Jump to content

Ария (Aria)


Divlji Tigar

Recommended Posts

Super mi je kad tako sve pises na engleskom, a sve su im pesme na ruskom!

Sinoc na Evergrey-u videh jednog lika sa Arijinom majicom... istog trenutka sam ga zamrzeo!

 

Pa sta cu kad mi takav tag(uglavnom), a i na arhivama su uglavnom albumi ispisani na engleskom i...lakse se pamte pesme ovako ;)

 

Eh koliko bih ja majci voleo imati..al chak ni Bugari nemaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, mnogo ti hoces od Bugara. Ja bih uzeo Ahat majicu da sam nasao u Bugarskoj.

 

Pa, sta ako su na archives-u na engleskom, pisi lepo u originalu! Ja inace nijednu pesmu ne znam na engleskom, pa mi je se ovo nekako cudno. Znam prevode samo nekoliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmene uvek dobrodosle :da:

 

Sto se tice ovog "Calm" EPa(Shteel u originalu), naslovnica sa UDOm je polubalada..i nista specijalno iskreno, ima i par obrada(Manowar, White Lion)...no najbolja pesma EPa je "Machine Of Death", nova pesma(if I'm not mistakin'), i jedna od najjacih Aria pesama! Uz "Will And Reason" mozda i najjaca!

"Christening By Fire" je odlichan album, prvi bez Kipelova i ekipe, ali meni najbolji Aria album jos od "Blood For Blood". Berkut je sasvim dobar vokal, nema onaj warmth kakav imam Kipelov, ali su im glasovi dovoljno slicni da bi ga fino zamenio i IMHO jedva i da se primecuje da nema Kipelova. Title track numera je zarazna kao grip, Patriot je fina priest-like numera, "Flag of truce" dobra rokacina, "Your new World" takodje spada u bolje pesme, al anyway, evo konacno jednog albuma, a da skoro uopste nisam pomishljao na Maidene dok sam ih slusao, heh.

I tako..nisam slushao proslogodishnji, niti live albume..doduse jesam jedan bootleg iz 2003e..svirka skoro 2 sata, publika neverovatna, setlista odddlichna! Jedino sto sa prva dva albuma samo jedna pesma - 'Volja i razum'..ova pesma je dusu dala da se svira uzivo. Najbolja Aria pesma :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба да видиш спот који су урадили за песму 'Колизеј'. Један од најбољих метал спотова које сам икада видео, пре свега због одличне приче.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje mi je poredjenje gladijatora i muzicara, kad se spremaju pa uzimaju gitare (maceve) i cinele (stitove). Ovo sa cinelama mi je najjaci trenutak u celom spotu... Da ne pricam za fanove koji su cinili publiku u areni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa razmishljah o tome, i ne mogu zasigurno na to da odgovorim. Ja sam tamo kupovao majce zadnje 4 godine(osim prosle doduse) i nalazio sam na svakakve stvari, ali za Ariu sam tek skoro chuo, te i da sam video majcu tada verovatno sam samo presao pogledom preko nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...