Jump to content

Opšta tema o računarima

• Please log in to reply
4856 replies to this topic

#4841 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 08:19

Ako ne planira da igra AAA igre iz 2017. i novije, nema razloga da daje tolike pare. Bolje potraži neku RX 560 ili GTX 1050, šta je jefinije, odigraj sve što valja, pa za 2-3 godine opet tako nešto.

Ako baš hoćeš nešto jače, idi u AUT/DE i kupi RX 570/580. Koštaće te sa prevozom ko taj GTX ovde, al bar ćeš videti Beč ili Hanover

Ako misliš na RTX kao smenu generacija to nas ne dotiče jer se radi o segmentu 400+ €. U nižem i srednjem (€100-200) nema toliko prstora za divljanje.
AND 99% OF WHAT PASSES FOR ROCK 'N' ROLL THESE DAYS... SILENCE IS MORE COMPELLING
Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

#4842 bradilko

bradilko

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 1859 posts

Posted 02 novembar 2018 - 10:42

ne bih ni najgorem neprijatelju preporučio rx560 ili gtx1050. MAKAR, 1050ti, kao poslednja opcija, koji može da gura aktuelne igre na med/high u relativno stabilnih 30fps-a na 1080p.

i ovo ti je lupetanje sa aut/de. osim ako može do beča za 40tak evra i da ne pregladni...

sve u svemu, ako hoćeš da se igraš na nekom 720p CRT-u, da ok su ovi predlozi.

#4843 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 10:56

Ako ne igra aktuelne igre, onda nema razloga da daje pare. To i rekoh već. Njemu je Witcher 2 glavna briga, a sa ovima gore bi i W3 mogao da igra u 1080p sa osrednjim kvalitetom

Sreća pa ima gomila dobrih igara da se odigra i uživa u njima, a da ne traže najnovije grafike od 250€
AND 99% OF WHAT PASSES FOR ROCK 'N' ROLL THESE DAYS... SILENCE IS MORE COMPELLING
Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

#4844 bradilko

bradilko

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 1859 posts

Posted 02 novembar 2018 - 11:06

nisam video veću ludost od kupovine grafičke kartice da bi se igrale igre 5 i više godina stare :D

ja sam ga razumeo da je dao w2 kao primer koliko mu je slaba trenutna grafička.

#4845 VoivodBG

VoivodBG

Ugostitelj of yumetal

• anonimous member
  • 14849 posts

Posted 02 novembar 2018 - 11:14

Kao što sam već rekao ne daje mi se toliko novca, 500 evra je previše. Već vidim u šta bih mogao te pare da uložim, a da nije gejming, nešto u vezi kuće, kakvo dobro putovanje. :da:

Bradilko, jeste uzeo sam Witcher 2 kao reper, mada ja nešto ne jurim da igram najnovije igre zato sam i pitao za nekakvu srednju grafičku koja bi njega mogla i eventualno posle treći deo da profura a da ne bude štucanja.

DMD je imao dobar predlog gore do 250 eura, eventualno 300. Mada je problem što takve grafičke sada cene mnogo više...

#4846 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 11:34

Ne razumem ni ja davanja 300+ € na grafičku i 50-60€ za preorder/day1 kupovinu bagovitih igara za koje će kasnije izaći 10 DLC-ova, ispravki, pečeva, game ready drajvera i sl.

Sačekam godinu, dve, tri da se to sve ispegla, da padne cena i onda igram sa svojom grafikom od 100-120 € koju menjam na 2-3 godine.

I kakve veze ima koliko je igra stara? Najbolje igre koje sam igrao u poslednjih 5 godina su starije od 5 godina, a najnoviji AAA naslov koji sam odigrao i kupio prvog dana je RotTR. Iako mi se svidela igra, zbog takve politike velikih nikada više neću kupiti AAA naslov u prvoj godini izlaska. Ali mi nije žao da platim igru kao što je Shadow tactics 40€ prvog dana, jer je to primer kako se pravi i pušta u prodaju dobra igra (besplatni demo, bez većih bagova, sve PC platforme, optimizovana od početka). Tako da jedino što me može naterati da kupim novu grafiku jeste Desperados 3, iako mi se igraju posednji Deus Ex, Sniper Elite, Hitman... koje moja trenutna grafika ne može da pogura kako bih hteo

A male su šanse da će Desperados 3 biti zahtevniji od ST-a. Tako da čekam narednu generaciju iz tog ranga (RX660/GTX2050)

Edited by Dead Man Drinking, 02 novembar 2018 - 11:35.

Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

#4847 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 15919 posts

Posted 02 novembar 2018 - 11:39

Jeba vam nanu Ethereum, nema grafička bez 500 evra :haha:
If it itches, play it.

https://rateyourmusic.com/~DemonSeed

#4848 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 11:58

Prošlo je to. Bar u EU su se cene vratile na nivo pre rudarskog ludila, pa i malo niže
Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

#4849 Phallusifer

Phallusifer

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 597 posts

Posted 02 novembar 2018 - 12:57

Ili da se ipak uzme nesto polovno sa oglasa, valjda nisu sve rudarile, mozda na primer otprilike 'vako nesto recimo

https://www.kupujemp...66577-oglas.htm
https://www.kupujemp...81315-oglas.htm
Cloud Constructor

#4850 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 13:06

Prvi je preprodavac, drugi je rudar. Samo ako znaš čoveka ili ako je u garanciji, si koliko toliko siguran
Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

#4851 Underkuruz

Underkuruz

Куруз Кардашијан оф метал

• iskreni članovi
  • 37032 posts

Posted 02 novembar 2018 - 13:09

kako znaš?

generalno mi mu 960 bila skroz dobra karta uz taj i5, sve bi mogao da igra bez problema u odličnom kvalitetu, ako ga ne zanima baš da juri 4k, maksimalna podešavanja itd
last.fm

opasnice spusti loptu
i zaigraj na dobrotu

#4852 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 13:20

Prvi ima 1000+ ocena i u svakom trenutku hrpu raznog hardvera. Drugi je isprodavao gomilu rudarskih karti i neke mining ploče

Nova 1050 Ti je nešto skuplja a podjednako dobra, ako ne i bolja. Rx 560/gtx 1050 su malo sporije ali nove koštaju toliko. Tako da nijedno od toga nije isplativa kupovina. Da je ~80€ pa i da rizikuješ
Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

#4853 Underkuruz

Underkuruz

• iskreni članovi
  • 37032 posts

Posted 02 novembar 2018 - 13:28

ma okej, ne kažem ništa za cene, nisam pratio otkako sam sebi uzeo (a ni tad nisam pratio i znao za mađarske šeme, pa se zaleteh za gtx-950 kao magarac)
last.fm

opasnice spusti loptu
i zaigraj na dobrotu

#4854 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 13:48

Što? Ona je imala skroz dobar odnos cena/performanse koliko se sećam
Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

#4855 Underkuruz

Underkuruz

• iskreni članovi
  • 37032 posts

Posted 02 novembar 2018 - 13:56

ma da, na njoj sam odigrao Wolfenstein: The New Colossus, Gears of War 4, Doom, Arkham Knight, etc novi PES i FIFA šibaju na maksimalnim podešavanjima, ali je za te pare bolja karta mogla da se kupi od preprodavaca robe iz Mađarske

Edited by Underkuruz, 02 novembar 2018 - 13:56.

last.fm

opasnice spusti loptu
i zaigraj na dobrotu

#4856 aRmatuRa

aRmatuRa

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 611 posts

Posted 02 novembar 2018 - 13:56

Kontam da je za iste pare mogao uzeti 960 kod Madjara.
You found the kind you knew would only kill you
So you surrounded yourself with them

#4857 Dead Man Drinking

Dead Man Drinking

Tankard of Metal

• iskreni članovi
  • 2885 posts

Posted 02 novembar 2018 - 15:04

To jeste, ko hoće preko tih kanala
Ne dam inat u inat!
Im Westen nichts Neues

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )