Jump to content

Exciter


lemmy sixx

Recommended Posts

  • 5 months later...

E ovako,

novi album izlazi 02.02.2004 na isti dan kad i Exodus, to se mora u isti dan i nabaviti.

Album se zove New Testament, bice na LP formatu he he biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Izdaju za Nuclear Blast.

Pjevach je i dalje Jacques Belanger koji je u zadnje tri godine sigurno 5-6 puta napushtao i vracao se u bend.Imaju i novog basistu,zaboravio sam ime,muka mi da trazim. Pa ochekujem rokachinu shta drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, i Den Biler, bivši pevač i bubnjar benda, je napravio sopstveni bend koji izvodi i stare pesme od Excitera. Bend se zove Beehler, a adersa sajta je www.beehler.net. Sa njim je i stari basista benda i uskoro bi trebalo da snime prvi album. Imaju jedan demo sa prerađenim starim pesmama Excitera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Ne samo da su jedan od najboljih thrash bendova, verovatno i prvi thrash metl bend. Objavili su album još 1982. dok su ostali još jurili za ugovorima.

Pa dobro prvi album jeste iz '83 ali nije thrash , pre bi se moglo reci da su Thrash Metal zapravo pokrenuli Metallica i Slayer , koji su svoje prvence objavili bas u to vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зависи како гледаш на ствари. Како ја видим, они су пре ова два свирали мало жешћу музику, коју су после осталчи дигли на мало виши ниво. И албум је издат 1982, не 1983.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj bend sam poceo slusati skoro i veoma je zanimljivo kako sam dosao do njega biggrin.gif .svratih jednog jutra na berzu kod SKC i potapsa me odjednom neki matori po ramenu i upita me:"Mali,'oces da uzmes ovaj cd(Violence and force)?.Stari thrash,nesto tipa Testament"Ja pogledah omot,i mislim se u sebi*ovaj matori hoce nesto da mi uvali* ali kad sam cuo cenu (60din.) uzeo sam bez razmisljanja biggrin.gif

I zaista se nisam razocarao,dobro je cepanje,"sirova" produkcija,onaj pevac ima dobar scream i nije mi naporan za slusanje kao recimo Kreator,jedino bi bubanj(bar na ovom albumu) trebao da bude malo zesci. icon_rockdevil.gif

Moram nabaviti i ostale albume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vidis da se matori razumije u mjuzu, prosvijetlio te je i pokazao pravi put ka kvalitetu,da ti je nesto uvalio bio bi Nu Metal za 200din laugh.gif

 

 

Exciter je trebao izdati novi LP 02.02 pa je pomjereno za April a onda 14.06

 

Mrzim ovo pomjeranje termina mad.gif

Edited by dr.lecter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зависи како гледаш на ствари. Како ја видим, они су пре ова два свирали мало жешћу музику, коју су после осталчи дигли на мало виши ниво. И албум је издат 1982, не 1983.

Released in 1983 by Shrapnel Records.

Produced by John Belrose

 

Stani malo,Beehler je i pevao i svirao bubnjeve na prvih sest albuma ?! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vidis da se matori razumije u mjuzu, prosvijetlio te je i pokazao pravi put ka kvalitetu,da ti je nesto uvalio bio bi Nu Metal za 200din laugh.gif

 

 

Exciter je trebao izdati novi LP 02.02 pa je pomjereno za April a onda 14.06

 

Mrzim ovo pomjeranje termina mad.gif

Privuklo me je kad je spomenuo Testament,Testament mi je jedan od omiljenih thrash bendova pa sam se zato i "popalio" icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

ja kolko sam skapirao nije novi album, vec samo stare stvari ponovo snimljene sa novom postavom "New Testament" se zove.

 

Ja sam inache nabavio "Violence And Force", i mnogo mi se jebeno svideo...thrash sa malo heavy, dobar scream vokal, milina!

Kakav je HM Maniac..njega planiram sledeceg da dobavim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, не баш, али то је био тек зачетак треш звука који је мало касније добио своје препознатљиве обрисе. у суштини, коме се свиђају "Violence And Force" и "Unveiling The Wicked", нема шансе да неће волети и "Heavy Metal Maniac".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kolko sam skapirao nije novi album, vec samo stare stvari ponovo snimljene sa novom postavom "New Testament" se zove.

Значи о томе се ради. Ја нисам то био укапирао. само сам на сајту видео слику и помислио да је то то. Вала, могли су после онолике паузе од задњег албума објавити неке нове песме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mjesec dana prije nego sto je izasao tek su na Nuclear Blast sajtu napisali da ce biti obrade, pa su pomjerili za juni a ja u junu odem kuci i popusim vinil koji je bio u 500 primeraka stampan,rasprodato za 3-4 nedelje mad.gifmad.gif

Ko kaze da nema Thrash fanova.

A ovo za nove pjesme,pa mogli su posle 5 godina i dupli LP izdati,zasluzili smo icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, исто је могао и Тестамент да уради, па није. Ако је Чак био болестан, бар је Питерсон био жив и здрав и могао је писати песме и до сада бисмо добили троструки албум.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А какве директне везе Беланжер има са судбином бенда? Џон Ричи је шеф! Он је и реоформио бенд и у овој постави је једини оригинални члан.

Остатак старе поставе, укључујући Билера и оног басисту, сад ради под именом Beehler. Урадили су један демо на коме су прерадили неке старе Exciter песме, али нажалост нису то слали људима, па нисам успео да добијем. Требали би ускоро да раде и нови материјал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...