Bestial Invasion Of Hell".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Na prva dva albnuma se predstavljao kao Tom Angelripper, posle samo kao Onkel Tom. Koliko ja znam, jer nisam ništa od toga čuo, sve pesme su parodija na nemačku folk muziku, a ima i dečjih pesmica (bar tekstualno) i sve je na nemačkom. Pre dve godine je nastupio na Wackenu sa tim repertoarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko te je to slagao? Zadnja tri albuma su radili u identičnoj postavi ("'Til Death Do Us Unite", "Code Red" i "M-16"), a i "Persecution Mania" i "Agent Orange" je radila ista postava. Često su se menjali, ali ne toliko često.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam vec postovao na ovoj temi, al ajde da se ponovim, nisam odavno... Definitivno ih treba slusati od pocetka In The Sign Of Evil, Obsessed By Cruelty i singlovi izdavani u to vreme su malo mracniji ali su jako dobri. Narocito su bubnjevi uradjeni u totalno ludackom fazonu...u to vreme mi je Witchhunter bio najomiljeniji bubnjar. Persecution Mania , a narocito Agent Orange spadaju u sam vrh speed/thrash muzike. To su remek dela koja se vise nikad nece ponoviti. Better off Dead je za mene bio znatno slabiji, a sve ostalo sam preslusao po jedanput i nemam ni zelju za vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...