Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

Lepo je videti sto si se bacio na staru skolu kultova metala,jebesh ga,toliko ima dobre metal muzike u svetu da mislim da cu za 50 godina na samrtnickom odru biti u fazonu"umirem,a nisam cuo jos novi album benda Treyovog unuka"ili tako nesto icon_biggrin.gif

ma nalete mi kadkad periodi kad slusam samo stare stvari,ali znas dobro da pratim i trenutna desavanja i nove bendove,jebote jesi li nabavio onaj dekapitaor,kakva je ono trashina za nepoverovati

 

nove stvari su mi itekako stravicne

 

pazi i ja sam u tom fazonu da cu jednog dana pricati unucima o "vecnoj slavi i velicini" metal muzike(joj! icon_smile.gif ),znas kako da si jedanput rekao da smo prokleti ovom muzikom

 

headbangers icon_rockdevil.gif till fuckin' death

 

sjebasmo temu za kratko vreme biggrin.gif

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je,a?

moracu da ga nabavim.

icon_da.gif

 

Ja se ponavljam ko pokvarena ploca-95% Burzum, 5% ostalo.. musik20.gif

Ja ti ga najtoplije preporučujem wub.gif

Nije tipičan black metal al je nešto strava...... Baš ne mogu da ga definišem....

 

Nemoj sa,mo Burzum da slušaš. Ima 10000 odličnih bendova. Ja bi riknula da slušam 95% samo 1 bend icon_mrtav.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi verujes, polovina BM bendova mi se zgadila.Necu ni da nabrajam, ubili biste me kad bi rekao koje.Nemam ni volju a ni zelju da ih slusam.

 

Dakle samo nekoliko bendova, i to vec duze vreme sto se tice BM-a.

(Burzum, Borknagar, Emperor, Summoning..i jos samo jurim Otyg i Vintersorg).

 

Ovako ubacim malo Symphony X, Jean Michel Jarre-a, Pink Floyd..koji dark psyhodelic.. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Mene neka muzika nikako ne moze da smori.Recimo Burzum, posebno ambijentali koje slusam dan-noc:pred spavanje, dok citam, spavam. jedem.. icon_biggrin.gif

 

To je nesto vise od obicnog slusanja..inspiracija, razmisljanje, emocije.. icon_smile.gif

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi verujes, polovina BM bendova mi se zgadila.Necu ni da nabrajam, ubili biste me kad bi rekao koje.Nemam ni volju a ni zelju da ih slusam.

Respect! I mene je 50% smorilo. Sad slušam samo par BM bendova al su po meni extra kvalitetni: Emperor, Borgir, Limbonic art, Lord belial, Tartaros, Dark funeral...

To me opušta i uvek mi prija, ovo ostalo je sve manje više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nalete mi kadkad periodi kad slusam samo stare stvari,ali znas dobro da pratim i trenutna desavanja i nove bendove,jebote jesi li nabavio onaj dekapitaor,kakva je ono trashina za nepoverovati

 

nove stvari su mi itekako stravicne

 

pazi i ja sam u tom fazonu da cu jednog dana pricati unucima o "vecnoj slavi i velicini" metal muzike(joj! icon_smile.gif ),znas kako da si jedanput rekao da smo prokleti ovom muzikom

 

headbangers icon_rockdevil.gif till fuckin' death

 

sjebasmo temu za kratko vreme biggrin.gif

Nismo uopste sjebali temu,vidis da i Varg i Natasha isto diskutuju,lepo ljudi razmenjuju misljenja o dobroj mjuzi,bez konflikata. icon_rockdevil.gif

 

Headbangers till FUKKIN DEATH,naravno! icon_rockdevil.gif

 

Slabo sad nabavljam mjuze,ucim,imam jebeni ispit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo uopste sjebali temu,vidis da i Varg i Natasha isto diskutuju,lepo ljudi razmenjuju misljenja o dobroj mjuzi,bez konflikata.

 

Naravno, tako sam i zamislio temu-diskusija o omiljenim grupama, predlozi, bla bla..mozda cak i odvuce spam sa ostalih tema koje su striktno o grupama.

Ma ovo treba da bude vazna tema.. icon_smile.gifmhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par pitanja:

 

Slusa li iko Obsidian Gate?

Nabavih album "The Nightspectral Voyage" i zvuci zanimljivo..simfonicno, par duzih pesmica( 13 i 18 minuta)..

 

I kako karakterisete grupu Einherjer?

 

Imam albume "Dragons of the North" i "Odin ownes ye all" i to nikako nije klasicni black.Neki cudni ritmovi, bubanj stvarno odsviran neklasicno a tekstovi striktno govore o nordijskoj mitologiji.. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam samo dragons of the north i mogu da kazem da je skroz originalan bend. Slazem se za ritmove posebno.

Ako ti se einherjer svideo probaj da nadjes i forefather. Neka slicna tematika je u pitanju, ima i cistih vokala, ali i onih pravih black. Muzika je skroz luda, puna preokreta i totalno je nepredvidivo.

U poslednje vreme slusam jos i diabolical masquerade i dead silent slumber i stvarno bih svima preporucio ta dva projekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ja u zadnje vreme pored Ihsahnovog albuma slušam i Redemption Process od Anorexie Nervose. Jako melodično, baš po mom ukusu musik20.gif

Mada kad uzmem da slušam BM albume uglavnom slušam stare, već provereno dobre albume odličnih bendova tipa Dark Funeral, Immortal, Borgir, Limbonic, Emperor, Mayhem, Lord belial.... Mrzi me da uzimam da preslušavam nove albume i bendove.... Jedino sto me odusevio bend Tartaros (hvala Morgane icon_wink.gif ) pa ga slusam stalno s ovim baja bendovima non stop, mada uzmem tako neki bend (tipa sad Anorexiu N.) pa ga slusam al sve se zavrsava na tome....

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,ako vam je do dobrog Viking/Pagan bma nabavite obavezno bend FALKENBACH,bilo koji album jer svaki je zlato!Moje najtoplije preporuke idu i na MOONSORROW - Verisaaket,najbolji njihov album,pagan sa velikom dozom blacka,neverovatna atmosfera kakva se zaista retko cuje,11/10.Preporucio bih jos za ovo javljanje i prva 2 HADES albuma - Again shall be i Dawn of the Dying Sun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti diskografija EINHERJERa

 

Aurora Borealis Demo, 1994

Leve Vikingånden EP, 1995

Aurora Borealis EP, 1996

Dragons of the North Full-length, 1996

Far, Far North EP, 1997

Odin Owns Ye All Full-length, 1998

Norwegian Native Art Full-length, 2000

2002 Demo Demo, 2002

Blot Full-length, 2003

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigoh na temu taman za Einherjer a icon_mrgreen.gif Jedan mi od omiljenih black bendova...

 

sada su chlanovi u bendu Battered..i izlazi im album ove godine...to mora da se overi

 

edit: E lepo ste me podsetili..sad vidim da ima da se nadje na netu album..samo free slot da ubodem icon_rockdevil.gif

Edited by Vanish To Perfection

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh..sad videh da ni ne postoje vise.

Evo njihovog sajta-LINK

 

A evo sta kazu momci iz Battered:

 

The bands inspiration comes from a wide variety of sources, from Slayer, Kreator, Pantera, and Slipknot, to the more hardcore/punk side of JR Ewing and Refused and everything between. The lyrics are honest and direct, revolving around the everyday struggles, hardships and questions we all face, as well as the urge to overcome them and be all that we can be. Battered is not about depression and defeat, but the drive that makes you rise above it! Battered, bruised, but stronger than ever

 

bogami, velika promena..na moju zalost. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...