Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Meni ovo sjajno izdanje.

Original RL mi je uvek imao nekako cudnu produkciju, ni sam ne znam sta mi je smetalo... nesto je tiho, instrumenti nisu mogli lepo da dodju do izrazaja iako je materijal vrh takav kakav je. Ovaj remix je bas dao breath of fresh air, prosto neke stvari cujem po prvi put, toliko da mi se cini da su nesto malo i dosnimili. U svakom slucaju novi zivot je dobio album. A ja zaista mrzim remikse, rerecorde i slicne kurce od izgovora za nedostatak kreativnosti.

Live je tek mokrenje po bedi, koliko god su zalutali sa zadnjim javljanjima ovo zvuci stravicno, posebno me back vokali odusevili.

Sve u svemu, cisto nepatvoreno uzivanje, nateralo me da iznova zavolim ovaj fenomenalan album.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni ovo sjajno izdanje.

Original RL mi je uvek imao nekako cudnu produkciju, ni sam ne znam sta mi je smetalo... nesto je tiho, instrumenti nisu mogli lepo da dodju do izrazaja iako je materijal vrh takav kakav je. Ovaj remix je bas dao breath of fresh air, prosto neke stvari cujem po prvi put, toliko da mi se cini da su nesto malo i dosnimili. U svakom slucaju novi zivot je dobio album. A ja zaista mrzim remikse, rerecorde i slicne kurce od izgovora za nedostatak kreativnosti.

Live je tek mokrenje po bedi, koliko god su zalutali sa zadnjim javljanjima ovo zvuci stravicno, posebno me back vokali odusevili.

Sve u svemu, cisto nepatvoreno uzivanje, nateralo me da iznova zavolim ovaj fenomenalan album.

<3

<3

 

Samo bih dodala na Grobijev post da posle ovog remixa, covek moze samo jos vise da zavoli album koji vec voli, posto mi je ovo jedan od omiljenih njihovih :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo skroz drugacije zvuci, toliko detalja je isplivalo na povrsinu sa ovim remiksom, ne mogu da se naviknem, imam neki trip da je nekako izgubio dusu sa ovako cistom produkcijom, moguce da sam navikao na stari, imao je neku atmosferu svoje vrste iako je zvucao skrnavo, verovatno previse kenjam, tesko je mene zadovoljiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus! pesma sa fenomenalnom bas deonicom takodjer... Ako urade remaster ovoga i da prociste bas liniju ovde to je cist eargasm...

 

Bas je ovu stvar stavio i Ceda na fenomenalnu listu 90's prog... Sad cu da izreklamiram coveka, predobra je lista, progeri nece osetiti ta dva sata :da:

http://8tracks.com/masterbetty/90s-prog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je odsvirao najbolji solo ikad (people passing by).

 

iz nekog razloga nikada pustio entropiu, nepravedno sam osudio u svojoj glavi taj album kao neki pocetnicki album, verovatno su se tu trazili sto je verovatno istina ali nisam ga trebao iskljuciti i nikad da ga pustim, uvek sam slusao samo one hour, perfect element i remedy lane... pustim stvar people passing by, jebo mater kakva pesma, placem na poslednja 2 minuta bukvalno

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se najbolje vidi koliko su oni osvjezenje na sceni bili. Zao mi je sto sam ih otkrio tek 2003-4, kakav bi to šok bio za Dream Theater-prog-shaped-mind. :)

Ima trazenja, ali definitvno jedan od najboljih debija koje je neki bend izbacio.

A People Passing By uz The Perfect Element u 10 najboljih metal/rock stvari po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...