Jump to content

October 31


Grobodan

Recommended Posts

Crkla i ova tema,a to ne mozemo dozvoliti!

 

October 31,cist heavy metal bend legendarnog King Fowley-ja,coveka koji je na sceni preko 20 godina i osnivac vrhunskog Deceased i Doomstone.Ne mogu dovoljno nahvaliti ovaj bend,ostaje mi samo da preporucim svima da nabave nesto od sledecih izdanja - Fire awaits you,Meet thy Maker,Visions of the end EP i No Survivors.Ceka se i novi album 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ovaj posljednji album, ali svi ostali su zakon!

 

Taj poslednji"No Survivors"im je ubedljivo najbolji album i za mene u poslednjih par godina jedan od boljih heavy metal albuma. :da:

 

edit:nisam siguran da li je fowley od pocetka bio u doomstone-u,barem sudeci po vokalima na prvom albumu.moram da proverim to.

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije los novi album uopste, samo su neke pesme dosta ubrzane, zvuce skoro kao da ih je Razor pravio! Znaci, izasli su podosta iz heavy okvira.

 

to stoji da su pesme malo brze,a i zvuk je tvrdji,ali pesme mi jos uvek zvuce kao na ranijim albumima samo sto mi je melodika na nivou one na poslednjem deceased albumu.recimo pesma Back Alley Murders ima slicnu melodiku i ladno bi mogla da uskoci u neki deceased album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome i lezi caka. Sta ce Kingu 3 benda ako ce svaki da zvuci isto ili slicno jedan drugom (i trecem)? Mislim, Deceased je poceo kao bas Death metal bend, a sada je neki melodicni thrash/skoro power... October 31 je poceo kao klasican heavy da bi sad i on poceo da se priblizava ovoj odrednici... Necu se previse buniti dokle god pravi dobru muziku sa svim bendovima, a pravi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Znate...poprilicna nepoznanica radova pojedinih ljudi me stvarno zabrinjava i kad pogledam sta sve ljudi slushaju...jebeno mi je zao sto bendovi kao sto su October31 i posebno Deceased poprilicno prokleto nepoznati...

"The Fire Awaits You" je jedan od najjachih '80s albuma koje chuh u poslednje vreme, pored radova Wolfa. Album izbachen '98e..ali cenim da je ovo nesto sto se najblize "vratilo" NWOBHM zvuku! Ponajvise me materijal podsetio na Black Sabbath/Witchfinder General...dakle heavy/doom, i to posebno mislim na sredinu albuma, Salem's Curse/naslovnica/Lost City+zadnja...ali ima i varijacija, "Voyage To Infinity" pochinje sa genijalnim thrash riffom, and it keeps getting better. Da se potvrdi ovo, tu je chak i NWOBHM obrada, hehe. Faulijevo bubnjanje nije as impressive as u Disiistu, ali iskreno vokalno me je prijatno iznenadio jer, pre svega, glas mu je kanda drugaciji nego u glavnom bendu..naravno growlova nema skoro uopste i dominira clean, a moze i da zazvuci bas melanholicno kad zatreba. To najbolje zvuci u "A Million Goodbyes", prilicno cudna pesma, sas sve creepy klavijaturama u pozadini...

 

Nema sta...lovice se i ostali albumi!!!

 

Holy land is in despair

The mighty, how they fall...

 

:rockdevil:

 

kako dobar deo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oba benda mu je vokal savrshen! : ) al stvarno..u oba je ubo tachno kako treba i odgovara..

За Deceased ми је био некако бољи ранији вокал. Ово сад престаде да буде death метал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja razvice Deceaseda ('ajd' samo nekog da chujem da su se oni "prodali" glave cu da razbijam), a glas mu je u ranom periodu bio pa "klasichan" growl...a posle je vec razvio neki originalan glas...imho neshto kao Piotr iz Vadera! Ne isti takav, ali prepoznatljiv. A i vise lezi ovakav glas uz zombi/pokojnici i sl. tematiku..meni jednostavno perfektno ide. Ne mogu da zamislim Silent Creature, Unwanted Memories, Kept.. sa obicnim growlom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Visions Of The End" je me i ne tako odushevio kao album. Najjacha mi je ovde ubedljiv "Legend Of The Haunted Sea". Nesto brza epicnija pesma, veoma catchy vokali. Ostatak mi je ok, ali ne me nesto odusevio kazem...ni obrada, nisam nesto nikad ni slushao Bordena..

 

BTW poznava li neko odakle je onaj intro iz "Salem's Curse"? Ok, cenim da je iz aviona ochigledno da je iz nekog filma...cenim horrorche iz 70tih/80tih...a i glas me podseca dosta na Vicent Price-a (sto ne bi trebalo da bude iznenadjenje)... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

"Meet Thy Maker" jos jedno odlichno chedo :rockdevil: ALi ne mi dobar kao prvi...

 

Najbolje pesme Far From Danger Now i Behind The Castle Walls..ali ipak mora se reci da "Power And The Glory" steals the show najvise...ne samo sto je extra pesma, nego je i obrada stvarno odlicna, King ga otpeva kraljevski!

 

Naslovnica isto extra..though recimo da mi Verdict malko dosadnija..ali zato zadnja, stvarno extra, i izuzimajuci Saxon obradu, najbolji deo albuma mi je:

 

It is from our voice that we now demand

Our freedom from your pain

And we will fight and kill to bring justice

Back to our people once again!

There's no longer independence

And without it we have no lives

So together now we will stand

And march and fight until you die

 

i onda prelaz..

 

Kill! Let us stand and kill! Kill!

Behind the castle walls

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Natavljam ejakulaciju.

 

POWER, POWER..HOUSE! UNLEASH TONITE!!!!

 

 

KAKVO TASLACHENJE JEBOTE, ODAKLE JE OVO DOSHLO!?

 

:rockdevil:

 

Znachi osecam se kao da sam u prvom redu u maloj sali SKCa na Agent Steelu...tol'ko me ova pesma odnela...

 

SHOW THEM THE POWEEEEERRRR!

 

 

PS. I da, bash dobar album :)

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...