Jump to content

Grand Belial's Key / Arghoslent


Goxy

Recommended Posts

Grand Belial's Key je za mene( ma sta drugi mislili)NAJBOLJI black sastav sa americkog kontinenta.Za muziku se moze reci da je originalna,jer ovo je dosta atipican black,sa mesavinom death i thrash rifova.Sve u vezi benda je fenomenalno,pocevsi od logoa,omota,muzike,a narocito tekstova koji su dosta vulgarni,ali odlicni.Nesto najblasfemicnije sto sam ikada citao.Proslogodisnji album "Kosherat" je verovatno najbolji album 2005,sa novim clanovima iz Arghoslenta,sto se dosta osetilo u zvuku,narocito bubnja i vokala.Ali s obzirom da je Gelal jedini stari clan benda,na srecu kompozicije nisu ni malo odmakle od predhodna dva albuma.Ipak "Judeobeast Assassination" ostaje NAJBOLJI black album snimljen preko bare....

 

Uzgrad,temu o bendu sam otvorio pre jedno 3-4 godine,ali se negde izgubila...

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuo sam samo jednu pesmu i to sa splita sa Nunslaughterom iz 2001e. Dok mi je Nunsl. zvuchao okej, GBK pesma me je odushevila. "The Tricifixion Of Swine" naime. Odlichni riffovi, zvuk podobar..ima taj thrash feeling shto mi se dosta svidja..chak mi se svidja i onaj melodichni deo u sredini.

 

Derfor..morace neki album ili demo/ep shta vec da se ujuri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goxy se vratio! pivopije.gifpivopije.gificon_rockdevil.gif I to ni manje ni vise nego sa GBK temom,najboljim americkim Bm bendom(uz Absu icon_biggrin.gif ).Hehe...sta reci - bagro,nabavljajte Kosherat,novi album,ubijam se od njega ovih dana!Naravno,ni prva 2 nikako nisu za bacanje.Vr' bend!!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,ni prva 2 nikako nisu za bacanje.Vr' bend!!! icon_rockdevil.gif  icon_rockdevil.gif  icon_rockdevil.gif

Prva dva su jos bolja.A i skoro sva izdanja su odlicna.Recimo najbolja pesma im je sa prvog demoa-goat of a thousand young,sa prvim vokalistom koji je kasnije presao u neki norveski bend koji se zove ancient icon_da.gif

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Produkcija na tom ep-u je krs,ali zato je ta pesma reizdata na poslednjem albumu i jedna je medju boljim pesmama.

GBK sviraju sasvim netipicni black.Nemaju nikakve veze sa svedskom ili norveskom scenom.

Kao sto rekoh tekstovi su im mnooogo dobri:

 

The yeasty froth of her pussy lips

Covered the body of the tenderhearted

Never could the 6-pointed star be trusted

Damnable heresies survive the epoch

 

The moisture built up between her legs

Gave welcome to the Satanachrist

Like veins, the nest of life was cut

The rainbow never appeareth above the throne

 

Fecal parturition, fecal parturition

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Grand Belial's Key je ostao bez pevaca,posto im je sadasnji pevac Grimnir Wotansvolk umro/poginuo(jos nisam procitao razlog).Takodje on je bio vokalista Arghoslenta.

 

A sto je jos gore,iz istog razloga se bend raspao!!!

 

neeeeeeeeee wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

 

 

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro izlazi oprostajno izdanje,kompilacija Demons Memorium

 

1. Shemhamforash

2. Goat of a Thousand Young

3. Sumerian Fairytale

4. The Seventh Enochian Key

5. In Rapture by the Fenrir Moon

6. Sleeping Princess of the Arges

7. When Darkness Rears Itself a Throne

8. Erubus

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne secam se bas kakvi su prethodni albumi, ali ovaj poslednji Kosherat je nista posebno.....standardni blek metal i nista vise.....a one dve pank obrade su i vise nego debilne....sada ce neko da pomisli da ovo govorim samo zbog Gogzija ali znajte da nije tako :da:

 

vidim da nemas pojma o black metalu.GB'K svakako nije,kao sto ti kazes ,standardni black metal...slusaj malo pazljivije

uostalom to ce ti reci i grave,on ti se razume u sve pravce,svasta se od njega moze nauciti

:mhihi:

 

a chaos 88 je dobar punk bend,sa poganim tekstovima,a obradili su je zato sto pored metala likovi slusaju punk i hard core :rockdevil:

:evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da nemas pojma o black metalu.GB'K svakako nije,kao sto ti kazes ,standardni black metal...slusaj malo pazljivije

uostalom to ce ti reci i grave,on ti se razume u sve pravce,svasta se od njega moze nauciti

:mhihi:

 

 

Decko idi seci drva,zima stize :evotigana:

 

Elem,ajde da se ne zajebavamo mnogo - GBK - sta ti je tu standardno,zivota ti?Ja ne mogu da se setim nijednog benda koji lici na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jebiga onda su meni svi blek metal bendovi isti...ali sta je tu toliko revolucionarno??? neke zajebane solaze? tekstovi? vokal? bubanj u sedmoj brzini? sta ovaj bend nudi sto ostali ne nude? objasnjenje molim ;)

 

Covece,ti slusas 1000000 death grind bendova koji su svi na istu foru,nemoj biti licimur.

 

goxy plati pivo,dogurasmo ti temu na drugu stranu :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa upravo je u tome stvar...ja nikoga ne ubedjujem da su ne znam ni ja koji death/grind bendovi majka svega i svacega ali isto tako ocekujem da me niko ne ubedjuje niusta u ovom slucaju...ali budimo realni ja u ovom bendu ne vidim nista posebno...ko to voli neka voli sta me briga...samo sam rekao svoje misljenje i to je to....ali opet mi nisi odgovorio po cemu se ovaj bend razlikuje od drugih??? nije ni bitno...odoh da slusam tribute to black sabbath (Vital Remains obradise War Pigs :rockdevil: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko to voli neka voli sta me briga...samo sam rekao svoje misljenje i to je to....ali opet mi nisi odgovorio po cemu se ovaj bend razlikuje od drugih??? nije ni bitno...odoh da slusam tribute to black sabbath (Vital Remains obradise War Pigs :rockdevil: )

 

naravno,naravno,nego vidim da goxy postuje,ocekujem da ce ti on dati iscrpan odgovor,pa da ne kvarim :):):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi changed the title to Grand Belial's Key / Arghoslent

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...