Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6-ica je najvece govno koje je napravljeno u poslednjih 5 godina... Jedina stvar koja je dobra je 8 zicane gitre, pa moze da se zapise nesto za Djent metal :meshuggah:

 

Inace, 5.2 je najbolji i tu nema razmisljanja!

 

U 6-ici se nzna sta je sta, totalno je ceo koncept GP-a izvrnut naopacke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuno se slazem samo sto bi dodao da je nemoguce namestiti normalan zvuk instrumenata na sestici.uvek se jedan instrument mora cuti jace,nikako kao na petici da budu nekako svi jednaki.tokom ovih godina sam shvatio da je meni guitar pro veoma bitan,ne samo zbog ucenja pesama nego zbog pravljenja istih.kad god imam neku ideju nakucam rif i ko zna mozda i bude sluzilo za nesto.sad ce neko reci jes pa to mozes i sa diktafonom,jos snimis kakav si ton hteo.dzaba meni diktafon moj je sluh nula,zaboravio bi kako sam odsvirao :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to sam i ja isto provalio... Ceo album smo napisali u gp-u, i po njemu snimamo... Sve se bazira na GP-u. Em lako posle za nauciti, em imamo uvid kako ce nesto da zvuci pre snimanja. A sto se tice zvukova, meni se npr u 6-ici klavijature uopste ne svidjaju... Kao da su uradili neki VST ili nesto mnogo budjav -.- Cak mi se midi zvuk svidja vise nego ovo iz 6-ice. Sranje znaci.

 

E a sto se tice toga snimis sta si hteo, pa da skines posle... Ja sam imao jedan program, koji prebacuje audio u midi. Tj, na mikrofon od sviras (usnama zvidzis, ili kako god hoces, pevas melodiju) i onda nakon ubacivanja u taj program on sto vise prebaci u midi. E onda se malo sredjuje i imas midi koji mozes da importujes u gp. Nakon importa radis sta ti je volja :)

 

Al bog ce ga zna gde mi je taj program, medju ovih 500 gb-a vst-a -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

GP5.2 - Znaci bez ovog jebenog programa bih sve svoje ideje zaboravio. Primetio sam da mnogi ljudi govore kako ih mrzi da kuckaju svaki ton posebno, ali stvarno hvalim ovaj program zbog izvrsne prakticnosti u smislu pregleda aranzmana, preslusavanja raznih segmenata pesme (da li je tempo ok, da li je sve dobro u harmonijama itd...), i naravno, sve je zapisano i ne "gubis" svoje ideje. Program je relativno jednostavan, efikasan i uopste nije zahtevan.

Postoje, doduse, i neke problematike, npr. ja dok sam imao windows xp, koristio sam RSE (Realistic Sound Engine) na gitarama i basu, ali NIKAKO na bubnjevima zato sto je na RSE-u zvuk katastrofalan, pa zbog toga sam praktikovao "mix" gitare i basa u RSE-u i bubnjeve bez RSE-a (ostali instrumenti kao npr. klavijature ili neki "etno" instrumenti nemaju uopste mogucnost za RSE). I sve je bilo super, dobio sam priblizno realan zvuk. I onda sam instalirao Windows 7, i nastali su problemi kada sam pokusao isto to da uradim. Ukratko: ne vredi kombinovati RSE "boje" i zvukove bez RSE-a posto ovi drugi enormno kasne i upropaste uzitak. Jedino resenje bilo je da i bubnjeve ubacim u taj RSE, a onda se tek ubije uzitak posto bubnjevi ni na Qrac ne lice, cinele su preglasne i suste sta god da im radis, dobos ima odvratan zvuk i ostale komponente ga bukvalno pojedu... Poenta moje price je da u WIN 7 najbolje je kuckati i pustati ideje "cisto", bez efekata. Ako neko zna za bilo kakvo resenje ove problematike neka pise slobodno, bio bih mu/joj veoma zahvalan.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Evo, cak sam nasao i odgovor jednog lika iz Arobasa (oni rade GP). Znaci, vec je neko pitao:

Indeed, Symbian can't be considered as obsolete because this OS was replaced by the OS "Belle" on several devices.

 

This OS relies on QT, But the iOS and Android version were developped without use of the Guitar Pro 6 architecture (with a new architecture about rendering and audio process).

 

Currently, we have no enough ressources free to start developping this version. But we are aware that many people may need this application. And this question will be certainly evoke in the future.

 

:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...