Jump to content

Exhorder


darthmoog

Recommended Posts

Exhorder je najverovatije prvi groove band koji je svirao ono sto ce pantera "maznuti" par godina kasnije...njihov album the law zvuci kao preslikani radovi pantere posle cowboysa...iako su clanovi pantere gomilu putu poricali da su uzeli zvuk vec da je njihov i da su oni bili prvi...exhorder je imao demo iz 1986 gde je pantera jos uvek bila hair bend..oba albuma su jebanje keve...the law je samo bolji :D

1990 - Slaughter in Vatican

1992 - The Law

 

Svi koji nemaju ovo trk na p2p i neka nabave...

 

Znam da ima iskusnih thrashera koji su stvarno slusali ovaj bend pa prokomentarisite nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvod iz intervjua sa pevacem Kajlom Tomasom.

 

Would you say that at point Exhorder turned into a groovy direction? After the release of “The Law” many American metal bands started copying your sound, one of the most famous from them was Pantera.

We were always putting that groove down since 1986. Just listen to ‘Legions Of Death’ or ‘Desecrator’. Fuck, listen to them all. We were grooving like James Brown doing a soft shoe with Satan himself. Sexy metal that punches you in the nuts.

 

Your singing was also similar to Phil Anselmo. Have you had an effect on him or was it the other way round?

If I had a dollar for every time I hear this, I'd be as rich as him. He still to this day, from what I hear makes everyone that comes to his house, listen to the “Slaughter…” demo. I think he's a hell of a singer and a damn good frontman. He's been in the front row for Exhorder, and I've been in the front row for Pantera. Period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exhorder je najverovatije prvi groove band koji je svirao ono sto ce pantera "maznuti" par godina kasnije...njihov album the law zvuci kao preslikani radovi pantere posle cowboysa...iako su clanovi pantere gomilu putu poricali da su uzeli zvuk vec da je njihov i da su oni bili prvi...exhorder je imao demo iz 1986 gde je pantera jos uvek bila hair bend..oba albuma su jebanje keve...the law je samo bolji :D

1990 - Slaughter in Vatican

1992 - The Law

 

Svi koji nemaju ovo trk na p2p i neka nabave...

 

Znam da ima iskusnih thrashera koji su stvarno slusali ovaj bend pa prokomentarisite nesto...

 

 

Ja sam pokrenuo ovu temu pre par meseci, pa kad sam video da svi već znaju istinu, smorilo me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jos tad napisao da sam pre nekoliko godina trazeci sajtove vezane za ovaj bend, naleteo na sajt 'Panterible', gde je neki lik napravio anti Pantera sajt, a pro Exhorder, uz celu pricu. Najvise ih je bio isprozivao zbog glam oblacenja i uzasne muzike pre nego sto su otkrili exhordert. naravno, sa konstatacijom veznom za muziku nikako ne mogu da se slozim, jer ponavljam 'Power Metal' je moj omiljeni album Pantere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bend sa samo dva albuma napravili revoluciju u Thrash Metalu ali finansijski ostali kratkih rukava.

I pored muzike su tipovi bilii strasno agresivni i par puta su dolazili u sukob sa zakonom.Znam da je njihov basista dobio batine i da je neko od gitarista gitarista bio u mardelju zbog toga.

Sto se tice kradje zvuka legenda kaze ovako...posle jedne tuchnjave izmedju pjevaca i gitariste Kyle Thomas napusta bend na kratko i u medjuvremenu dolazi Anselmo koji je napustio Panteru posle Power Matel albuma koji se nije bog zna kako prodao tada i proba s njima par mjeseci da bi i on dobio po nosu pa odlazi.Vraca se u Panteru i mjenjaju imidz i muziku iz korijena.Prave kauboje ´91 mlate pare

Exhorder izbacuju ´90 Slaughter sa Kyle koji se vratio u bend i dalje je istorija.

Posle toga je Pantera dobijala prijetnje od ovih razbijaca a Anselmo nikad nije IMAOMUDA DA SE SRETNE SA CHLANOVIMA EXHORDERA.To je ta legenda...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...