Jump to content

Therapy?


darthmoog

Recommended Posts

user posted image

 

Alternative/Metal/Punk/grunge/Noise band iz severne irske.

 

Trojac koji pravi odlicnu muziku.

Nastali 1989.Mesali noise,punk,metal i rock u jedan zanr.Andy Cairns i Fyfe Ewing su pisali sve pesme...Kasnije je Fyfe otisao pa se to sve malo raspalo...Postali poznati 1994 sa fenomenalnim albumom Troublegum koji je jebena pervezija.Sledeci album sa kojim su trebali da se probiju u mainstream je ispao los...imali jos par izdanja...Skoro izdali album samo prosao ne zapazeno...mada i nije nesto...poznati su po tome sto naprave par odlicnih a par ocajnih albuma...poslednji odlican je ovaj iz 2004

 

Members          Andy Cairns

                        Michael McKeegan

                        Neil Cooper

 

Past members  Fyfe Ewing

                        Martin McCarrick

                        Graham Hopkins

 

    * Babyteeth (1991)

    * Pleasure Death (1992)

    * Nurse (1992)

    * Troublegum (1994)

    * Infernal Love (1995)

    * Semi-Detached (1998)

    * Suicide Pact - You First (1999)

    * So Much For the Ten Year Plan-A Retrospective 1990-2000 (2000)

    * Shameless (2001)

    * High Anxiety (2003)

    * Never Apologise Never Explain (2004)

    * One Cure Fits All (2006)

 

evo vam i par videa koji ce raditi i na 56k

 

 

Ucinite mi uslugu pa bar pogledajte spotove da vidite kvalitet grupe...satima sam linkovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Bend Therapy? zavrsio njihov prvu internet svirku.

 

IPB Image

 

19.Septembra 2006 godine irski alternative rock bend Therapy? odlucio je da postavi listu vecine njihovih pesama na kojoj ce fanovi benda glasati za tri pesme koje ce uci na web svirku koja ce se kasnije prodavati u MP3 (audio) i WMV (video) formatu.Ceo proces ce po clanovima benda biti ponavljan samo kroz druge tematike (cak se prognozira da ce biti i online biranje liriki za sledeci album).Koncert je renderovan u crno beloj tehnologiji i kosta 13.49 funti.I audio i video zapis idu u istom paketu iako se mogu kupiti odvojeno po drugim cenama.Album se moze samo skinuti...a ko skine ceo paket dobije i cover potpisan od svih clanova benda koji ce biti poslat postom.Ipak sami morate da narezete cd posto je ovo samo cover.Ja glasao sve tri pesme koja sam izabrao su prosle...mada sam i dalje prilicno nezadovoljan sa izborom nekih,mada kupio bih ovaj album samo da cujem novu verziju teethgrindera.Lista pesama koje se pojavljuju na ovom albumu su:

 

Screamager

A Moment Of Clarity

Straight Life

Knives

Teethgrinder

Lonely, Cryin’, Only

Die Laughing

Nowhere

Dancin’ With Manson

Evil Elvis

If It Kills Me

Suing God

 

vise informacija mozete naci u izvoru...

 

Izvor: Therapyquestionmark

 

samo me zanima jedna cinjenica...da li ovde niko nije nikada slusao therapy? koji je ubedljivo jedan od najboljih alternative rock sastava svih vremena (ujedno i najpotcenjenijih)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро сад, не могу рећи да сам их слушао али сам их доста гледао јер, у време док сам посматрао МТВ, је њих било баш доста по рок и метал емисијама, чак је и на Хедбенгерс Болу Терапи знао да се врти и пречесто за мој укус јер сам сматрао да им није место у (јединој) емисији посвећеној металу.

Нисам ни знао да још увек раде, да будем искрен.

У праву си за то да су, баш онда кад је требало да издају неки јебачки албум, они издали неко млако срање које није било ни принети ономе року са Траблгама ...

Људи, у овом мору музике, не праштају такве киксеве - кад очекују најбоље да добију неки крш.

И памте те ствари.

Зато је Терапи пао у заборав.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro nije infernal toliki krs....a ponovoviti uspeh troubleguma je jednako nemogucem...drugo infernal je los samo zbog cinjenice da ne sadrzi 14 potencijalnih hitova kao trouble...sta vise sadrzi samo jedan...ali kao sto rekoh to nije toliko los album...ostaje najgori Suicide Pact - You First koji je tesko govno...Mada meni se svidjaju poslednja dva albuma koja su vrh...pogotovo pretposlendji...nabavi pretposlednji svidece ti se sigurno posto je bas sav metalan...

 

mada jesi upravu kod cinjenice da im je bilo kakav komercijalan uspeh zasrao infernal love.

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па оно, није мени ни битно ни неопходно да нешто буде метал или како кажеш "метално" да би ме заинтересовало, не.

У последње време, кад ми неко каже - "е, ово је добар метал, пробај" тек тад ми се то не слуша, метала ми преко главе, бре!

:lol:

Мада, добро што си ме подсетио на Траблгам, могао бих да га спржим ...

:da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад слушам Траблгам и стварно је ОК.

Без зезања, коме је до чврстог, здравог и искреног рока - нека набави ово, нема теорије да ће оманути.

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu ih poredili sa nirvanom, vec su svoj vrhunac imali kad je imao i sam grunge pa su ih strpali u isti kos... a jesu bili popularni tad... secam se da su stalno vrteli na teveu i da je jedna od prvih alternative mtv kompilacija koju sam nabavio bila neka gde se nalazila pesma diane... sve vreme sam mislio da je neka stamparska greska... pesma je ok, ali mi to nekako nisu bili oni...

 

troublegum upravo slusam posle koznakoliko vremena... zaista je to onaj zvuk koji nosi tu "dusu" 90ih... mnoooooogo dobro.... preporuka za svakoga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dalje slusam troublegum... ne mogu da se nadivim :)

 

ma diane je super stvar... ne mogu da zamislim kako zvuci kad je live zbog onog violoncela (ustvari mogu da zamislim posto slusam na youtube-u Therapy? - Diane - live Florence 2003)

 

a inace sam malopre odgledao spot za tu pesmu... spot je bas sick, ali mi je onaj lik sa brkovima (pevac) toliko smesan da mi je spot izgubio poentu... najjeziviji deo je ono kad on lezi go na kraju... uhfff....

 

a ta poredjenja sa nirvanom su tad bila normalna pojava... bukvalno svaki bend koji je svirao malo cvrsci pop/rok u to vreme se poredio sa nirvanom (green day, offspring, cranberries, rem itd.)

ja (a verujem i bilo ko drugi) ne mogu da nadjem sad nikakvu slicnost...

Edited by scum

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pazi znam ja jednog lika koji radi organizaciju i stalno me pita da li ima neki bend koji bi ja voleo da vidim...ali da se isplati za organizaciju...pitacu ga za therapy? (ako je uopste cuo za grupu :)) pa cu da vidim sta ce reci...ovo je stvarno steta propustiti...bili su i u makedoniji prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izgleda da nam se sreca napokon osmehnula...

 

Tuesday, Apr 10th WUK - Vienna, Austria

Thursday, Apr 12th Orpheum - Graz, Austria

Friday, Apr 13th Orto - Ljubliana, Slovenia

Saturday, Apr 14th Boogaloo - Zagreb, Croatia

Sunday, Apr 15th SKC - Belgrade, Serbia

Tuesday, Apr 17th La Motoare - Bucharest, Romania

Thursday, Apr 19th KPI - Kiev, Ukraine

Tour Diaries

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni definitivno...kanibali,suckersi,svi heavy i thrash bendovi zajedno sa celim road fest-om manje ocekujem nego ovaj koncert....

 

Samo nigde josh nisam nashao informacije sa domacih sajtova...ako neko nadje neshto neka postavi...ja slao sms-ove svim organizatorima koje znam da se ogrebem za backstage...samo ako oni organizuju ovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...