Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

Hm...ochemu li se ovde talk-uje...al ja cu o zhicama...

 

Koristim Elixir desetke, zato shto su to najbolje zhice koje mogu da se nadju...ne korodiraju, duplo duzhe traju, i isplati se. Pre njih sam koristio Blue Steel 10-ke i morao sam chesto da ih menjam...

Predlog - uzmite ADAMAS zhice, preterano zvuche na nizhim shtimovima, i u klinu.

 

BTW pocheo sam da pishem gitarski blog, na kome cu nedeljno postovati do jaja delove iz meni omiljenih pesama. Uglavnom power i prog.

Juche sam napravio prvi veliki post sa jako puno objashnjenja saveta i koznachega - prvi deo Sea Of Lies od symphony X-a...

Evo link:

http://blog.360.yahoo.com/blog-Hki5lVMrcqr...--?cq=1&p=4

Share this post


Link to post
Share on other sites

imash u NS, ja mislim da ima i u noti, mitrosu...ja sam kupio u MIX music-u, a mislim da sam nashao i u artistu...Trebalo bi da ih ima svugde...moj ludi cimer je kupio elixir 11-ce za akustaru i pukao je 1600...al brate kakav zvuk...josh ibanez akustara//AAA

10-ke za el. koshtaju oko 1400...nem pojma jesu li menjali cenu.

 

Ja nigde ne mogu da nadjem proklete pritiskache za top-lock...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja brate imam isto problema sa tim srafovima za top lock(ako si pod tim mislio na pritiskace ako ne onda imam problem sa srafovima)

U koju god prodavnicu da udjem i trazim srafove za top lock samo me odgledaju ko heroin da im trazim i kazu...nemamo,nestalo,ne znamo kad dobijamo

Sveto trojstvo glupih 'ne' odgovora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja brate imam isto problema sa tim srafovima za top lock(ako si pod tim mislio na pritiskace ako ne onda imam problem sa srafovima)

U koju god prodavnicu da udjem i trazim srafove za top lock samo me odgledaju ko heroin da im trazim i kazu...nemamo,nestalo,ne znamo kad dobijamo

Sveto trojstvo glupih 'ne' odgovora :)

 

Pazi ovako...na top loku imash shrafove (tehnichki, to su pre zavrtnji, valjda)i pritiskache...shrafoovima pritezhesh pritiskache na zhice :D...e ja imam frku s pritiskachima, jako koristim tremolo i zhice su mi lepo napravile urez, zbog jebene crne farbe na hardware-u...tako da mi sad ko da nema top loka...I ja se srecem prvo sa zbunjenim pogledima, a ako radi jedna zhena u jednoj odredjenoj prodavnici u NS ondai sa heroinskim...prvom prilikom kupujem 10 komada...

Evo da vidish dzitru...

 

http://i52.photobucket.com/albums/g18/zile...ic/MyGuitar.jpg

 

E, pa zhelm nam srecu s nalazhenjem shrafova i pritiskacha....:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ zile_kondic

 

Šta je to? Ibanez RG 470? Liči, samo nisu ti magneti. To ima Lo-TRS II ako se ne varam...

 

Sad sam bio u subotu u Budimpešti, i pokazivao mi drugar koji poseduje (između ostalog) ESP Horizon gitaru, kako mu se na gorepomenutoj gitari isto to desilo, a to je džitra od skoro dva soma jura. Dakle moguće i da je do načina svirke.

Welcome to the club...

 

Da si javio pre nedelju dana, uzeo bih ti ja tamo preko.

Inače, to go'no, taj mali komadić metalnog otpatka u mađarskoj košta 1000 forinti, iliti nešto manje od 4 evra. Komad, a ne komplet. Dakle za ceo floyd oko 22 evra. :mad:

 

Sad sam se setio jedne priče vezane za cenu tih sitnica, kad sam jednom odneo Kramera kod svog standardnog majstora, koji mi radi sve gitare već godinama, da ga malo sredi.

Bass je radio okej, nije bilo nikakvih većih kvarova, ali je bio već malo rasviran, neki delovi su bili zreli za promenu, i hteo sam i straplock da stavim, i tako, malo da je upristojim. Koštalo me nešto više od 100 evra. I kad sam sve sračunao, dobro sam i prošao...

...majkumu...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ zile_kondic

 

Šta je to? Ibanez RG 470? Liči, samo nisu ti magneti. To ima Lo-TRS II ako se ne varam...

 

Sad sam bio u subotu u Budimpešti, i pokazivao mi drugar koji poseduje (između ostalog) ESP Horizon gitaru, kako mu se na gorepomenutoj gitari isto to desilo, a to je džitra od skoro dva soma jura. Dakle moguće i da je do načina svirke.

Welcome to the club...

 

Da si javio pre nedelju dana, uzeo bih ti ja tamo preko.

Inače, to go'no, taj mali komadić metalnog otpatka u mađarskoj košta 1000 forinti, iliti nešto manje od 4 evra. Komad, a ne komplet. Dakle za ceo floyd oko 22 evra. :mad:

 

Sad sam se setio jedne priče vezane za cenu tih sitnica, kad sam jednom odneo Kramera kod svog standardnog majstora, koji mi radi sve gitare već godinama, da ga malo sredi.

Bass je radio okej, nije bilo nikakvih većih kvarova, ali je bio već malo rasviran, neki delovi su bili zreli za promenu, i hteo sam i straplock da stavim, i tako, malo da je upristojim. Koštalo me nešto više od 100 evra. I kad sam sve sračunao, dobro sam i prošao...

...majkumu...

 

:pivopije:

 

To je RG 370, i ne varash se :D ...

 

Pretpostavljam da sam preterivao s tremolom...obozhavam to chudo, a josh sam Steve Vai fan...

Oko malog govanceta...to je u noti koshtalo 120 din, al nikad debili da naruche...moracu otici tamo i dati im pare unapred...kako ce onda brzo naruchiti...Ne seri da je toliko skupo u madzarskoj???

 

Ja moram moju ljubav da nosim kod Rashe, da vidi zashto mi 12.prag na G zhici odzvanja kad spustim zhice na normalnu odvojenost...morao sam da podignem zhice, da mi ne bi odzvanjao taj jedan jebeni prag...a i treba jedan potenciometar da mi se sredi, ja necu da se petljam, ne znam nishta o tehnichkom delu...sem rastavljanja i sastavjanja...moram da nadjem nekoga ko to mozhe da mi sredi, nemam ja para za previshe servisa...

 

Ajd pa chitamo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja moram moju ljubav da nosim kod Rashe, da vidi zashto mi 12.prag na G zhici odzvanja kad spustim zhice na normalnu odvojenost...morao sam da podignem zhice, da mi ne bi odzvanjao taj jedan jebeni prag...a i treba jedan potenciometar da mi se sredi, ja necu da se petljam, ne znam nishta o tehnichkom delu...sem rastavljanja i sastavjanja...moram da nadjem nekoga ko to mozhe da mi sredi, nemam ja para za previshe servisa...

 

Ako ti zvoni na 12-om pragu, logično, nešto nije u redu sa 13-im, na primer ako je gitara starija, lizao se 12. i 14. prag, jer ga češće sviraš a 13 ne, ili je možda u startu postojao problem jer je prag malo štrćao pa je lizanjem pragova došlo do izražaja. To se sredi za sitne pare. A i podigni malo žice, vežbaj ruku, bolji bude ton! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Herr Zile, jel si na ovo mislio?

 

Herr Friedman - E bash na to jebeno sranjeizlizanokojenemogunigdedanadjemijebemmamuonomekomijedrpiospace!

 

JEL IMASH VISHKA??? BILO KO!!!

 

Slika mojih pritiskacha bila bi ista samo sa dubokim brazdama...:D

 

Ako ti zvoni na 12-om pragu, logično, nešto nije u redu sa 13-im, na primer ako je gitara starija, lizao se 12. i 14. prag, jer ga češće sviraš a 13 ne, ili je možda u startu postojao problem jer je prag malo štrćao pa je lizanjem pragova došlo do izražaja. To se sredi za sitne pare. A i podigni malo žice, vežbaj ruku, bolji bude ton! icon_biggrin.gif

 

A i to shto kazhesh...dobro je za vezhbanje ruke, bash sam osetio promenu, i ton je chistiji, pogotovo kod arpedja...

:pivopije: sa sve sokom od djumbira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, ja sam pogrešno razumeo, ja sam mislio na pritiskače u samom floydu, dakle na sitan metalni deo označen strelicon na slici.

 

IPB Image

 

 

Sorry... :bigblue:

 

@ zile_kondic

 

Što ne pitaš i Dedu? On je uvek pun tih govnarija za gitare, ima milion rastavljenih po kući. Ima Raša njegov broj, a mogu ti ga i ja poslati na pp.

A verovatno i znaš čoveka.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo!

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

Edit:

 

A zar sedlo nije taj deo kobilice preko kojeg prelazi žica, i čega ima uglavnom šest? Kapiraš šta hoću da kažem? I Les Paul gitare imaju "sedlo"... ...valjda...

E a ono govno je praktično metalna kockica dimenzija 3x3xnešto milimetara... i ona je deo veće celine koja se zove "sedlo", što je onda opet deo veće celine koja se zove "kobilica"... ...ili nije?

 

Please ispravi me, jer zaista nemam pojma.

 

Hvala. :D

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam viska...tacnije ta 3 sto sam slikao su zapravo visak, da ne kazem rezerva :) ...nije mi samo jasno kako to uopste fizicki moze da se sjebe...nisu ti valjda dali plasticne? :)

 

Kako mogu da se sjebu??? Hehehehe// sviraj the attitude song od Steve Vai-ja ili Bad Horie od istog autora i saznacesh odgovor :D

Jednostavno, gitara ima dve godine, a ja jako puno koristim tremolo, verovatno , iako je Ibanez RG370, ima losha "sedla"(stvarno nisam znao kako se to zove), jer mi je crn hardver, pa mozda i zbog hVarbe...

 

Ako su ti stvarno rezervna, rezervishi ih za mene, pa ako si iz BG, mislim da cu dolaziti uskoro, pa mozhemo da se chujemo, to mi stvarno treba...ako ne uspem da se snadjem u NS, nadam se da cu uspeti.

 

Što ne pitaš i Dedu? On je uvek pun tih govnarija za gitare, ima milion rastavljenih po kući. Ima Raša njegov broj, a mogu ti ga i ja poslati na pp.

A verovatno i znaš čoveka.

 

Ko je Deda?...slabo znam prave muzichare u NS, poshto sam podstanar ovde...Ajd molim te raspitaj se, pa mi javi na pp, ili mi daj chovekov/momkov broj pa cu ga nekako kontaktirati...nemam krede vec dugo :D

 

E hvala na informacijama, pomogao si mi, a bogme i Marty F.//

 

P.S. Malo ga spamujemo al nema veze, ova tema ima direktnu vezu sa zhicama//

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo!

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

Edit:

 

A zar sedlo nije taj deo kobilice preko kojeg prelazi žica, i čega ima uglavnom šest? Kapiraš šta hoću da kažem? I Les Paul gitare imaju "sedlo"... ...valjda...

E a ono govno je praktično metalna kockica dimenzija 3x3xnešto milimetara...i ona je deo veće celine koja se zove "sedlo", što je onda opet deo veće celine koja se zove "kobilica"... ...ili nije?

 

Please ispravi me, jer zaista nemam pojma.

 

Hvala. :D

 

To je to, nisam video gde tacno pokazuje strelica...istripovao me je Herr Zile...ja sam taj koji ga je pogresno razumeo...ono sto sam ja okacio je slika pritistkaca na top locku...a ne te male kockice koje njemu trebaju...stvarno sam debil :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti zvoni na 12-om pragu, logično, nešto nije u redu sa 13-im, na primer ako je gitara starija, lizao se 12. i 14. prag, jer ga češće sviraš a 13 ne, ili je možda u startu postojao problem jer je prag malo štrćao pa je lizanjem pragova došlo do izražaja. To se sredi za sitne pare. A i podigni malo žice, vežbaj ruku, bolji bude ton! :bigblue:

 

A i to shto kazhesh...dobro je za vezhbanje ruke, bash sam osetio promenu, i ton je chistiji, pogotovo kod arpedja...

:pivopije: sa sve sokom od djumbira...

 

 

E..e.. i BMW-u kad skines jedan tocak, ide mnogo bolje! :mhihi::rockdevil::udri:

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Жице... Људи! :) Oно, лик у Марићевом сервису (пљујте ме на ПП :)) ми је ставио Rottosound жице на SG, и добре су, раде пос'о, али чика Ernie је ствааааарно ћале. (НИКЛ ДО СМРТИ!!! :) :) :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...